Αναστάσεως ημέρα

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Με λίγη ρακί και με όλη την πλάση σύμμαχο -εκτός απο τον γιό μου-σας κερνάω το συγκεκριμένο κομμάτι όπως μου ήρθε εκείνη την ώρα στο νου.
 

Attachments

  • αναστασεως ημερα.mp3
    3.8 MB · Views: 139
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Πολύ καλό και μεγαλοπρεπές.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ευχαριστώ κύριε Σιαπερόπουλε,η εκτέλεση αυτή αποτελεί προσπάθεια προσέγγισης ακούσματος απο τον άρχοντα Παναγιωτίδη.Ευχαριστώ και πάλι
 

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
κ. Μιχελουδάκη, πολύ όμορφο το δοξαστικό.
καμιά φορά τα "αυθόρμητα" είναι και τα καλύτερα.
Σεμνή και ιεροπρεπής εκτέλεση. Άψογη χρονική αγωγή.
Πάνυ χαρμόσυνο και συγχρόνως κατανυκτικό. τα ίδια ισχύουν και για το Χερουβικό. Ο Θεός να σας ενισχύει.
και σε άλλα με υγεία και δύναμη.
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Απ΄τα αγαπημένα μου Χερουβικά της εβδομάδας, σε πολύ ωραία εκτέλεση.
Συγχαρητήρια κ. Αντώνη.
 
Αντωνης Μιχελουδακης;36364 said:
Με λίγη ρακί και με όλη την πλάση σύμμαχο -εκτός απο τον γιό μου-σας κερνάω το συγκεκριμένο κομμάτι όπως μου ήρθε εκείνη την ώρα στο νου.
καλο
 
Last edited:

Arhontas_Artis

Νέο μέλος
Με λίγη ρακί και με όλη την πλάση σύμμαχο -εκτός απο τον γιό μου-σας κερνάω το συγκεκριμένο κομμάτι όπως μου ήρθε εκείνη την ώρα στο νου.
με συγκίνησες γιατί με αυτό το δοξαστικό αποχαιρέτησα φέτος τον πατέρα μου (ψάλτης και αυτός) ημέρα της απόδοσης του Πάσχα.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
με συγκίνησες γιατί με αυτό το δοξαστικό αποχαιρέτησα φέτος τον πατέρα μου (ψάλτης και αυτός) ημέρα της απόδοσης του Πάσχα.

Ευχαριστώ και σένα αλλά και τον Αλέξανδρο για τα καλά σας λόγια.Φίλε μου και συ με συγκίνησες με την παραπάνω παρέμβασή σου και μου θύμισες τον αποχαιρετισμό του δικού μου πατέρα, ιερέα πατέρα Αριστείδη.Εγώ τον αποχαιρέτισα με ένα ριζίτικο που λέει:Κόσμε χρυσέ ,κόσμε αργυρέ, κόσμε μαλαματένιε, κόσμε και ποιός σε κέρδισε και ποιός θα σε κερδίσει ,κόσμε ψεύτη;Ο Θεός να αναυπαύσει τον πατέρα σου.Πάντα γειά
 
Last edited:
Top