Βίντεο Άρχοντος Θ. Βασιλικού - Αποσπάσματα από Α. Θωμά

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μάλλον κάποιος ξέχασε το Night Vision της κάμεράς του ανοιχτό. Κι εγώ την έχω πατήσι έτσι με παρόμοιο αποτέλεσμα στην εικόνα.
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
:D

Η αλήθεια είναι ότι μέσα στον Άγιο Θωμά είναι αρκετά σκοτεινά και η αντίθεση (contrast)

με το φως της λάμπας είναι μεγάλη. Έπαιξα αρκετά με τις ρυθμίσεις, κάποια

άλλα βιντεάκια είναι λίγο καλύτερα, αλλά τι να κάνει κι αυτό το καημένο το κινητό;

Πάντως κατά το ανέβασμα στο εσυσωλήνα χάλασε κι άλλο η ποιότητα παρότι

χρησιμοποίησα την προτεινόμενη.
 

geozis

Μέλος
Ο Αρχ. Θ. Βασιλικός στην αρχή του πρώτου βίντεο, ενώ μέχρι το "Ισχυρός" λέει βαρύ, απ το "Αθάνατος και μετά εχω την εντύπωση οτι το γυρνάει και τελικά καταλήγει σε πλ. β΄...
Δεν γνωρίζω εαν του ξέφυγε ή είναι όντως γραμμένο έτσι, αλλά απ' την άλλη ο Πάτρας που λέει το ίδιο τρισάγιο υποτίθεται, καταλήγει κανονικά σε βαρύ...
 
Last edited:

jhonny

Παλαιό Μέλος
Ο Αρχ. Θ. Βασιλικός στην αρχή του πρώτου βίντεο, ενώ μέχρι το "Ισχυρός" λέει βαρύ, απ το "Αθάνατος και μετά εχω την εντύπωση οτι το γυρνάει και τελικά καταλήγει σε πλ. β΄...
Δεν γνωρίζω εαν του ξέφυγε ή είναι όντως γραμμένο έτσι, αλλά απ' την άλλη ο Πάτρας που λέει το ίδιο τρισάγιο υποτίθεται, καταλήγει κανονικά σε βαρύ...

Φυσικά και του ξέφυγε!Αφού το λέει απ'έξω και νομίζει ότι το θυμάται επειδή είναι δικό του...Έχω τα λειτουργικά του και το κοίταξα επίτηδες γι'αυτό το λόγο.Η σωστή εκτέλεση είναι από τον Πάτρα.Όπως πολύ σωστά επισήμανες,ενώ στο Αθάνατος συνεχίζει διατονικά,το "ελέησον ημάς" είναι καθαρός πλ.β΄.
 

geozis

Μέλος
Φυσικά και του ξέφυγε!Αφού το λέει απ'έξω και νομίζει ότι το θυμάται επειδή είναι δικό του...Έχω τα λειτουργικά του και το κοίταξα επίτηδες γι'αυτό το λόγο.Η σωστή εκτέλεση είναι από τον Πάτρα.Όπως πολύ σωστά επισήμανες,ενώ στο Αθάνατος συνεχίζει διατονικά,το "ελέησον ημάς" είναι καθαρός πλ.β΄.

Οκ, ευχαριστώ για την επισήμανση, γιατί νομιζα προς στιγμήν οτι το ακούω μόνο εγω σαν πλ. β'.
Εντάξει πάντως, ανθρώπινο μυαλό είναι, δεν ειναι και μουσικό όργανο, τι να κάνεις...
Ωστόσο όμως φαίνεται η μεγάλη εμπειρία του κ. Βασιλικού αλλα και του κ. Πάτρα ακόμη πιο πολύ που το επανέφερε στον βαρύ.
 
Top