Βυζαντινη Χορωδια Δημου Ηρακλειου=Υμνοι Σταυρού

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Καπου βρηκα ''ξεμπαρκα'' τα επισυναπτωμενα . Στα πρωτα τρια τρακ , ειναι αποσπασμα συναυλιας που ειχε δωσει η Βυζαντινη Χορωδια του Δημου Ηρακλειου με χοραρχη τον εκλεκτο συναδελφο Μανωλη Σουργιαδακη . Στην παρουσιαση των υμνων ο εκλεκτος συναδελφος Δημητρης Γιακουμακης .
Στα τρακ 4 και 5 δεν ξερω ποιοι ψαλλουν . Το τρακ 5 μου θυμιζει Παϊκοπουλο αλλα δεν ειμαι σιγουρος . Μηπως καποιος φιλος μπορει να μας πληροφορησει σχετικα ; Ευχαριστω .
 

Attachments

  • 01=6'33''=Δημοτικη Ηρακλειου=Ασματικον Σταυρου(Μπερεκετη)Αγια.mp3
    6 MB · Views: 42
  • 02=Δημοτικη Ηρακλειου=Πολυελεος Δικασον Κυριε(Γ Ραιδεστινου)Δος.mp3
    9.3 MB · Views: 31
  • 03=1'34''=Δημοτικη Ηρακλειου=Σωσον Κυριε (Αγιοταφεικης παραδοσεως) Αος.mp3
    1.4 MB · Views: 36
  • 04=5'46''=Την υψηλοφρωνα γνωμην Πλ.Δος.mp3
    2.3 MB · Views: 43
  • 05=2'37''=Ιδιομελα Ν' ψαλμου Τριωδιου).mp3
    1.5 MB · Views: 31

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Αγαπητοι Φιλοι
Καπου βρηκα ''ξεμπαρκα'' τα επισυναπτωμενα . Στα πρωτα τρια τρακ , ειναι αποσπασμα συναυλιας που ειχε δωσει η Βυζαντινη Χορωδια του Δημου Ηρακλειου με χοραρχη τον εκλεκτο συναδελφο Μανωλη Σουργιαδακη . Στην παρουσιαση των υμνων ο εκλεκτος συναδελφος Δημητρης Γιακουμακης .
Στα τρακ 4 και 5 δεν ξερω ποιοι ψαλλουν . Το τρακ 5 μου θυμιζει Παϊκοπουλο αλλα δεν ειμαι σιγουρος . Μηπως καποιος φιλος μπορει να μας πληροφορησει σχετικα ; Ευχαριστω .

ευχαριστίες πολλές! Στο 5 είναι ο αείμνηστος Γ. Καρακάσης.

Δ.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Καπου βρηκα ''ξεμπαρκα'' τα επισυναπτωμενα . Στα πρωτα τρια τρακ , ειναι αποσπασμα συναυλιας που ειχε δωσει η Βυζαντινη Χορωδια του Δημου Ηρακλειου με χοραρχη τον εκλεκτο συναδελφο Μανωλη Σουργιαδακη . Στην παρουσιαση των υμνων ο εκλεκτος συναδελφος Δημητρης Γιακουμακης .

Συμπληρωματικα να αναφερω πως η συναυλια δοθηκε στις 15-9-2001 στον Ιερο Μητροπολιτικο Ναο Του Αγιου Μηνα Ηρακλειου .
 
Top