Διατίθενται ζωντανές ηχογραφήσεις Θρ. Στανίτσα

Διατίθενται προς πώληση 49 κασέτες των 60 λεπτών,σε πολύ καλή κατάσταση, οι οποίες περιέχουν αποκλειστικά ζωντανές ηχογραφήσεις του Αρχοντος Πρωτοψάλτου Θρασυβούλου Στανίτσα στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Αμπελοκήπων.
Περισσότερες πληροφορίες στο τηλ. 6955247610
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Διατίθενται προς πώληση 49 κασέτες των 60 λεπτών,σε πολύ καλή κατάσταση, οι οποίες περιέχουν αποκλειστικά ζωντανές ηχογραφήσεις του Αρχοντος Πρωτοψάλτου Θρασυβούλου Στανίτσα στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Αμπελοκήπων.
Περισσότερες πληροφορίες στο τηλ. 6955247610

Ένας (έστω και υποτυπώδης) κατάλογος θα βοηθούσε. Ακόμα και φωτογραφία των εξωφύλλων των κασσετών ή των τίτλων που φέρουν θα διευκόλυνε.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Μᾶς στάλθηκε ἐπώνυμη διαμαρτυρία (μή κοινοποιήσιμη δημόσια) γιά τό θέμα αὐτό καί τήν μεταφέρω.
Ὅλοι αὐτοί πού διέθεσαν τίς κασσέτες τους στό Ψαλτολόγιον ἀφειδῶς καί δωρεάν πῶς χαρακτηρίζονται;
Κι ἄν ζοῦσε ὀ μακαριστός Ἄρχων θά μποροῦσαν νά τό τολμήσουν;
Μᾶς δήλωσε δέ, ὅτι κατέχει πάμπολλες κασσέτες τοῦ Στανίτσα καί τίς διαθέτει δωρεάν σέ ὅποιον ἐνδιαφέρεται.


 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ειδοποιήθηκα για το θέμα και μου ζητήθηκε να τοποθετηθώ.
Έπρεπε να ζούσε ο άρχοντας και να το μάθαινε!!! Τί θά 'λεγε;
Παραχώρησα στο φόρουμ ό,τι είχα και δεν είχα χωρίς να ζητήσω ανταλλάγματα.
Παράδειγμα: Πόσα θα μπορούσα να ζητήσω για τη μοναδική "Υπαγόρευση του Τριωδίου", "Το φεστιβάλ διεκκλησιαστικής Μουσικής", και τις μοναδικές αναμνήσεις μου, που κάνουν ένα βιβλίο;
Όμως, αποτίοντας φόρο τιμής στον τελευταίο μεγάλο άρχοντα της Μ. του Χ. Εκκλησίας και εφαρμόζοντας στην πράξη το "δωρεάν ελάβετε, δωρεάν δότε" δεν ζήτησα απολύτως τίποτα.
Γνωρίζω τις σημερινές κρατούσες δύσκολες συνθήκες που ενδεχομένως αναγκάζουν τον κάτοχο του υλικού αυτού στην εκποίησή του, πλην όμως ποιός μπορεί να με διαβεβαιώσει ότι δεν το πράττει συστηματικά φτιάχνοντας αντίγραφα των πρωτοτύπων;
Καταλήγω με το γνωστό: «Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται».
ΝΓ
ΥΓ Μήπως θά 'πρεπε οι συμμετέχοντες στο χορό του αείμνηστου άρχοντα (ή οι απόγονοί τους) να αξιώσουμε πνευματικά δικαιώματα; Έχουμε διαθέσει αμέτρητες ώρες σε πρόβες, αντιγραφές, μελέτη, ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ!!!
 
Last edited:

ΣταύροςΛ.

Νέο μέλος
συμφωνω και επαυξανω κ Νικο, και ευχαριστω για τα βιβλιαρακια που μου ειχατε στειλει του αειμνειστου κΖαρακοβιτη Κωνσταντινου
 
Top