Από τον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίων Πάντων Καλλιθέας

P

PANROUST

Guest
Από τον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίων Πάντων Καλλιθέας το Σάββατο 13 Ιουνίου 2009.
1:Το Δοξαστικό του Εσπερινού σε ήχο πλ.Β'.Χοράρχης ο πρωτοψάλτης Θεολόγος Ερσωτέλος.
2:Το Δογματικό Θεοτοκίο σε ήχο πλ.Δ' από τον Λαμπαδάριο του Ι. Ναού Μαλάμη Ιωάννη,θεολόγο και (μέλος του Forums).

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο μου Τριανταφυλλίδη Διαμαντή,Ιεροψάλτη και (μέλος του Forums ''beethoven''),για την ψηφιακή ηχογράφηση που μου παραχώρησε.
 

Attachments

  • ΔοξαστικόΕσπερινούΑγίωνΠάντων13-06-2009.mp3
    5.6 MB · Views: 92
  • ΔογματικόΘεοτοκίο13-06-2009.mp3
    3.1 MB · Views: 49
Last edited:

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
ΡΟΥΣΤΕΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ;40938 said:
Από τον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίων Πάντων Καλλιθέας το Σάββατο 13 Ιουνίου 2009.
1:Το Δοξαστικό του Εσπερινού σε ήχο πλ.Β'.Χοράρχης ο πρωτοψάλτης Θεολόγος Ερσωτέλος.
2:Το Δογματικό Θεοτοκίο σε ήχο πλ.Δ' από τον Λαμπαδάριο του Ι. Ναού Μαλάμη Ιωάννη,θεολόγο και (μέλος του Forums).

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο μου Τριανταφυλλίδη Διαμαντή,Ιεροψάλτη και (μέλος του Forums ''beethoven''),για την ψηφιακή ηχογράφηση που μου παραχώρησε.

Η ηχογράφηση είναι αρκετά καλή και η χορωδία πατεί καλά και σταθερά
Μπράβο σε όλους και στον χοράρχη ο πρωτοψάλτης Θεολόγος Ερσωτέλος.
 
P

PANROUST

Guest
Η ηχογράφηση είναι αρκετά καλή και η χορωδία πατεί καλά και σταθερά
Μπράβο σε όλους και στον χοράρχη ο πρωτοψάλτης Θεολόγος Ερσωτέλος.
Στην ηχογράφηση δεν ακούγεται τοσο καθαρά η χορωδία.Το 90%100 από τους ψάλτες της χορωδίας αυτής είναι από την χορωδια Βασιλικού.Μόνο ο Πάτρας και ο Κοντοφρύδρης έλειπαν.Και αν υποθέσουμε ότι τα είπαν χωρίς πρόβα,τα είπαν πάρα πολύ καλά.Το σόλο πως σας φάνηκε;
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Στην ηχογράφηση δεν ακούγεται τοσο καθαρά η χορωδία.Το 90%100 από τους ψάλτες της χορωδίας αυτής είναι από την χορωδια Βασιλικού.Μόνο ο Πάτρας και ο Κοντοφρύδρης έλειπαν.Και αν υποθέσουμε ότι τα είπαν χωρίς πρόβα,τα είπαν πάρα πολύ καλά.Το σόλο πως σας φάνηκε;

αρκετα καλο
 
Top