Αναστασιματάριον Ιωάννου: αρχεία κειμένου pdf και ηχητικά σε παραλλαγή και μέλος

police1pot

Νέο μέλος
Συγχαρητηρια για τη προσπαθειά σου.Ο Θεός να σου δίνει δύναμη να συνεχίζεις .Επειδή είμαι αρχάριος θα ήθελα να σε ρωτήσω με πιο πρόγραμμα εκτελούνται τα αρχεία (γιατι κάνω αποσυμπίεση και μου προκύπτει άγνωστο αρχείο ) και απο που θα το κατεβάσω.Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:
Συγχαρητηρια για τη προσπαθειά σου.Ο Θεός να σου δίνει δύναμη να συνεχίζεις .Επειδή είμαι αρχάριος θα ήθελα να σε ρωτήσω με πιο πρόγραμμα εκτελούνται τα αρχεία (γιατι κάνω αποσυμπίεση και μου προκύπτει άγνωστο αρχείο ) και απο που θα το κατεβάσω.Ευχαριστώ

Τα αρχεία είναι σε μορφή .Pdf
Θα πρέπει να έχετε στο σύστημά σας το Adobe Reader. Μπορείτε να το κατεβάσετε από την Adobe: http://get.adobe.com/reader/
Στη συνέχεια, τρέχετε το αποσυμπιεσμένο .Pdf αρχείο και όπου βλέπετε το ηχείο (κόκκινο για το Μέλος και μπλε για την Παραλλαγή, κάντε διπλό κλικ και ακούτε τη μουσική του εκτέλεσή.
 

drososv

Νέο μέλος
Αδελφέ Χρήστο,είμαι ένας τελείως άσχετος με την Βυζαντινή Μουσική και γενικά με την ψαλτική...Ξεκίνησα μόλις φέτος για πρώτη φορά στα 33 μου να κάνω μαθήματα στα μαθήματα που κάνει η Εκκλησία εδώ και αυτό ποιό πολύ γιατί μου αρέσει η δοξολογία προς τον Θεό...Σε ευχαριστώ για ότι μοιράζεσαι με όλους εμάς και ευχαριστώ και τα υπόλοιπα μέλη που συνέθεσαν ένα τέτοιο όμορφο Φόρουμ!
 

mimet

Νέο μέλος
Δοκιμαστικά, ανεβάζω τον Εσπερινό του Βαρέως ήχου, από το Αναστασιματάριον του κ. Κιαμηλίδη, με ενσωματωμένο ήχο σε παραλλαγή (Μπλε Ηχεία) και μέλος (Κόκκινα Ηχεία), σε μορφή .pdf
Είναι 11 αρχεία .rar προς αποσυμπίεση, 123 mb.
Αν είναι πρακτικό και χρήσιμο, παράκληση, πείτε τη γνώμη σας, ώστε να το επεκτείνω σε όλους τους ήχους.

χρήστο,
Είναι φανταστικό και σε ευχαριστούμε πολύ!
Συνέχισέ το σε παρακαλούμε!
 

forse84

Νέο μέλος
Η δουλεία που έκανες είναι πάρα πολυ καλή. Αν έχεις και τα άλλα παρακαλώ ανέβασέ τα.
 

Μιχάλης 888

Νέο μέλος
Καλησπερα ,

εχω κατεβασει του Βαρεος ηχου το ανοιγω με το pdf αριστερα βλεπω σε (Μπλε Ηχεία) και μέλος (Κόκκινα Ηχεία) αλλα τι πρεπει να κανω για να ακουσω?

Ευχαριστω πολυ
 

gp.vagianas

Νέο μέλος
Αγαπητε Χρήστο ευχαριστουμε πολυ, να σαι καλα κ ο Κύριος να μας δίνει φώτιση νοός και υγεια..


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!
 

Sotos

Νέο μέλος
Η μέθοδος πάρα πολύ πρακτική και εύκολη γιά την μελέτη των εκκλησιαστικών ασμάτων , ευχαριστώ και εύχομε να εφαρμοστει όπου είναι δυνατόν . sotos .
 

anthem

Μέλος
Πολύ καλή δουλειά!

Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν τα αρχεία ξεχωριστά παραλλαγή από μέλος;
 

Georgios V

Νέο μέλος
Χρήστο, σ' ευχαριστώ για όλα τα αρχεία που ανέβασες. Σου είμαι ευγνώμων.
Να είσαι πάντα καλά!!!
 

ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ

Νέο μέλος
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ;
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ;
Δοκίμασα ένα αρχείο στην τύχη και ανοίγει κανονικά. Το κατεβάζεις, το αποσυμπιέζεις και μετά το ακούς. Ποιο αρχείο δοκίμασες και γράφει ότι δεν υπάρχει;
 

ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ

Νέο μέλος
Ευχαριστω γαι την αμεση απαντηση κ. Νεοκλη, προσπαθω να ανοιξω τα αρχεια που ειναι σε pdf με ενσωματομενο ηχο. εχει αυτο πριν τα αρχεια:
<<Δοκιμαστικά, ανεβάζω τον Εσπερινό του Βαρέως ήχου, από το Αναστασιματάριον του κ. Κιαμηλίδη, με ενσωματωμένο ήχο σε παραλλαγή (Μπλε Ηχεία) και μέλος (Κόκκινα Ηχεία), σε μορφή .pdf Είναι 11 αρχεία .rar προς αποσυμπίεση, 123 mb. >>
 
Top