[Ανακοίνωση] Βαλάντης Σαραφείδης

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Το να απομονώνουμε μια συγκεκριμένη ηχόγραφηση απλά για να βγάλουμε γενικά συμπεράσματα για το ύφος και τον τρόπο εκτέλεσης κάποιου ψάλτη δεν είναι νομίζω σωστό.

Οπόταν αυτό που είχα πει προηγουμένως, δηλ. να ακούσετε αν έχετε την ευκαιρία κάποιες ακολουθίες που μεταδίδει ο Ρ/Σ της Πειραϊκής Εκκλησίας, νομίζω θα βοηθήσει για να είμαστε λίγο πιο αντικειμενικοί.

Ευχαριστώ.
 
Last edited:

KTsepas

Κωνσταντίνος Ε. Τσέππας
Το να απομονώνουμε μια συγκεκριμένη ηχόγραφηση απλά για να βγάλουμε γενικά συμπεράσματα για το ύφος και τον τρόπο εκτέλεσης κάποιο ψάλτη δεν είναι νομίζω σωστό.

Οπόταν αυτό που είχα πει προηγουμένως, δηλ. να ακούσετε αν έχετε την ευκαιρία κάποιες ακολουθίες που μεταδίδει ο Ρ/Σ της Πειραϊκής Εκκλησίας, νομίζω θα βοηθήσει για να είμαστε λίγο πιο αντικειμενικοί.

Ευχαριστώ.

"άν έχουμε την ευκαιρία..." Πολύ σωστά το τοποθετείτε....
Εμ... δεν την έχουμε τη ρημάδα...!!!
Συμφωνούμε.... μία ηχογράφηση δεν είναι το όλον...!!!

Ευχαριστούμε!!!!
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Ο άνθρωπος ψάλλει μερακλήδικα και με αρέσει.

Μπράβο, βάλε κι άλλα!
 
Last edited by a moderator:
Λέω εξ' αρχής ότι τον Βαλάντη δεν τον ξέρω προσωπικά. Επειδή εγώ είχα ανοίξει το θέμα αυτό σχετικά με τον ψάλτη αυτό, απλά να πω ότι προσωπικά τον θεωρώ φωνάρα, ίσως η καλύτερη φωνή ψάλτη που έχω ακούσει, καθώς και πολύ καλό γνώστη και εκελεστή της ΒΜ. Να τονίσω ότι τα πιο πάνω είναι καθαρά η προσωπική μου άποψη.

Προτρέπω δε τους συναδέλφους να τον ακούσουν από τον Ρ/Σ της Πειραϊκής εκκλησίας κάθε μέρα κατά τον Εσπερινό από την Αγία Τριάδα Πειραιώς. Ξέρω ότι ψάλλει και στον Όρθρο/ Θ. Λειτουργία κάποιες μέρες, αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς. Μπορεί να μας διαφωτίσει ο ίδιος.

Έχω αρκετές ηχογραφήσεις και θα ανεβάσω συντομα.

Ευχαριστώ.

Καθε τριτη πρωι ψαλλει φιλε Σταυρο.
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Το να απομονώνουμε μια συγκεκριμένη ηχόγραφηση απλά για να βγάλουμε γενικά συμπεράσματα για το ύφος και τον τρόπο εκτέλεσης κάποιο ψάλτη δεν είναι νομίζω σωστό.

Οπόταν αυτό που είχα πει προηγουμένως, δηλ. να ακούσετε αν έχετε την ευκαιρία κάποιες ακολουθίες που μεταδίδει ο Ρ/Σ της Πειραϊκής Εκκλησίας, νομίζω θα βοηθήσει για να είμαστε λίγο πιο αντικειμενικοί.

Ευχαριστώ.
Για τη συγκεκριμμένη ηχογράφηση μιλάμε ,δεν μιλάμε γενικώς.
 

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Ο Βαλάντης Σαραφείδης έχει ανεβάσει προσφάτως και άλλες ζωντανές ηχογραφήσεις στο you tube. Όσοι από τους συναδέλφους ενδιαφέρονται ν' ακούσουν μπορούν να επισκευθούν το:

http://www.youtube.com/user/75valantis

Ευχαριστώ πολύ.
 
Last edited:
Top