Αχιλλιάς Ιωάννης: χερουβικό 21/11/2010

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
χερουβικό Πρώτου Ήχου όπως εψάλη εχθές από τον γράφοντα
[Θ. Φωκαέως με ψιλοαλλαγές]

πάσα καλοπροαίρετη γνώμη και κριτική δεκτή.
 

Attachments

  • Κλιπ ήχου 700.mp3
    2.5 MB · Views: 112

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Μπράβο για το θάρρος που έχετε.
Καλή προσπάθεια κ νορμάλ το αποτέλεσμα, ο ισοκράτης δεν βοηθούσε πολύ κ διακρίνω έλλειψη σταθερού ρυθμού (το παθαίνω πλειστάκις).Θετικότατο η μη αλλαγή της βάσης. Φωνητικά (δεν ξέρω τις δυνατότητές σας) αλλά μου φαίνεστε λίγο κουρασμένος επίσης ο ιερέας δεν σας αποσπούσε με την παράλληλη "εκφώνηση" των ευχών;
 

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
-ο ισοκράτης δεν ακούγεται ευκρινώς γιατί είναι ο Λαμπαδάριος απ' το απέναντι αναλόγιο...
- κουρασμένος δε θα έλεγα ότι είμαι... υποπτεύομαι όμως ότι "μπούκωσε" κάπως η ηχογράφηση λόγω της μετατροπής της από υψηλής ευκρίνειας mp4. σε mp3. για τις ανάγκες του ιστοχώρου μας.
- ο Ιερέας δεν με ενοχλούσε...θα έλεγα μάλιστα πως με "υπέβαλλε"

το μόνο στο οποίο με επηρέασε, ήταν η χρονική αγωγή και η ταχύτητά μου, η οποία πράγματι ήταν... κάπως εύπλαστη για να μπορέσω να συγχρονιστώ μαζί του...

ευχαριστώ
 
Last edited:
χερουβικό Πρώτου Ήχου όπως εψάλη εχθές από τον γράφοντα
[Θ. Φωκαέως με ψιλοαλλαγές]

πάσα καλοπροαίρετη γνώμη και κριτική δεκτή.




Πιστεύω πως ότι ακούγεται από το αυτί βγαίνει και από το στόμα. Αν ακούσετε προσεκτικά το ύφος της Θες/νίκης η αλλαγή –προς το καλύτερο- θα είναι φανταστική!
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
χερουβικό Πρώτου Ήχου όπως εψάλη εχθές από τον γράφοντα
[Θ. Φωκαέως με ψιλοαλλαγές]

πάσα καλοπροαίρετη γνώμη και κριτική δεκτή.

Με ενα μεγαλο μπραβο και με πολλη αγαπη θα σου πω ενα πραγμα! Ειδικα στο χερουβικο θα πρεπει η φωνη σου (Που ειναι πολυ ευηχη) να βγαινει και να ακουγεται σαν το βελουδο που οσο κι αν το τσαλακωσεις μολις το αφησεις γινεται αμεσως τελειο οπως ηταν! Ετσι πρεπει να το λες το χερουβικο! Και ακου αυτα που πρεπει μονο! Ακομα και στον υπνο σου!!!
 

Κοσμάς Ν.

β' ψάλτης Ι.Ν.Αγίας Σκέπης Παπάγου
χερουβικό Πρώτου Ήχου όπως εψάλη εχθές από τον γράφοντα
[Θ. Φωκαέως με ψιλοαλλαγές]

πάσα καλοπροαίρετη γνώμη και κριτική δεκτή.

Φίλε είναι σημαντικό να ψάλλεις εκ καρδίας!!
 
Top