Γεώργιος Προικιός

Επισυνάπτω Χερουβικό και Λειτουργικά σε Ήχο βαρύ από τον Πρωτοψάλτη του Ι.Ν Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης Πειραιώς Γιώργο Προικιό. (Όσο κρυωμένος και να είναι, οι λαρυγγισμοί .....λαρυγγισμοί :D ).
(Ηχογράφηση Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009).

Το χερουβικό είναι σύνθεση του Άρχ. Δημοσθένη Παϊκόπουλου και τα Λειτουργικά του Κωνσταντίνου Πρίγγου. (Από το βιβλίο της Θ.Λειτουργίας του Δημ.Παϊκόπουλου).

Καλή ακρόαση...:)

Attachments

Last edited:
Παρακαλώ τον συντονιστή Ηχογραφήσεων αν μπορεί να ανοίξει καρτέλα με το όνομα '' Γιώργος Προικιός ''.

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων .... :)

asma

Αντώνης Φάνης
Παρακαλώ τον συντονιστή Ηχογραφήσεων αν μπορεί να ανοίξει καρτέλα με το όνομα '' Γιώργος Προικιός ''.

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων .... :)
Έτσι μπράβο!
Ο Γ. Προικιός είναι προικισμένος απ' το Θεό με ιδιαίτερο φωνητικό τάλαντο.
Γονίδια είναι αυτά βλέπεις. Ας είναι καλά ο πατέρας του ο κυρ Βαγγέλης (απ' ότι μου χε πει κάποιος ήταν μαθητής του Μανέα).

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Επισυνάπτω Χερουβικό και Λειτουργικά σε Ήχο βαρύ από τον Πρωτοψάλτη του Ι.Ν Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης Πειραιώς Γιώργο Προικιό. (Όσο κρυωμένος και να είναι, οι λαρυγγισμοί .....λαρυγγισμοί :D ).
(Ηχογράφηση Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009).

Το χερουβικό είναι σύνθεση του Άρχ. Δημοσθένη Παϊκόπουλου και τα Λειτουργικά του Κωνσταντίνου Πρίγγου. (Από το βιβλίο της Θ.Λειτουργίας του Δημ.Παϊκόπουλου).

Καλή ακρόαση...:)
Ωραία τα ακούσματα, κ οι ευχαριστίες πηγαίνουν κ στον αναρτήσαντα. Για να είναι πληρέστερη η πληροφόρηση θα μπορούσες να μας πεις και το όνομα του λαμπαδαρίου που ακούγεται να ψάλει;

Δ.

Υγ 1 Εμένα μου άρεσαν τα επικίνδυνα αλλά ωραία Πεντηκοστάρια του Θ.Π.Φ.

Υγ 2 Το συμβάν στο Σε υμνούμεν το θεωρώ πολύ δυσάρεστο, και με προβληματίζει να αναρωτηθώ πόσον πονηραί αι ημέραι εισιν!

Last edited:

tb---

τσοπάνης
Τυχαία βρέθηκα σήμερα στον ναό που ψάλει ο κ. Προικιός. Απόλαυσα σωστό ψάλσιμο. Συγχαρητήρια. Ήθελα να περάσω να σας τα πώ και από κοντά, αλλά ο διοικούντες είχαν άλλες ορέξεις, και στο ίδιο βιολί βάρεσαν και οι ιερείς του ναού.

Ελπίζω το μήνυμα να μήν διαγραφεί ώς εκτός θέματος.

Χάρηκα που άκουσα και πάλι τον κ Εμμανουηλίδη να ψάλει τους ύμνους της απολύσεως ~