Αναστασεως ημερα (Βαγ Λιναρδακη) Πλ.Αος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Επισυναπτω για οποιον τυχον ενδιαφερεται , το Δοξαστικο των αινων του Πασχα ''Αναστασεως ημερα ..'' , σε δυο εκδοχες δικης μου συνθεσης . Ειναι το προχειρο χειρογραφο , οπως το εγραψα πριν 15 περιπου χρονια , χωρις καμια διορθωση (ορθογραφικη ή αλλη) .
Σε pdf το εφτιασε ο αγαπητος εν Βεροια συναδελφος Βασιλης Κιαμηλιδης , εκλεκτο μελος του φορουμ , τον οποιο θερμα ευχαριστω .
Ομοιως θερμα ευχαριστω και τον συναδελφο και εκλεκτο μελος του φορουμ
Δανιηλ Καραμπαση (πρωτοψαλτης Ι.Ν. Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων-Αθηνα)
ο οποιος ψαλλει στα ηχητικα που επισης επισυναπτω .
Καλη Μεγαλη Εβδομαδα - Καλη Ανασταση .
 

Attachments

  • Αναστάσεως_ημέρα_Ευαγγέλου_Λιναρδάκη.pdf
    1.5 MB · Views: 668
  • 01=4'43''==ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ Δανιηλ=Αναστασεως ημερα(ΒΛ)Πλ.Αος.mp3
    2.2 MB · Views: 229
  • 02=3'07''=ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ Δανιηλ=Αναστασεως ημερα(ΒΛ)Πλ.Αος.mp3
    1.4 MB · Views: 140

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αγαπητοι Φιλοι
Επισυναπτω για οποιον τυχον ενδιαφερεται , το Δοξαστικο των αινων του Πασχα ''Αναστασεως ημερα ..'' , σε δυο εκδοχες δικης μου συνθεσης . Ειναι το προχειρο χειρογραφο , οπως το εγραψα πριν 15 περιπου χρονια , χωρις καμια διορθωση (ορθογραφικη ή αλλη) .
Σε pdf το εφτιασε ο αγαπητος εν Βεροια συναδελφος Βασιλης Κιαμηλιδης , εκλεκτο μελος του φορουμ , τον οποιο θερμα ευχαριστω .
Ομοιως θερμα ευχαριστω και τον συναδελφο και εκλεκτο μελος του φορουμ
Δανιηλ Καραμπαση (πρωτοψαλτης Ι.Ν. Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων-Αθηνα)
ο οποιος ψαλλει στα ηχητικα που επισης επισυναπτω .
Καλη Μεγαλη Εβδομαδα - Καλη Ανασταση .
Θερμά συγχαρητήρια στον συνθέτη και στον ''εκτελεστή'' Άξιοι!!!!! Άξιοι!!!!!
Με την ευκαιρία, επισυνάπτω τα πιό πάνω 3 αρχεία σε ένα pdf στα οποία επισύναψα και τα ηχητικά επάνω αριστερά όπου δείχνει έναν ''ηλεκτρονικό συνδετήρα'' στον οποίο με διπλό αριστερό κλικ έχουμε άνοιγμα και του ηχητικού.
Υπάρχουν δύο ηχητικά το 1ο στην 1η σελίδα και το δεύτερο στην 4η.
Το επισυνάπτω δοκιμαστικά, για να δούμε εάν διευκολύνει????
Σε εμένα ανοίγει, ευελπιστώ να ανοίγει σε όλους.
Βασίλης Κιαμηλίδης
 

Attachments

  • Αναστάσεως ημέρα Ευαγγέλου Λιναρδάκη Ψάλλει ο κ. Δανιήλ Καραμπάσης .pdf
    5 MB · Views: 603

ATHAN

Αθανάσιος Μπακαλούδης
Αγαπητοι Φιλοι
Επισυναπτω για οποιον τυχον ενδιαφερεται , το Δοξαστικο των αινων του Πασχα ''Αναστασεως ημερα ..'' , σε δυο εκδοχες δικης μου συνθεσης .
Καλη Μεγαλη Εβδομαδα - Καλη Ανασταση .

