[Ψάχνω] Αρχεία του Στανίτσα

Amanedes8

Active member
Οποιος εχει ενδιαφερον και θελει να μιλησει για αρχεια Στανιτσα ας επικοινωνησει μαζι μου, εχω ενα πολυ μεγαλο αρχειο και θελω να βρω ανθρωπους που θελουν και κανουν ανταλλαγη. Ειμαι σοβαρος και δεν θελω χρηματα! Ευχαριστω!
 
Last edited:

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Οποιος εχει ενδιαφερον και θελει να μιλησει για αρχεια Στανιτσα ας επικοινωνησει μαζι μου, εχω ενα πολυ μεγαλο αρχειο και θελω να βρω ανθρωπους που θελουν και κανουν ανταλλαγη. Ειμαι σοβαρος και δεν θελω χρηματα! Ευχαριστω!

Αφού δεν θέλετε χρήματα γιατί δεν το αναρτάτε στο Ψαλτολόγιο; Μόνο οι ευχές που θα πάρετε από τα μέλη του Ψαλτολογίου φτάνουν!! Τι άλλο καλύτερο υπάρχει; Ανταλλαγη με τι αρχείο θέλετε;
 

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
Αφού δεν θέλετε χρήματα γιατί δεν το αναρτάτε στο Ψαλτολόγιο; Μόνο οι ευχές που θα πάρετε από τα μέλη του Ψαλτολογίου φτάνουν!! Τι άλλο καλύτερο υπάρχει; Ανταλλαγη με τι αρχείο θέλετε;

πες τα χρυσόστομε!!!
 

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Δηλαδή εμείς οι αρχάριοι που απλά δεν έχουμε τέτοια τεράστια αρχεία να ανταλλάξουμε, τι θα γίνει;
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Δηλαδή εμείς οι αρχάριοι που απλά δεν έχουμε τέτοια τεράστια αρχεία να ανταλλάξουμε, τι θα γίνει;
Όταν γίνονται ανακοινώσεις με τέτοιου είδους "smart marketing"* η λύση είναι ανάλογα έξυπνη. Μπαίνουμε στο ψαλτολόγιον ή αλλού και κατεβάζουμε ότι βρούμε. Με μία καλή σύνδεση κι έναν download manager, σε δύο μέρες θα έχουμε μερικές εκατοντάδες, αν όχι χιλιάδες ώρες ψαλτικού ήχου, οπότε και είμαστε σε θέση να "διαπραγματευτούμε". Τι να κάνουμε, δεν είναι όλοι ηλίθιοι να ανεβάζουν δεδομένα έτσι, για την προσφορά και για ένα ευχαριστώ, υπάρχουν και άλλες οδοί.

* Όχι ότι η ανακοίνωση είναι κακοπροαίρετη, προς Θεού. Απλά όταν γίνεται μέσα σε μία κοινότητα που διέπεται από άλλη λογική, αυτή του: "απλά ανεβάζω χωρίς όρους και με μόνο περιορισμό τα πνευματικά δικαιώματα" φαντάζει τραγική ειρωνεία...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἀγαπητοί,
Τό μέλος εἶναι ἀπό Ἀμερική, δέν γνωρίζει νά γράφει ἤ νά συντάσσει λόγο ἑλληνικό καί δέν εἶναι καθόλου τυχαῖος. Εἶναι γνωστή ἡ προσφορά του τό Ψ καί γενικότερα στήν ἐκκλησιαστική μουσική, ὅπου ἀπό ἀγάπη, συλλεκτικό πάθος καί μεράκι γράφει αὐτά πού γράφει. Παρόμοια κι ἐδῶ, μέ τήν ἔννοια τῆς ἀνταλλαγῆς ὑλικοῦ γιά ἐμπλουτισμό τοῦ ἀρχείου του καί μᾶλλον γιά νά φτάσει σέ κάποια πληρότητα. Καί φυσικά δέν εἶναι οἰκονομικό τό θέμα. Γιατί τό ἀναφέρει; Γιά κάποιους πού δέν τόν ξέρουν, δέν τόν καταλαβαίνουν ἤ εἶναι καχύποπτοι ἤ δέν γνωρίζει νά διατυπώσει ἀκριβῶς αὐτό πού θέλει. Θέλει νά «πλουτίσει» γιά νά δώσει!

Δηλαδή εμείς οι αρχάριοι που απλά δεν έχουμε τέτοια τεράστια αρχεία να ανταλλάξουμε, τι θα γίνει;

Κάποιες ἀνακοινώσεις ἤ μηνύματα ἤ θέματα δέν ἀφοροῦν ὅλους. Ἄς προσέχουμε λοιπόν τί γράφουμε καί μέ τί τρόπο. Δέν γράφουμε γιά νά γράφουμε...


 
Top