Βουτσινας Ιωαννης : Σπανια ηχογραφηση

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ιερος Μητροπολιτικος Ναος Του Αγιου Μηνα Ηρακλειου Κρητης . Επισυναπτω δυο αποσπασματα απο Αρχιερατικη Λειτουργια αρχες τις δεκαετιας του 60 .
Ψαλλει ο αειμνηστος Αρχωντας Πρωτοψαλτης Ιωαννης Βουτσινας . Ακουγεται και ο αειμνηστος Αρχωντας Λαμπαδαριος Σταυρος Παπαδακης .
Αφιερωνω τα δυο ηχητικα μαζι με πολλες ευχες , στους εορταζωντες αυριο συναδελφους και φιλους και εκλεκτα μελη του Ψαλτολογιον , Αντωνη Πεζανακη και Αντωνη Μιχελουδακη .
 

Attachments

  • 01=5'20''=Χερουβικον (συντομο) βαρεως.mp3
    1.2 MB · Views: 336
  • 02=3'40''=ΒΟΥΤΣΙΝΑΣ-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ=Λειτουργικα(μερος)βαρεως.mp3
    859.8 KB · Views: 276

dimitris

Παλαιό Μέλος
Φοβερός!!!
Μου θυμίζει το σλόγκαν "ο νέος είναι ωραίος αλλά ο παλιός είναι αλλιώς"
Ευχαριστούμε κ. Βαγγέλη.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Σε ευχαριστώ κυρ-Βαγγέλη για την αφιέρωση και για τις ευχές σου,εύχομαι ο Θεός να σου χαρίζει και σε σένα έτη πολλά και καλά.Για να χαρείς σου λέω ότι τώρα ακούμε το χερουβικό με τον μετέπειτα διαδοχό του τον άρχοντα κυρ-Δημήτριο Νεραντζή,ο οποίος βρίσκεται σπίτι μου και αύριο θα μου κανει την ύψιστη τιμή να ψάλλει στην ενορία που ψάλλω στον Αγιο Γεώργιο Καλλιθέας Ρεθύμνου.Πάντα Γειά
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αντωνης Μιχελουδακης;61210 said:
Σε ευχαριστώ κυρ-Βαγγέλη για την αφιέρωση και για τις ευχές σου,εύχομαι ο Θεός να σου χαρίζει και σε σένα έτη πολλά και καλά.Για να χαρείς σου λέω ότι τώρα ακούμε το χερουβικό με τον μετέπειτα διαδοχό του τον άρχοντα κυρ-Δημήτριο Νεραντζή,ο οποίος βρίσκεται σπίτι μου και αύριο θα μου κανει την ύψιστη τιμή να ψάλλει στην ενορία που ψάλλω στον Αγιο Γεώργιο Καλλιθέας Ρεθύμνου.Πάντα Γειά

Αντωνη ευχαριστω για τις ευχες σου και Χρονια Πολλα για την γιορτη σου .
Πραγματι χαρηκα με τον Αρχωντα . Δωσε του πολλα χαιρετισματα και του αφιερωνω τα εις το ακολουθο λινγκ ευρισκομενα .
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=61216&postcount=1
Ειναι απο την πρωτη του χρονια στον Αγιο Μηνα (πρωτο πανηγυρη) .
Πιστευω να ηχογραφησεις αυριο και να τα ανεβασεις .
 
Top