Αφίξεις/αναχωρήσεις συντονιστών

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τον αγαπητό Διονύσιο Ανατολικιώτη ο οποίος θα συμμετέχει στο συντονισμό της ενότητας "Τυπικόν, Υμνολογία και Ψαλτική Τάξις". Τον ευχαριστώ και από εδώ για την αποδοχή του επιπλέον κόπου και της ευθύνης του συντονισμού και εύχομαι καλή συνέχεια.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Εὐχαριστοῦμε, ἀγαπητέ Δημήτρη, γιά τήν ἐπάξια καί ἐπίλεκτη ἐκλογή !
Στόν Διονύσιο θερμά συγχαρητήρια καί θά ἐπαναλάβω αὐτό πού ἔγραψα ἐδῶ, ὅσο κι ἄν ἡ ἐγνωσμένη ταπεινοφροσύνη καί καλωσύνη του τό ἀποκρούει.

Διονύσιε, καλή δύναμη !
Μέ τήν εὐχή μου !
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Καλωσοριζω και εγω τον κ. Ανατολικιωτη στην ομαδα των συντονιστων .
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Σᾶς εὐχαριστῶ ὅλους καὶ ἰδιαιτέρως τὸν Δημήτριο Κουμπαρούλη γιὰ τὴν γενομένη τιμὴ καὶ γιὰ τὴν ἐμπιστοσύνη σας στὸ πρόσωπόν μου. εἴθε ὁ Θεὸς νὰ μὲ βοηθήσῃ καὶ νὰ μὲ φωτίσῃ νὰ φανῶ ἀντάξιος τῶν προσδοκιῶν σας.
Εἰς περίπτωσιν ποὺ διαπιστωθῇ εἰς τὴν συνέχειαν ὅτι δὲν θὰ ἀνταποκριθῶ στὰ καθήκοντά μου ὅπως ὀφείλω, ἀπὸ τώρα ἐξ ἀρχῆς θέτω εἰς τὴν διάθεσιν τοῦ διαχειριστοῦ τὴν παραίτησίν μου, ὥστε μὲ ἄνεσιν ἀνὰ πᾶσαν στιγμὴν νὰ μπορέσῃ νὰ πράξῃ ὅ,τι θεωρήσῃ ὠφελιμώτερον διὰ τὸ Ψαλτολόγιον ἀλλὰ καὶ γιὰ ὅλην τὴν ὑπέροχη αὐτὴν ἱστοσελίδα ποὺ αὐτὸς καὶ οἱ συνεργάται του μὲ πολὺν κόπον ἔφτιαξαν καὶ μᾶς προσφέρουν.
Διονύσιος ᾿Ανατολικιώτης
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τον αγαπητό Διονύσιο Ανατολικιώτη ο οποίος θα συμμετέχει στο συντονισμό της ενότητας "Τυπικόν, Υμνολογία και Ψαλτική Τάξις". Τον ευχαριστώ και από εδώ για την αποδοχή του επιπλέον κόπου και της ευθύνης του συντονισμού και εύχομαι καλή συνέχεια.

Άξιος!!!! Συγχαρητήρια, καλή δύναμι, και πολλάς υπομονάς.
Βασίλης Κιαμηλίδης
 

Χρῆστος Πανάγου

Χρῆστος Πανάγου
Dimitri Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τον αγαπητό Διονύσιο Ανατολικιώτη...
Θ ε ρ μ ὰ Σ υ γ χ α ρ η τ ή ρ ι α ! ! ! γιὰ τὴν ἐπιλογή σας κ. Κουμπαρούλη.:) :) :)
Καλὸ κουράγιο κ. Ἀνατολικιώτη. :) :) :)
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τους αγαπητούς


  • Παναγιώτη Σόμαλη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική σε άλλες γλώσσες"


  • Χρίστο Ψωμιάδη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική και Εξωτερική Μουσική"

