Γ. Λαζαρίδης - Κυριακή μετά τα Φώτα - Πλ. Δ΄ - 2011

Σήμερα είχα την τιμή να συμψάλλω με έναν από τους παλιούς μου δασκάλους ,τον καλλικέλαδο κ.Γ.Λαζαρίδη.
Δυστυχώς το πρόβλημα της υγείας του παραμένει παρ΄όλες τις χημειοθεραπείες που κάνει , ο Θεός να του χαρίζει υγεία δύναμη και κουράγιο … τα μέλη που ψάλλει τα αφιερώνει στην μνήμη του μακαριστού φίλου του, Ευάγγελο Λιναρδάκη.
προσέξτε το δύναμις ….αν και είναι καταβεβλημένος από το πρόβλημά που έχει είναι και 71 χρονών!!!αλλά δεν το βάζει κάτω ,τα δε λειτουργικά 3 φωνές πάνω!!!:D
 

Attachments

  • 1.Κύριε όπλον... Πλ. δ΄.mp3
    2.2 MB · Views: 89
  • 2.ΕΩΘΙΝΟΝ ΙΑ΄ -ΠΛ.Δ΄.MP3
    6.8 MB · Views: 91
  • 3.Ασματικον σύντομον πλ.δ΄ .mp3.mp3
    2 MB · Views: 55
  • 4.Δύναμις Νηλέως Καμαράδου Β΄ήχου .mp3.mp3
    4.4 MB · Views: 139
  • 5.Αποστολικό ανάγνωσμα Κυριακής μετά των Φωτων.mp3.mp3
    5.9 MB · Views: 97
  • 6.ΧΕΡΟΥΒΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ Γ΄ΗΧΟΥ-Γ.ΛΑΖΑΡΙΔΗ.mp3.mp3
    9.4 MB · Views: 72
  • 7.Λειτουργικά Κ.Πρίγγου πλ.δ΄-Άγιον εστιν Χαραλάμπους Παπα-Νικολάου.mp3.mp3
    8.2 MB · Views: 113

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Σας ευχαριστούμε για τις πολύ ωραίες αναρτήσεις.
Δεν είναι μόνο η εκπληκτική υψιφωνία (σε κάποια σημεία μου θύμισε Μαϊντανόγλου), η μαεστρία και το ύφος θαυμάσια για έναν άνθρωπο αυτής της ηλικίας, αλλά η ζωντάνια, ή μάλλον η ζωτικότητα με την οποία ψάλλει με τίποτα δεν δείχνει ότι ο άνθρωπος αυτός κάνει χημειοθεραπείες.....

Ο Θεός να οδηγήσει την ασθένεια σε καλό για τον δάσκαλό σας και να του δώσει δύναμη ας ευχηθούμε....
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ευχαριστούμε πολύ Νικόλαε για τα ωραία ακούσματα που μας έδωσες από αυτόν τον ονομαστό πρωτοψάλτη.Αν και εμπερίστατος, λόγω υγείας, φαίνεται το τάλαντο του ανθρώπου.Ο Θεός του έδωσε μια ωραία φωνή και αυτός την καλλιέργησε πρός δόξαν Του, μελετώντας το παραδοσιακό ψαλτικό ύφος της Μακεδονίας και χαριζοντάς μας ακόμα και σήμερα όμορφα ψαλτικα ακούσματα.Νάναι καλά και παρακαλώ να του μεταβιβάσεις την αγάπη μου και τις ευχές μου για περαστικά.Πάντα γειά
 
Top