Διαφήμιση γιά έναν γάμο μοναδικό !!!

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
π. Μάξιμος;33851 said:
Σκεπτόμουνα ποῦ νά τό βάλω...




Μήπως να πει και τη γνώμη του ο ειδήμων περί τα ( εν πρωτευούση) εκκλησιαστικά ερίτιμος συντονιστής; :)
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
ερίτιμος
;;;;;;;

Διευκρίνηση: Γνωρίζω ὅτι χρησιμοποιεῖται ἐπί γυναικῶν μόνον, ἀντικαθιστῶντας τό ἀξιότιμος σέ ἐπιστολές καί προσαγορεύσεις.


 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας

Ευχαριστώ, π. Μάξιμε για την επισήμανση.Ο τύπος σήμερα συνηθίζεται για θηλυκά κυρίως αν και σπανίως είχε και έχει χρήση και για αρσενικά. Για τους δυσπιστούντες παρέχεται το παρόν. Ο π. Μάξιμος δεν ανήκει σε αυτούς, είμαι βέβαιος.

εύξασθε,
Δ.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Μήπως να πει και τη γνώμη του ο ειδήμων περί τα (εν πρωτευούση) εκκλησιαστικά συντονιστής; :)
Νά σοῦ πῶ τήν ἀλήθεια ὁ συντονιστής μοῦ τό γνωστοποίησε μέ sms πρό ἡμερῶν. Καί μάλιστα μέ παρώτρυνε νά διαμορφώσω παρομοίως κι ἐγώ τήν ἱστοσελίδα τοῦ Ναοῦ...


 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Το επαγγελματικο δαιμονιο του ελληνα !!!
Ἁπλᾶ περί τοῦ ἕλληνα πρόκειται ἐδῶ;
Ξέρω... Θοῦ Κύριε... γιά νά μήν πεῖς τίποτε ἄλλο κυρ-Βαγγέλη.


 

souldatos

Στέφανος Σουλδάτος
Χαχαχα!!!
Θα πω στον προϊστάμενο να βγάλουμε τα συναξάρια από την ιστοσελίδα μας και να βάλουμε κανένα άρθρο για μαγευτικούς γάμους: www.agioseleytherios.gr
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Χαχαχα!!!
Θα πω στον προϊστάμενο να βγάλουμε τα συναξάρια από την ιστοσελίδα μας και να βάλουμε κανένα άρθρο για μαγευτικούς γάμους: www.agioseleytherios.gr
Νά τό πεῖς !!!
Ἔχεις καί ἀρχιερατική τήν Μ. Πέμπτη; Ποιός; Ὁ ἐπιχώριος ἤ ἄλλος;
Θά πᾶς καί Ἰταλία; Πρόσεχε...


 

souldatos

Στέφανος Σουλδάτος
Ἔχεις καί ἀρχιερατική τήν Μ. Πέμπτη; Ποιός; Ὁ ἐπιχώριος ἤ ἄλλος;

Ο Περιστερίου έρχεται κάθε χρόνο Μ.Πέμπτη. Εγώ όμως θα δουλεύω και εκείνη τη μέρα παραδίδουμε νέα έκδοση της δουλειάς στον πελάτη. Δε μπορώ να αργήσω και το πρωί και να φύγω και νωρίς το βράδυ. Ελπίζω να βρω κάποιον να στείλω στη θέση μου...
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
γιατι οχι και μνημόσυνα θα μπορουμε να διαφημιζουμε και καφεδακι μερακλιδικο ψημένο στη χόβολη?:D :D

καλό, καλό. Και τώρα με την κρίση θα έχει και προσφορές, τόσο στον καφέ, όσο και στο ψάλσιμο. Στους 3 καφέδες, ο ένας δώρο. Το αιωνία η μνήμη, προσφορά από το κατάστημα κτλ :D:D:D
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Γιατί, δεν το γνωρίζετε πως υπάρχουν και ψάλτες συμβεβλημένοι με... οίκους τελετών;;;
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Γιατί, δεν το γνωρίζετε πως υπάρχουν και ψάλτες συμβεβλημένοι με... οίκους τελετών;;;

Πώς δεν το γνωρίζουμε! :D:D:D:D

Και καλά αν δεν δηλώνουν τίποτα. Αν δηλώνουν όμως υπέρμαχοι νόμων πατρώων και παραδόσεων αποστολικών, και "ρέει" ο Πολυκράτης και ο Χαβιαράς άφθονος, εκεί τι να πεις; "θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόματί μου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη μου" (σε εξάσημο ή κατ' άλλους τρίσημο ή κατ' εμένα 3/4) :rolleyes:
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Το Νοεμβριο 2007 παντως που ειχε βγει η εγκυκλιος για γαμους μονο σε ενοριακους ναους, υπηρχαν και διαφημισεις του στυλ "κανετε το γαμο στον Ναο, και μετα ελατε στο παρεκλησι μας στο ταδε κτημα, που ο ιερεας μας θα διαβασει καποιες ευχες και θα μπορεσετε να περασετε το απογευμα με τους φιλους σας κτλ".

Δεν ξερω αν τετοιες διαφημισεις ισχυουν ακομα.
 
Top