Βασιλικος-Πατρας=Ορθρος Μ Δευτερας 2007

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναψη :
Ιερος Ναος Αγιου Θωμα (Γουδι-Αθηνας) : Ορθρος Μεγαλης Δευτερας 2007 .
Ψαλλουν οι ψαλτες του Ναου , Θεοδωρος Βασιλικος (πρωτοψαλτης) & Πετρος Πατρας (Λαμπαδαριος) .
Από τις ηχιογραφησεις που μου εχει στειλλει ο αγαπητος συναδελφος Θεοχαρης Αποστολος (Ριζομυλος Μαγνησιας) .
Θερμα τον ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .
Καλη Ακροαση .
 

Attachments

  • 56'55''=Θ Βασιλικος-Π Πατρας=Ορθρος Μ. Δευτερας 2007.mp3
    32.6 MB · Views: 163

aposto

Παλαιό Μέλος
Θελω να ευχαριστησω μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου κ το κανω δημοσια στελνωντας αυτο το μηνυμα για να το δουνε ολα τα μελη που θα μπουνε σε αυτην την σελιδα τον εξαιρετο κ εκλεκτο κυριο με ολη την σημασια της λεξεως αυτης κ.Βαγγελη Λιναρδακη που ανεβαζει κατα καιρους στο forum τις ζωντανες ηχογραφησεις που του εστειλα απο τον Αγ.Θωμα Αμπελοκηπων οπου κ τις εχω ηχογραφησει μαζι με εναν φιλο μου ιερομοναχο τον π.Νικηφορο που μας συνδεει κ τους δυο μας οι κυριοι Βασιλικος κ Πατρας τοσο με το εργο τους οσο κ με τις ερμηνειες τους πανω στην βυζαντινη μουσικη που για εμας κ για διαφορους αλλους κυριους ειναι μοναδικες στιγμες για να τα ζουμε ζωντανα ολα αυτα.Ο κ.Λιναρδακης λοιπον ανταποκριθηκε απευθειας θετικα στο να ανεβασει τις ηχογραφησεις αυτες ειδαλλως θα μενανε σε εμενα κ σε μερικους αλλους κυριους που τις εχω δωσει κ ετσι δεν θα ακουγοντουσαν σε πολλους,ομως με την τεραστια βοηθεια του κ.Λιναρδακη αυτες τελικα θα ακουστουν στο πλατυ κοινο του forum.Τον ευχαριστω για αλλη μια φορα κ ο Θεος να τον εχει παντα καλα ομοιως κ την οικογενεια του.
 
Last edited:
Top