Δακτυλογράφηση Μουσικών Βιβλίων

frephraim

Παλαιό Μέλος
Ἐμένα δὲν μοῦ φαίνεται πολὺ ἀκριβὰ ἂν ζητήσουν 5 ἢ 7 εὐρὼ ἀνὰ σελίδα, διότι πρέπει νὰ λάβουμε ὑπ᾽ ὄψιν μας τὸν χρόνο ποὺ ξοδεύουν. Στὰ βιβλία ποὺ δακτυλογράφησα ἐγώ, ξόδευα περίπου 45 λετπὰ γιὰ κάθε σελίδα, ἢ 30 λεπτὰ ἂν τὸ μουσικὸ κείμενο ἦταν ἁπλό. Ἐὰν ὁ Αἰμίλιος γράφῃ μὲ τὴν ἴδια ταχύτητα, πληρώνεται περίπου 10 εὐρὼ τὴν ὥρα, ποὺ δὲν εἶναι καὶ πάρα πολλὰ χρήματα γιὰ τὸν κόπο του ποὺ ἀπαιτεῖ εἰδικὲς γνώσεις.
 
Last edited:

emil

Παλαιό Μέλος
5!!! 7!!!! ευρώ την σελίδα...!! Θα έλεγα πολύ ακριβά!!
Δηλ..5 σελίδες 35 ευρώ??? η ακόμα και 25 ευρώ......είναι πολλά...!!
με 30 ευρώ έχεις ολόκληρο βιβλίο...!!
Τέλος πάντων.....Σχετικά είναι όλα.....ρε παιδιά εσάς σας φαίνεται καλή η τιμή?????

Με 30 ευρώ έχεις ολόκληρο βιβλίο γιατί κάποιος κάθησε και το έγραψε και στην συνέχεια τυπώθηκε από εκδοτικό οίκο σε πολλα αντίτυπα. :rolleyes:
 

emil

Παλαιό Μέλος
Όπως σας υποσχέθηκα τα νέα δείγματα.
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά η Μεγάλη Εβδομάδα δεν μου άφηνε χρόνο.
Για οποιαδήποτε διευκρίνηση παρακαλώ στείλε μου προσωπικό μήνυμα ή e-mail.

Χριστός Ανέστη.
 

Attachments

  • Ολοκληρωμένα Δείγματα Γραφής -NEW .rar
    971.9 KB · Views: 111

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Με 30 ευρώ έχεις ολόκληρο βιβλίο γιατί κάποιος κάθησε και το έγραψε και στην συνέχεια τυπώθηκε από εκδοτικό οίκο σε πολλα αντίτυπα. :rolleyes:

Θα συμφωνήσω με τον emil. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι όποιος αναλάβει την δακτυλογράφηση ενός χειρόγραφου πολλές φορές υπόκειται και στον κόπο του να μεταγράψει και δυσανάγνωστα κείμενα, τα οποία είναι πολύ κουραστικά και θέλουν και μεγάλη προσοχή στη μεταφορά τους... Εννοείται ότι εδώ η τιμή ανεβαίνει...
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Όπως σας υποσχέθηκα τα νέα δείγματα.
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά η Μεγάλη Εβδομάδα δεν μου άφηνε χρόνο.
Για οποιαδήποτε διευκρίνηση παρακαλώ στείλε μου προσωπικό μήνυμα ή e-mail.

Χριστός Ανέστη.
Αιμίλιε Χριστός Ανέστη!!!!!
Συγχαρητήρια για την γραφή σου.
Γράψε μου τα βιβλία Βυζαντινής Μουσικής που έχεις γράψει γιατι σκέφτομαι εάν έχουν τη μορφή που έχουν τα δείγματά σου, να τα αγοράσω.
Βασίλης Κιαμηλίδης.
 
Top