[Ψάχνω] Βιβλία Ταλιαδώρου

KHarris

Παλαιό Μέλος
Καλημέρα σας .......γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το βιβλίο της ΘΕΙΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ του ?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
.......γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το βιβλίο της ΘΕΙΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ του ?...
Όπως έγραψα και παλιότερα σε μήνυμα που μάλλον χάθηκε, όποιος θέλει να προμηθευτεί βιβλία του Χ. Ταλιαδώρου, ας μιλήσει με τον λαμπαδάριο του ναού κ. Χρήστο Τογκαρίδη. Μπορεί να τον βρεί στο Facebook με το όνομά του, ή να επικοινωνήσει μαζί του τηλεφωνικά. Για το τελευταίο, όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει μήνυμα.
 
Last edited:
Καλημέρα σας .......γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το βιβλίο της ΘΕΙΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ του ?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στη Θεσσαλονίκη το βιβλιοπωλείο "Το περιβόλι της Παναγίας" έχει βιβλία του (περίπου €50 το καθένα) και κάνει και αποστολές σε όλη την Ελλάδα (έξτρα έξοδα αποστολής). Προσωπικά τη Μ. εβδομάδα του από κει την έχω αγοράσει. Η Θεία Λειτουργία του νομίζω είναι κάπου στα €52 από κει και πέρα ίσως άλλοι οίκοι όπως ο Πολυχρονάκης στη Νεάπολη και ο Ρηγόπουλος να εμπορεύονται τα συγκεκριμένα
 
καλησπερα σε ολους
ειμαι νεος στο χωρο και με μεγαλη ορεξη για μαθηση
ο δασκαλος μου με συστησε βιβλια του Χ. Ταλιαδωρου αλλα το καθε ενα εχει 50 ευρω και ζοριζομαι να τα αγορασω ολα
υπαρχει κανεις της παρεας που να διαθετει καποιο σε ηλεκτρονικη μορφη;
θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα

ευχαριστω εκ των προτερων
Μιχαλης
Κλασικά βιβλία διδάσκονται οι Αρχάριοι μαθητές όπως των εκδόσεων Ζωής η Μιχαήλ Πολυχρονακη. Απλές θέσεις. Και αργότερα όταν μπορείς να διαβάζεις καλά τη Βυζαντινή Μουσικη μπορείς να μελετήσεις και του Ταλιαδώρου και του Καραμανη κλπ δασκάλων ωραία όλα. Όμως η αρχή απ τα κλασικά απλές εκτελέσεις.
 
καλησπερα σε ολους
ειμαι νεος στο χωρο και με μεγαλη ορεξη για μαθηση
ο δασκαλος μου με συστησε βιβλια του Χ. Ταλιαδωρου αλλα το καθε ενα εχει 50 ευρω και ζοριζομαι να τα αγορασω ολα
υπαρχει κανεις της παρεας που να διαθετει καποιο σε ηλεκτρονικη μορφη;
θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα

ευχαριστω εκ των προτερων
Μιχαλης
Κλασικά βιβλία διδάσκονται οι Αρχάριοι μαθητές όπως των εκδόσεων Ζωής η Μιχαήλ Πολυχρονακη. Απλές θέσεις. Και αργότερα όταν μπορείς να διαβάζεις καλά τη Βυζαντινή Μουσικη μπορείς να μελετήσεις και του Ταλιαδώρου και του Καραμανη κλπ δασκάλων ωραία όλα. Όμως η αρχή απ τα κλασικά απλές εκτελεσεις
Αφού είσαι νέος και με πολύ όρεξη για μάθηση καλό είναι να ασχοληθείς πρώτα με κλασικά βιβλία που είναι για όλα τα λαρύγγια και μετά έχει ο Θεός...
Το ίδιο του είπα και εγώ.
 
Top