Δερβίσικο...χερουβικό

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Τελικά ο Πέτρος ήταν Δερβίσης;Ρωτώ για να δω τι συμβαίνει.Είναι άραγε στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε;Απο την περασμένη Κυριακή με αρκετά λάθη.Καλή ακρόαση και πάντα γειά
 

Attachments

  • χερουβικο πετρου βαρυς.mp3
    5.4 MB · Views: 145
Last edited:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Τελικά ο Πέτρος ήταν Δερβίσης;Ρωτώ γαι να δω τι συμβαίνει.Είναι άραγε στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε;Απο την περασμένη Κυριακή με αρκετά λάθη.Καλή ακρόαση και πάντα γειά

ΟΧΙ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ
 

MrTasos

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ
Τι ωραία που ήταν.Είμαι και στη δουλειά και είναι και μια ώρα δύσκολη.......με ταξίδεψε σε καιρούς που ήμουν πιστός.Τώρα στο αναλόγιο :D:D
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Τελικά ο Πέτρος ήταν Δερβίσης;
Έχει πραγματικά σημασία; Η μουσική που μας άφησε είναι καθαρή μυσταγωγία. Όσο κανείς μελετάει το έργο του, τόσο βλέπει με τι σοφία, αλλά και με τι σεβασμό μεταφέρει την παράδοση, αλλά και πόσο υπεύθυνα πατάει στα όσα παρέλαβε στις δικές του συνθέσεις.
Νάσαι καλά Αντώνιε, για την επιλογή, αλλά κυρίως για την εκτέλεση, διότι ο Πέτρος χρειάζεται σκέψη για να τον ψάλλει κανείς και όχι απλά μάτι (νότα βλέπω - νότα λέω) :wink:.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Νάσαι καλά Αντώνιε, για την επιλογή, αλλά κυρίως για την εκτέλεση, διότι ο Πέτρος χρειάζεται σκέψη για να τον ψάλλει κανείς και όχι απλά μάτι (νότα βλέπω - νότα λέω) :wink:.

Συμφωνῶ καὶ ἐπαυξάνω.
Μπράβο φίλε Ἀντώνη. Καλὴ δύναμη γιὰ τὴν Μεγάλη Ἑβδομάδα.
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Φιλε μου , αν νομιζεις οτι εχεις φαει ολα τα καρβελια ιδου το forum ! Ανεβασε το ιδιο μελος στη δικη σου εκτελεση ! Αναμενουμε !

Υ.Γ Αντωνη εισαι μεγαλος ! Καλη δυναμη για τη Μεγαλη Εβδομαδα και Καλη Ανασταση !
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΡΒΕΛΙΑ ΝΑ ΦΑΣ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ

Έρχεται Μ. εβδομάδα, το φόρουμ κλείνει, κ για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται πανηγυρικά το αψευδές του μακαριστού: Το ατιμώτατον γένος...

Ουκ έστιν το φόρουμ του ψαλτολογίου ψόγος κ κακολογία,
αλλά δικαιοσύνη κ άσκησις, συν επιστήμη και εκκλησιασμώ,
όθεν ουδέ ψέγοντες στερεωθήσονται εν αυτώ...
 
Last edited:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Δημήτρη, πολύ εύστοχο (όπως πάντα), αλλά...της προηγούμενης Κυριακής. Να βάλω κι εγώ ένα πιο επίκαιρο (μη μείνω πίσω):
"τὴν φιλαδελφίαν κτησώμεθα ὡς ἐν Χριστῷ, αδελφοί,
καὶ μὴ τὸ ἀσυμπαθές πρὸς τὸν πλησίον ἡμῶν".

ΥΓ Αν και μάλλον ο φίλος μας δεν είχε σκοπό, αλλά άκομψη διατύπωση

Αντώνη, να' σαι καλά να μας ανεβάζεις! Καλή Μεγάλη Εβδομάδα!
 
Last edited:

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητοί μου φίλοι σας ευχαριστώ όλους που με ανέχεστε και κυρίως που ακούτε αυτά που κατά καιρούς ανεβάζω.Εύχομαι σε όλους καλή δύναμη την Μεγάλη Εβδομάδα και με το καλό στην Αγία Ανάσταση.Χρόνια πολλά και καλά και πάντα γειά.

ΥΓ.Οποιος έρθει στην Κρήτη, αυτές τις μέρες, θα χαρώ να τον δω
 
Last edited:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Φίλε Ἀντώνη εἶσαι δύναμη. Συνέχισε νὰ ἀνεβάζεις καὶ μὴ δίνεις βάση σὲ ἀνώνυμους κριτὲς ἐκ τοῦ ἀσφαλοῦς.
Ὅποιος ἔχει τὰ κότσια ἰδοὺ ἡ Ρόδος ἰδοὺ καὶ τὸ πήδημα.

Καλὴ Ἀνάσταση
 
Last edited:
Top