Τους ευχαριστώ που αποδέχτηκαν την πρότασή μου και τους εύχομαι καλή συνέχεια.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τους αγαπητούς
  • Παναγιώτη Σόμαλη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική σε άλλες γλώσσες"
  • Χρίστο Ψωμιάδη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική και Εξωτερική Μουσική"
Τους ευχαριστώ που αποδέχτηκαν την πρότασή μου και τους εύχομαι καλή συνέχεια.
Καλοσωρίζω κι ἐγώ καί συγχαίρω τόν τε ἀγαπητόν Διαχειριστήν καί ἄξιον Δημήτριον καί τούς
α) Παναγιώτη Σόμαλη, πού ὑπῆρξε ἡ αἰτία τῆς εἰσόδου μου στό forum μέ τόν ὁποῖο ἔχω ἐπικοινωνήσει πολλάκις καί ἰδιωτικῶς, ὄχι ἀκόμη "κατά πρόσωπον", καί τόν χαίρομαι γιά τόν ὡραῖο του χαρακτῆρα καί τό χιοῦμορ του καί
β) Χρῖστο Ψωμιάδη, τόν ὁποῖο θαυμάζω γιά τίς σπουδές του καί τήν ἀγάπη του στόν Πολίτικο, Μικρασιάτικο, Καππαδοκικό καί Ποντιακό Ἑλληνισμό ἀπ᾿ ὅπου φέρω κι ἐγώ καταγωγήν ἐκ πατρός τε καί μητρός.

Στή συνέχεια ἐπιτρέψατέ μου, ἐξ ἀφορμῆς τοῦ τεθέντος (αἰνιγματικοῦ ;;;) τίτλου Αφίξεις/αναχωρήσεις, πού ἀφορᾶ μᾶλλον καί σέ παλαιότερα πρόσωπα, νά ἀποκαλύψω κάποιες "συντυχίες" πού μοῦ συνέβησαν.
Στίς 27/6 στίς 7.00 μ.μ. γράφω δημόσια πρός τόν Βασίλη Ζάχαρη παρακαλώντας τον νά ἐπιστρέψει, χωρίς νά τόν ξέρω καί νά τόν ἔχω δεῖ ποτέ, προτρέποντάς τον ταυτοχρόνως νά μοῦ ἀποστείλει προσωπικό μήνυμα γιά "νά τοῦ πῶ κάτι γιά τήν Τρίπολη καί κάτι ἄλλο". Ἄμεσα μοῦ ἔστειλε μήνυμα τοῦ εἶπα καί μοῦ εἶπε... 1η ἐπικοινωνία διά προσωπικῶν μηνυμάτων καί πολύ καρποφόρων μάλιστα.
Χθές 30/6, τρεῖς μέρες μετά, μεταβαίνω στήν Τρίπολη γιά κηδεία συμπεθερικοῦ μας (ἤγουν ἐξ ἀγχιστείας) προσώπου, χωρίς νά εἰδοποιήσω τόν Βασίλη, στό Ναό πού ἔγινε ἡ κηδεία εἶχε προσκληθεῖ καί ἔψαλε ὁ Βασίλης Ζάχαρης !!! Χωρίς νά τόν ἔχω δεῖ, τό κατάλαβα ἀπό διαίσθηση, ρώτησα καί τούς ἱερεῖς γιά τό ποίος εἶναι ὁ ψάλτης, καί τελικά κοιταχτήκαμε καί "κατά πρόσωπον". Αὐτό γιά μένα ἦταν πολύ σημαντικό.

Θέλω ἐπίσης νά ἀποκαλύψω ὅτι στίς 27/6 τό μεσημέρι ὁ ἀγαπητός Δημήτρης Διαχειριστής μοῦ πρότεινε νά ἀναλάβω συντονιστής στόν τομέα τοῦ τυπικοῦ, κάτι πού δέν ἀποδέχθηκα γιά λόγους πού τοῦ ἐξήγησα ἐκτενῶς. Πάντως πολύ σ' εὐχαριστῶ Δημήτρη μου καί ξέρεις ὅτι τό ἔχω λάβει σοβαρά ὑπ᾿ ὄψιν μου αὐτό.

Εὔχομαι σ᾿ ὅλους
Καλό μῆνα !!!
Καλό καλοκαίρι !!!
Καί καλές Διακοπές !!!
 
Last edited:

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τους αγαπητούς
  • Παναγιώτη Σόμαλη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική σε άλλες γλώσσες"
  • Χρίστο Ψωμιάδη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική και Εξωτερική Μουσική"
Τους ευχαριστώ που αποδέχτηκαν την πρότασή μου και τους εύχομαι καλή συνέχεια.

