Δίχρωμα λειτουργικά στους οκτώ ήχους. Μέρος B'

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Τα κλασικά πλέον λειτουργικά, που τα έχουμε όλοι λίγο πολύ, σε ήχο πλάγιο του πρώτου του Κ. Πρίγγου και σε ήχο πλάγιο του δευτέρου του κ. Α. Καραμάνη
 

Attachments

  • LeitourgikaHxosPlagiosTouProtou.pdf
    817 KB · Views: 515
  • LeitourgikaHxosPlagiosTouDeuterou.pdf
    869.9 KB · Views: 443

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Τα κλασικά πλέον λειτουργικά, που τα έχουμε όλοι λίγο πολύ, σε ήχο πλάγιο του πρώτου του Κ. Πρίγγου και σε ήχο πλάγιο του δευτέρου του κ. Α. Καραμάνη

Αγαπητε fujsiemens
Πολλες Ευχαριστιες για την προσφορα σου . Θα μου επιτρεψεις να παρατηρησω οτι τα λειτουργικα του Πριγγου που τοσο ωραια κατεγραψες , δεν ειναι και τα πλεον γνησια . Και παλι ευχαριστω .
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Αγαπητε fujsiemens
Πολλες Ευχαριστιες για την προσφορα σου . Θα μου επιτρεψεις να παρατηρησω οτι τα λειτουργικα του Πριγγου που τοσο ωραια κατεγραψες , δεν ειναι και τα πλεον γνησια . Και παλι ευχαριστω .

Ευχαριστίες για τα συνημμένα. Με εξαίρεση τα προτασσόμενα Κύριε ελέησον-Παράσχου Κύριε στον πλ β ήχο ( από χφ του Ανδρέου Μοναχού Αγιορείτου), τα λοιπά Λειτουργικά προέρχονται από την Επίτομο Λειτουργία του Άρχ. Πρωτοψάλτου Χ. Ταλιαδώρου.
 
Last edited:

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Σωστός ο Δημήτρης.

Ακολουθούν εδώ οι υπόλοιποι δύο ήχοι Βαρύς επτάφωνος και τα του πλαγίου του τετάρτου του κ. Κ. Πρίγγου.

Επικράτησαν πλέον, εδώ και πολλά χρόνια τα λειτουργικά του Πρίγγου. Κυρίως στους πλαγίους ήχους.

Έχω άλλο ένα αρχείο με λειτουργικά του πλαγίου του Τετάρτου του Κυριαζίδου, τα οποία λέω τις καθημερινές γιατί αυτά του Πρίγγου τα βρίσκω πολύ πανηγυρικά για ημέρες όπως για παράδειγμα η σημερινή. Έτσι τις καθημερινές εναλλάσσω πρώτο ήχο και πλάγιο του τετάρτου με τα χερουβικά των καθημερινών και τα λειτουργικά που παρέθεσα εδώ.

Του Πλ Β δεν ανοιγουν

δε διαπίστωσα κάτι τέτοιο amentzelos. Για ξαναπροσπάθησε και πες μας

.
 

Attachments

  • LeitourgikaHxosVaris.pdf
    795.3 KB · Views: 292
  • LeitourgikaHxosPlagiosTouTetartou.pdf
    631.7 KB · Views: 308
  • LeitourgikaHxosPlagiosTouTetartou - Kathimerinon.pdf
    882.8 KB · Views: 292
Last edited:
Top