"Βυζαντινός Χορός Αργείων" υπό Γαλάνη Παναγιώτη

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Ανεβάζω μέλη από εκδήλωση που είχε πραγματοποιηθεί εδώ και δύο χρόνια περίπου..(..Σάββατο του Λαζάρου..)..από τη χορωδεία ΒΥΖ.ΧΟΡΟΣ.ΑΡΓΕΙΩΝ στον Ι.Ν.Ζωοδ.Πηγής.Δαλαμανάρας Άργους με δική μου χοραρχεία...(..σχόλια δεκτά..).
 

Attachments

  • Χορωδεια Της Μετανοίας.mp3
    5.5 MB · Views: 89
  • Εννοω χορωδια μας.mp3
    3.6 MB · Views: 39

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Νομίζω ότι έχετε καταφέρει ένα θεμιτό αποτέλεσμα απλά προσέχετε ορισμένες φωνές από το σύνολο ίσως από βιασύνη ξεφεύγουν λίγο
Κατά τα αλλά είστε πολύ ευχάριστοι
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Νομίζω ότι έχετε καταφέρει ένα θεμιτό αποτέλεσμα απλά προσέχετε ορισμένες φωνές από το σύνολο ίσως από βιασύνη ξεφεύγουν λίγο
Κατά τα αλλά είστε πολύ ευχάριστοι

Ευχαριστώ για κρήση σας (..αν και πιστεύω είστε αρκετά επιεικής..) Η χορωδία αυτή αποτελείτε από 15 μέλη (όλοι μαθήτες διαφόρων ηλικιών)εκ των οποίων 5 σε επίπεδο αναστασιματαρίου 2 σε αργές.Δοξολογίες 2τελειόφοιτοι και οι υπόλοιποι διαβάζουν μόνο κείμενο(πρακτικοί) .Το σίγουρο είναι οτι κάναμε ότι μπορούσαμε και εγώ και τα παιδιά.
 
X

xristos

Guest
Ευχαριστώ για κρήση σας (..αν και πιστεύω είστε αρκετά επιεικής..) Η χορωδία αυτή αποτελείτε από 15 μέλη (όλοι μαθήτες διαφόρων ηλικιών)εκ των οποίων 5 σε επίπεδο αναστασιματαρίου 2 σε αργές.Δοξολογίες 2τελειόφοιτοι και οι υπόλοιποι διαβάζουν μόνο κείμενο(πρακτικοί) .Το σίγουρο είναι οτι κάναμε ότι μπορούσαμε και εγώ και τα παιδιά.

Παναγιώτη πολύ καλή η προσπάθεια σε σύγκριση πάντα με το υλικό που είχες στη διάθεσή σου.Ευχαριστούμε πολύ για τις ηχογραφήσεις.Συνέχισε έτσι...
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Μου ζητήθηκε από κάποιους φίλους να ανεβάσω μερικά μέλη της χορωδίας μας από μια παλαιότερη εμφάνIση με Χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα...ιδου...:
 

Attachments

  • ΒΗΘΛΕΕΜ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥ.mp3
    4.6 MB · Views: 33
  • ΕΣΠΕΡΙΑ 2 ΧΡΙΣΤ.Β΄.mp3
    13.2 MB · Views: 19
  • ΔΟΞΑ ΕΝ....Ν΄ΨΑΛΜΟΥ.mp3
    4.8 MB · Views: 17
  • TI ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ ΜΑΡΙΑΜ.mp3
    4 MB · Views: 24
  • ΚΑΛΑΝΤΑ.2.ΧΡΙΣΤ..mp3
    7.2 MB · Views: 14
  • Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΣΟΥ.mp3
    2.7 MB · Views: 17

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
'Οπως είχαμε ενημερώσει και τους αγαπητούς "συνφορουμίστες", χθες 15-3-09 πραγματοποιήθηκε ο κατανυκτικός εσπερινός στην προαναφερθείσα ενορία παρουσία του Σ.Μητρ.κ.κ.Κωνσταντίνου κ.τ.λ...ανεβάζω δύο μέλη όπου ψάλλει ο Βυζ.Χορός.Άργείων.
 

Attachments

  • ΜΗ ΑΠΟΣΤΡΕΨΗΣ 15-3-09 Β.Χ.Α.ΖΕΝ.mp3.mp3
    5.1 MB · Views: 50
  • ΧΑΛΙΝΟΥΣ 15-3-09 Β.Χ.Α. απο ζεν.mp3
    11.3 MB · Views: 52

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Μια ερωτηση διευκρινιστικη :
Η χορωδια ''Βυζαντινος Χορος Αργειων'' και η χορωδια του ''Συνδεσμου Ιεροψαλτων Αργολιδος'' , ειναι ιδια ή αλλη ; Ευχαριστω .
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Μια ερωτηση διευκρινιστικη :
Η χορωδια ''Βυζαντινος Χορος Αργειων'' και η χορωδια του ''Συνδεσμου Ιεροψαλτων Αργολιδος'' , ειναι ιδια ή αλλη ; Ευχαριστω .

Ο Β.Χ.Α μετράει ζωή από το 2004 περίπου... αποτελείται από 15 περίπου μέλη .... εκ των οποίων εγώ και αλλά 4 μέλη ανήκουμε στον Συνδεσμο.Ι.Α(...με χοράρχη τον κ.Γ.Καραγιαννη..)..οι υπόλοιποι είναι μαθητές μου και δύο-τρεις φίλοι ιεροψάλτες.
Μαζευτήκαμε μετά από δική μου πρωτοβουλία και με βάση την αγάπη μας και τον ζήλο μας για την Β.Μ.....κάνουμε πρόβες και πραγματοποιούμε εμφανίσεις...(..χριστουγεννιάτικες, τριωδίου, κατανυκτικους εσπερινούς, και πανυγηρικούς εσπερινούς στις πανυγήρεις των ναών των μελών μας...) ανεξάρτητα από τον σύνδεσμο...(..και με έξοδα δικά μας...βασικό...αυτό....).

Ότι μπορούμε κανουμε.....να κινούμε λιγο τα νερά να μην λιμνάζουνε.....εσύ τι λες κυρ.Βαγγέλη;
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ο Β.Χ.Α μετράει ζωή από το 2004 περίπου... αποτελείται από 15 περίπου μέλη .... εκ των οποίων εγώ και αλλά 4 μέλη ανήκουμε στον Συνδεσμο.Ι.Α(...με χοράρχη τον κ.Γ.Καραγιαννη..)..οι υπόλοιποι είναι μαθητές μου και δύο-τρεις φίλοι ιεροψάλτες.
Μαζευτήκαμε μετά από δική μου πρωτοβουλία και με βάση την αγάπη μας και τον ζήλο μας για την Β.Μ.....κάνουμε πρόβες και πραγματοποιούμε εμφανίσεις...(..χριστουγεννιάτικες, τριωδίου, κατανυκτικους εσπερινούς, και πανυγηρικούς εσπερινούς στις πανυγήρεις των ναών των μελών μας...) ανεξάρτητα από τον σύνδεσμο...(..και με έξοδα δικά μας...βασικό...αυτό....).

Ότι μπορούμε κανουμε.....να κινούμε λιγο τα νερά να μην λιμνάζουνε.....εσύ τι λες κυρ.Βαγγέλη;

Απλα ΜΠΡΑΒΟ .
 
Top