Αναστάσεως ημέρα - Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ηχογράφηση του αργού μαθήματος Αναστάσεως ημέρα σε ήχο πρώτο του Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος?

Ευχαριστώ!!!
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Θα μπορούσατε να μας κατευθύνετε που υπάρχει η σύνθεση αυτή σαν κείμενο;
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Θα μπορούσατε να μας κατευθύνετε που υπάρχει η σύνθεση αυτή σαν κείμενο;


Να μας κατευθύνει σε κανένα Ταμείον, αλλά όλοι θα απομακρυνθούμε, αφού δεν γράφτηκε για να ψάλλεται, αλλά ως άσκηση, όπως και το Τροπάριο της Κασσιανής του Χουρμουζίου...


Δ.
 

antonios

Αετόπουλος Αντώνιος
Να μας κατευθύνει σε κανένα Ταμείον, αλλά όλοι θα απομακρυνθούμε, αφού δεν γράφτηκε για να ψάλλεται, αλλά ως άσκηση, όπως και το Τροπάριο της Κασσιανής του Χουρμουζίου...


Δ.

Το "Αναστάσεως Ημέρα" του Χουρμουζίου που έχω υπ'όψιν μου είναι σε πλάγιο του πρώτου και ψάλλεται μια χαρά (είναι και πολύ ωραίο).
 
Το "Αναστάσεως Ημέρα" του Χουρμουζίου που έχω υπ'όψιν μου είναι σε πλάγιο του πρώτου και ψάλλεται μια χαρά (είναι και πολύ ωραίο).

Και με ωραίο κράτημα!Βέβαια δε σου πάει η καρδιά να το επιλέξεις ως μάθημα όταν υπάρχει αυτό του Χρυσάφη...
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Το "Αναστάσεως Ημέρα" του Χουρμουζίου που έχω υπ'όψιν μου είναι σε πλάγιο του πρώτου και ψάλλεται μια χαρά (είναι και πολύ ωραίο).

Μπορείς να προσφέρεις ηχογράφησή του που ζητά ο άνθρωπος;

Δ.
 

antonios

Αετόπουλος Αντώνιος
Μπορείς να προσφέρεις ηχογράφησή του που ζητά ο άνθρωπος;

Δ.

Δεν έχω στην συλλογή μου τέτοια ηχογράφηση. Δεν έχω υπ' όψιν μου να έχει κυκλοφορήσει τέτοια ηχογράφηση. Όταν κυκλοφορήσει, θα ενημερώσω αμέσως.
 
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα απο τα αγαπημένα μου μουσικά κείμενα!!! Αναστάσεως ημέρα του μεγάλου Χουρμούζιου του Χαρτοφύλακα σε ήχο πρώτο με ένα φανταστικό κράτημα. Δεν το έχω ακούσει να ψάλλεται ποτέ ... ούτε στο Άγιον Όρος. Εαν κάποιος το έχει ηχογραγημένο και μπορεί, ας το ανεβάσει.
 

Attachments

  • anastaseos 1.jpg
    anastaseos 1.jpg
    198.2 KB · Views: 94
  • anastaseos 2.jpg
    anastaseos 2.jpg
    358.5 KB · Views: 68
  • anastaseos 3.jpg
    anastaseos 3.jpg
    352.3 KB · Views: 46
  • anastaseos 4.jpg
    anastaseos 4.jpg
    347.4 KB · Views: 40
  • anastaseos 5.jpg
    anastaseos 5.jpg
    322.7 KB · Views: 35
  • anastaseos 6.jpg
    anastaseos 6.jpg
    330.3 KB · Views: 31
  • anastaseos 7.jpg
    anastaseos 7.jpg
    361.1 KB · Views: 29
  • anastaseos 8.jpg
    anastaseos 8.jpg
    385.6 KB · Views: 32
  • anastaseos 9.jpg
    anastaseos 9.jpg
    225.1 KB · Views: 32

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδίαν εκτελών...
Ορίστε.
 

Attachments

  • Αναστάσεως ημέρα Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος (επεξεργασμένο).pdf
    243.8 KB · Views: 88
Top