Αργή Δοξολογία σε δευτερόπρωτο (από συλλογή Ι. Μ. Γρηγορίου)

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Σε ποιο βιβλίο περιέχεται αυτή η δοξολογία;
 

jonn

Π.Ιωαννης
Δεν ξέρω αν υπάρχει σε βιβλίο,εγω το έχω σε pdf.μαζί με άλλες Αργές Δοξολογίες,αλλά λόγω που είναι μεγάλο δεν Μπόρεσα να το ανεβάσω όλο και έτσι ανέβασα μόνο αυτή. η ονομασία είναι Συλλογή Αργών Δοξολογιών Ι.Μ.Γρηγορίου.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Αφού είναι pdf, όλο και με κάποιο τρόπο μπορεί να ανεβεί. Αν όχι απευθείας στο Ψαλτολόγιο, τότε στο Rapidshare, Mediafire, 4shared ή οτιδήποτε άλλο. Μετά μπορούμε να το μεταφέρουμε εδώ.
 

ixadin

Ηχάδιν
Να υποθέσω ότι ο τίτλος "Ιερά Μονή Γρηγορίου" στην κεφαλίδα του κειμένου, δηλοί ανώνυμο συγγραφέα προερχόμενο εκ της Μονής;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Δεν ξέρω αν υπάρχει σε βιβλίο,εγω το έχω σε pdf.μαζί με άλλες Αργές Δοξολογίες,αλλά λόγω που είναι μεγάλο δεν Μπόρεσα να το ανεβάσω όλο και έτσι ανέβασα μόνο αυτή. η ονομασία είναι Συλλογή Αργών Δοξολογιών Ι.Μ.Γρηγορίου.

Να υποθέσω ότι ο τίτλος "Ιερά Μονή Γρηγορίου" στην κεφαλίδα του κειμένου, δηλοί ανώνυμο συγγραφέα προερχόμενο εκ της Μονής;

 

ixadin

Ηχάδιν
Βεβαίως προέρχεται από αυτήν την συλλογή. Το θέμα είναι ότι στον τίτλο της συγκεκριμμένης δοξολογίας δεν αναγράφεται το όνομα του μελοποιού, παρά μόνον η ένδειξη Ιερά Μονή Γρηγορίου.

Γνωρίζει λοιπόν κανείς τον μελοποιό ή είναι αδήλου συγγραφέως;
 

gpsevdos

Παλαιό Μέλος
Βεβαίως προέρχεται από αυτήν την συλλογή. Το θέμα είναι ότι στον τίτλο της συγκεκριμμένης δοξολογίας δεν αναγράφεται το όνομα του μελοποιού, παρά μόνον η ένδειξη Ιερά Μονή Γρηγορίου.

Γνωρίζει λοιπόν κανείς τον μελοποιό ή είναι αδήλου συγγραφέως;

Επισης να ρωτησω αν υπαρχει ηχητικο αυτης της δοξολογιας?
 
Top