Εύγε!!!! Άξιοι!!!!!!, καλήν δύναμιν, και πολλές υπομονές.
Ο Πατήρ Μάξιμος τα είπε τέλεια, και προσυπογράφω.
Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Καλωσοριζω και εγω τους αγαπητους Παναγιωτη και Χρηστακη και τους ευχομαι καλη επιτυχια (την θεωρω δεδομενη) στα νεα τους καθηκοντα .
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Μὲ χαρὰ καλωσορίζω καὶ ἐγὼ τοὺς ἀγαπητοὺς Χρῖστον Ψωμιάδην καὶ Παναγιώτην Σόμαλην, «συναδέλφους» στὸ ἔργον τοῦ συντονισμοῦ, εὐχόμενος θερμῶς καλὴν ἐπιτυχίαν στὸ ἔργο τους καὶ καλὴ συνεργασία μεταξύ μας.
Διονύσιος ᾿Ανατολικιώτης
 

emil

Παλαιό Μέλος
  • Χρίστο Ψωμιάδη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική και Εξωτερική Μουσική"

.

Γιατί μου το κάνεις αυτό ε γιατί ? :p

Συγχαρητήρια σε όλους γιατί προσφέρουν στο forum!
 

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis
Καλωσορίζω στην ομάδα συντονιστών τους αγαπητούς


  • Παναγιώτη Σόμαλη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική σε άλλες γλώσσες"


  • Χρίστο Ψωμιάδη που θα συντονίζει την ενότητα "Ψαλτική και Εξωτερική Μουσική"

Τους ευχαριστώ που αποδέχτηκαν την πρότασή μου και τους εύχομαι καλή συνέχεια.

Συγχαρητήρια στην σειρούλα μου τον Παναγιώτη Σόμαλη
(γνωστός μου -και πολύ καλός φίλος στον στρατό-Πολύκαστρο 1998!).
[Θυμάμαι ακόμα εκείνο το ¨Επι τον ποταμόν Αξιού εκεί εκαθήσαμεν και εκλαύσαμεν εν τω μνησθήναι ημάς του ΚΕΥΠ." :D]
και στον κοντοπατριώτη Χρήστο Ψωμιάδη.

Ο Θεός να σας δίνει κουράγιο και υπομονή και να σας ανταμοίβει υλικά και πνευματικά για τον επιπλέον κόπο σας.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Από την όμορφη Αλεξανδούπολη στην οποία βρίσκομαι από χτες για επαγγελματικό ταξείδι ευχαριστώ τον αγαπητό Δημήτρη για την τιμή που μου έκανε και τα μέλη του φόρουμ για τις ευχές των.
Στους "συναδέλφους" συντονιστές εύχομαι καλή δύναμη και εργασία προς δόξαν Θεού.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Συγχαρητήρια στην σειρούλα μου τον Παναγιώτη Σόμαλη
(γνωστός μου -και πολύ καλός φίλος στον στρατό-Πολύκαστρο 1998!).
[Θυμάμαι ακόμα εκείνο το ¨Επι τον ποταμόν Αξιού εκεί εκαθήσαμεν και εκλαύσαμεν εν τω μνησθήναι ημάς του ΚΕΥΠ." :D]

Και δεν μπορείς να πεις, ως βαρύτονος το "εκλαύσαμεν" το απέδιδα νομίζω καλά! :D:D:D
 

Θωμάς

Δανιήλ
[SIZE="4"]Συγχαρητήρια Χριστάκη…!!! ελπίζω να διατηρήσεις τις άριστες εντυπώσεις…!!! [/SIZE] :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Από την όμορφη Αλεξανδούπολη στην οποία βρίσκομαι από χτες για επαγγελματικό ταξείδι ευχαριστώ τον αγαπητό Δημήτρη για την τιμή που μου έκανε και τα μέλη του φόρουμ για τις ευχές των.
Στους "συναδέλφους" συντονιστές εύχομαι καλή δύναμη και εργασία προς δόξαν Θεού.

Ατσα Παναγιώτάκη πήραμε σαρδελίτσα βλέπω....χμμμμμμ.....:rolleyes:
Άξιος Άξιος :p
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Μακάρι να αποδειχθείτε άξιοι των προσδοκιών μας (μιας που ο πύχης έχει ανέβει...)
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Καλωσορίζω τους εκλεκτούς συνομιλητές στην ομάδα των [Σ].
Σιδεροκέφαλοι και καλές υπομονές!
Και επειδή ο τίτλος του thread θυμίζει φωτεινή πινακίδα αεροδρομίου, εύχομαι σε όλο το Ψαλτολόγιο καλές απογειώσεις!
 
Top