Δημόσια συγγνώμη από Ιωάννη Κουκά

  • Thread starter Deleted member 28151
  • Start date
D

Deleted member 28151

Guest
ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ και ΤΑΠΕΙΝΩΤΑΤΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ τους: Αρχοτα πρωην Β'Δομεστικο της Μ.τ.Χ.Ε. Δημοσθενη Παικοπουλο, για το Σχολιο μου προ 10 ημερου οτι δεν κανει για τοποτηριτης Πρωτοψαλτιας του Πατριαρχειου. Ειναι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ Θησαυρος που μας εχει απομεινει. Αν εχει την τοση Αγαπη ας μου συγχωρισει την [...] που εγραψα για το ατομο του... ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ και ΤΑΠΕΙΝΩΤΑΤΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ τον Αρχοντα Μαιστωρα του Οικουμενικου Θρονου κ Γρηγορη Νταραβανογλου, για τα προσβλητικα μου λογια, προς την Εξω Εκκλησιαστικη του Δραστηριοτιτα, χωρις καν να τον γνωριζω και χωρις να μου πεφτει λογος για την ζωη την δικη του.Του φιλω τα χερια και τον ευχαριστω για την Ψαλτικη παρουσια του στον πειραια.. ΣΥΓΝΩΜΗ προ ΟΠΟΙΟΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΜΕ ΛΟΓΙΑ, ΕΡΓΑ, ΟΙ ΥΠΟΝΕΙΕΣ. Συγνωμη κ απο τον Π.Μαξιμο για την αναταραχη που του προκαλεσα..
 
Last edited by a moderator:
Ποτε πρόλαβες και τα έκανες ολα αυτά ,χρυσέ μου άνθρωπε ,απο το πρώτο κι όλας μήνυμα σου στο ψαλτολογιο ;;;...
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Απορία εύλογη απο τον Απόστολο.
Κάτι χάσαμε; Πάντως όπως κ να έχει
λεβέντικη συμπεριφορά.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Ποτε πρόλαβες και τα έκανες ολα αυτά ,χρυσέ μου άνθρωπε ,απο το πρώτο κι όλας μήνυμα σου στο ψαλτολογιο ;;;...

εύλογη απορία..σημασία πρωτίστως βέβαια έχει η επώνυμη δημόσια συγγνώμη..
 
ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ και ΤΑΠΕΙΝΩΤΑΤΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ τους: Αρχοτα πρωην Β'Δομεστικο της Μ.τ.Χ.Ε. Δημοσθενη Παικοπουλο, για το Σχολιο μου προ 10 ημερου οτι δεν κανει για τοποτηριτης Πρωτοψαλτιας του Πατριαρχειου. Ειναι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ Θησαυρος που μας εχει απομεινει. Αν εχει την τοση Αγαπη ας μου συγχωρισει την [...] που εγραψα για το ατομο του... ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ και ΤΑΠΕΙΝΩΤΑΤΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ τον Αρχοντα Μαιστωρα του Οικουμενικου Θρονου κ Γρηγορη Νταραβανογλου, για τα προσβλητικα μου λογια, προς την Εξω Εκκλησιαστικη του Δραστηριοτιτα, χωρις καν να τον γνωριζω και χωρις να μου πεφτει λογος για την ζωη την δικη του.Του φιλω τα χερια και τον ευχαριστω για την Ψαλτικη παρουσια του στον πειραια.. ΣΥΓΝΩΜΗ προ ΟΠΟΙΟΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΜΕ ΛΟΓΙΑ, ΕΡΓΑ, ΟΙ ΥΠΟΝΕΙΕΣ. Συγνωμη κ απο τον Π.Μαξιμο για την αναταραχη που του προκαλεσα..
Μπράβο σου.! Να είσαι βέβαιος ότι θα έχεις ολονών την συγχώρεση, αλλά και τη αγάπη τους.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Εύγε για το θάρρος της συγγνώμης, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να απολογηθεί κανείς και για τις απόψεις του. Καταλαβαίνω από τα γραφόμενά σας και από την αναφορά του π. Μαξίμου για καταγγελίες περί τίνος ακριβώς πρόκειται, μάλιστα πρέπει να είχαμε διαφωνήσει πριν λίγες μέρες σε κάποιο θέμα, αλλά επειδή κι εγώ έχω δεχτεί στο παρελθόν αντίστοιχη καταγγελία για ειρωνία εις βάρος προσώπου, ζήτησα συγγνώμη μεν για τη δημόσια ειρωνία, του έκανα όμως σαφές και τηλεφωνικώς ότι οι απόψεις μου είναι συγκεκριμένες και ότι ζητώ συγγνώμη για την ενέργεια προκειμένου να μην προχωρήσει το θέμα. Οι απόψεις μας είναι δικές μας και πειθόμαστε για να τις αλλάξουμε μόνο με επιχειρήματα, όχι με απειλές! Άλλωστε, δημοκρατία έχουμε, που σημαίνει ελευθερία λόγου, αρκεί να τηρείται το επίπεδο...
 
Top