[Ψάχνω] Βιβλίο Ακολουθίας Ακαθίστου Ύμνου που περιέχει και τους τετραώδιους κανόνες του Τριωδίου (επιμέλεια Κωνσταντίνου Ι. Μάρκου)

petros

Παλαιό Μέλος
Γνωρίζει μήπως κανεις μια εκδοση Ακαθίστου σε σχήμα Α4, χονδρό κοκκινο εξωφυλλο, που περιέχει εκτός του κανονος του κανονος του Ακαθιστου και τους τετραώδιους κανονες του Τριωδίου.
Το είχα δει πριν χρόνια.
Συνεχίζεται να εκδιδεται. Δεν ξέρω κατά ποσο σας διαφώτισα:(
 
Γνωρίζει μήπως κανεις μια εκδοση Ακαθίστου σε σχήμα Α4, χονδρό κοκκινο εξωφυλλο, που περιέχει εκτός του κανονος του κανονος του Ακαθιστου και τους τετραώδιους κανονες του Τριωδίου.
Το είχα δει πριν χρόνια.
Συνεχίζεται να εκδιδεται. Δεν ξέρω κατά ποσο σας διαφώτισα:(

Ναι. Εκδόθηκε το 1994, επιμελεία Κωνσταντίνου Ι. Μάρκου, Παπαφλέσσα 31, Αιγάλεω.
Φωτοστοιχειοθεσία "ΦΟΙΝΙΚΗ", Κωλέττη 15, Αθήνα, 2103612649.

Τα παραπάνω στοιχεία υπάρχουν στην έκδοση που έχω αλλά δεν γνωρίζω αν ισχύουν ακόμα.
 

pankaf

Νέο μέλος
tkong, αυτό το βιβλίο νομίζω έχει τίτλο "Η Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου", αλλά δεν πωλείται πουθενά πια. Μπορείς να το ανεβάσεις σε .pdf?
 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Στους δύο τόμους αυτού του Μουσικού Τριωδίου υπάρχουν τα πάντα αναλυτικότατα, ασφαλώς και πλήρεις οι κανόνες του Σαββάτου της Ε' εβδομάδος.
 

Leonidas Pittos

Νέο μέλος
Ερώτηση: Κυκλοφορεί ακόμα το «Ακολουθία το Ακαθίστου Ύμνου» (1994) του Κωνσταντίνου Μάρκου;
 
Top