Δημητρίου Νεραντζή: Θέματα Ψαλτικής Τέχνης

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητοί μου έχω την τιμή να σας παρουσιάσω το καινούριο πόνημα του δασκάλου μου με τίτλο:Θέματα ψαλτικής τέχνης.Αποτελεί καταστάλαγμα πολυτιμότατης εμπειρίας του άρχοντα το οποίο παραδίδεται σε όλους μας για την εμβάθυνση στην ψαλτική ως τέχνη λειτουργική.Αυτό το τελευταίο συνεχώς διαφαίνεται σε όλες τις σελίδες του βιβλίου και τεκμηριώνεται εμπειρικά με πάμπολλά παραδείγματα,αλλά και με μυστικά της ψαλτικής που ίοως να κάνουν την διαφορά από ψάλτη σε ψάλτη.Το βιβλίο έχει 100 σελίδες και διαβάζεται πολύ ευχάριστα και άνετα γιατί είναι απλά και κατανοητά γραμμένο.Οσοι δεν μπορείτε να το βρείτε στείλτε μου προσωπικό μνμ να σας βοηθήσω.Επισυνάπτω μερικές σελίδες με την ευχή νάμασρτε όλοι καλά και καλή σαρακοστή.Στον άρχοντα Δημήτριο Νεραντζή τις ευχαριστίες μου για αυτά που μας διδάσκει και υπηρετεί.Πάντα γειά
 

Attachments

  • εξωφυλλο.jpg
    1.2 MB · Views: 186
  • περιεχόμενα.jpg
    170.6 KB · Views: 321
  • σελιδα 28.jpg
    276 KB · Views: 265
  • σελιδα 29.jpg
    187 KB · Views: 182
Last edited:

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Πρόκειται όντως για ένα πολύ καλό βιβλίο που διαβάζεται απνευστί και προσφέρει με πολύ κατανοητό τρόπο όλα τα κατασταλάγματα και τις γνώσεις που ο Άρχοντας έχει αποκομίσει στα χρόνια της ψαλτικής του διαδρομής έως τώρα. Τον ευχαριστούμε και αναμένουμε και άλλα ανάλογα βιβλία!!!
 
Top