Αγαπητέ Βαγγέλη, σου πρέπουν θερμά συγχαρητήρια. Πολύ καλή δουλειά και ολοκληρωμένη, (ενοώ κείμενο και ηχητικό μαζί). Μας έδωσες προκαταβολικά ολίγον άρωμα της Αναστάσεως του Κυρίου, να είσαι καλά.
Με χαιρετισμούς
Αθανάσιος Μπακαλούδης
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Μας έδωσες προκαταβολικά ολίγον άρωμα της Αναστάσεως του Κυρίου, να είσαι καλά.
Με χαιρετισμούς
Αθανάσιος Μπακαλούδης

Αυτό ακριβώς ήθελα κι εγώ να γράψω. Μας πήγατε κατευθείαν στο τέλος...
Πολύ καλή αίσθηση του μέλους στα δοξαστικά, εύγε σας, ο Θεός να σας ευλογεί. Μακάρι να φτιάχνατε ένα δοξαστάριο...

Στο δεύτερο δόξα πρέπει να υπάρχει λάθος στο χαρισάμενος -το μέλος το αποδίδει σωστά. Επίσης, η γραφή είναι πολύ αναλυτική. Εμένα όμως η πείρα με δίδαξε ότι αυτό διευκολύνει πολύ μια χορωδία, γιατί όλα τα μέλη δεν έχουν πάντα καλή αίσθηση των αναλύσεων. Σας ευχαριστούμε θερμότατα.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Να συμπληρώσω, γιατί αλλιώς είναι παράλειψη, τα θερμότατα συγχαρητήρια στον κ. Καράμπαση, που ερμηνεύει πολύ εκφραστικά και με πολύ πλούσια φωνή (επιμένω πως μου θυμίζει πολύ τον κ. Βασιλόπουλο). Είθε να πολυπλασιάσετε το δοθέν τάλαντον, αγαπητέ.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Στο ακολουθο λινγκ
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=33811&postcount=1
θε βρειτε το ''Αναστασεως ημερα'' (το πρωτο απο τα επισυναπτωμενα στο αρχικο μηνυμα) , οπως το εψαλλα την βραδια της Αναστασης του 2004 . Ειναι σε σχετικα συντομη χρονικη αγωγη λογω του ''βιαστικου'' της βραδιας .
Καλη Μεγαλη Εβδομαδα - Καλη Ανασταση .
 

Genesis

Μέλος
Ότι καλυτερο εχω ακουσει μεχρι τωρα σε ισο και φωνη ψαλτη αλλα και πιστοτητα αναγνωσης του μελους.Συγχωρεστε μου τον ενθουσιασμο αλλα είναι αριστο η ταπεινη μου αποψη....1000 Ευχαριστω καθως δεν χορταινω να τα ακουω αμφοτερα.
Αγαπητέ Βαγγέλη, σου πρέπουν θερμά συγχαρητήρια. Πολύ καλή δουλειά και ολοκληρωμένη, (ενοώ κείμενο και ηχητικό μαζί). Μας έδωσες προκαταβολικά ολίγον άρωμα της Αναστάσεως του Κυρίου, να είσαι καλά.
+1
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω τα εν λογω ''Αναστασεως ημερα'' καθαρογραμμενα απο τον φιλο Ευστρατιο Παπαϊωαννου , τον οποιο και ευχαριστω πολυ .
 

Attachments

  • 1.jpg
    497.2 KB · Views: 214
  • 2.jpg
    525.9 KB · Views: 91
  • 3.jpg
    245.7 KB · Views: 70
  • 4.jpg
    504.5 KB · Views: 80

jimis

Παλαιό Μέλος
Το ένα καλύτερο από το άλλο!!! Συγχαρητήρια κύριε Λιναρδάκη και ευχαριστώ που κατά κάποιο τρόπο πήρατε το μέρος μου τις προάλες..Καλό Πάσχα!!!!!
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Το ένα καλύτερο από το άλλο!!! Συγχαρητήρια κύριε Λιναρδάκη και ευχαριστώ που κατά κάποιο τρόπο πήρατε το μέρος μου τις προάλες..Καλό Πάσχα!!!!!

Ευχαριστω και επαναλαμβανω : Οποτε νομιζεις να γραφεις την γνωμη σου , χωρις φοβο αλλα με παθος . Καλη Ανασταση .
 
Top