Αναζητώ αναλόγιο ως δεξιός και τρίτος παράλληλα, η ως τρίτος μόνον

Αναζητω αναλόγιο πρωτοψάλτη και τρίτου Ιεροψαλτη παράλληλα η ως τρίτου μόνον, σε περιοχές Αιγάλεω, Νίκαια, Κορυδαλλού, Χαϊδάρι 6945 143647 Δημήτριος Πλεμμενος πρωτοψάλτης I M Πειραιώς
6945 143647
 
Last edited by a moderator:

tzark

Μέλος
Αναζητω αναλόγιο πρωτοψάλτη και τρίτου Ιεροψαλτη παράλληλα η ως τρίτου μόνον, σε περιοχές Αιγάλεω, Νίκαια, Κορυδαλλού, Χαϊδάρι 6945 143647 Δημήτριος Πλεμμενος πρωτοψάλτης I M Πειραιώς
Ολες οι περιοχές αυτές είναι κλειδωμένες από πιτσιρικάδες που στα 20 χρόνια τους είναι Πρωτοψάλτες φυσικά με ΜΕΣΟ !!!! Αν έχετε γνωστό Επίσκοπο ή Μητροπολίτη τότε θα βρείτε ότι θελήσετε!!!!
 

PANAG

Παλαιό Μέλος
Ολες οι περιοχές αυτές είναι κλειδωμένες από πιτσιρικάδες που στα 20 χρόνια τους είναι Πρωτοψάλτες φυσικά με ΜΕΣΟ !!!! Αν έχετε γνωστό Επίσκοπο ή Μητροπολίτη τότε θα βρείτε ότι θελήσετε!!!!
Εχει
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Και αν υπάρχει διαθέσιμη θέση αριστερού ιεροψάλτου δε θα πας Δημήτρη;
 
Αναζητω αναλόγιο πρωτοψάλτη και τρίτου Ιεροψαλτη παράλληλα η ως τρίτου μόνον, σε περιοχές Αιγάλεω, Νίκαια, Κορυδαλλού, Χαϊδάρι 6945 143647 Δημήτριος Πλεμμενος πρωτοψάλτης I M Πειραιώς
6945 143647

Και αν υπάρχει διαθέσιμη θέση αριστερού ιεροψάλτου δε θα πας Δημήτρη;
Που να πάω αφού είμαι Πρωτοψάλτης στη Μητρ Πειραιως τις Κυριακές απλά ψάχνω για πιο κοντά
 

giorgosgoudi

Νέο μέλος
Εάν πιο κοντά υπάρχει θέση αριστερού με ίδια αμοιβή θα πηγαίνατε;
 

ΠΑΝΑΓΗΣ

Μέλος
Εάν πιο κοντά υπάρχει θέση αριστερού με ίδια αμοιβή θα πηγαίνατε;
Νομίζω, πως ξεπεράσαμε τα όρια του θεμιτού και ο διάλογος κλίνει σε booling.
Ο καθένας είναι ελεύθερος να διεκδικεί τη θέση που του ταιριάζει, όποια κι αν είναι αυτή, χωρίς να μας πέφτει λόγος.
Αν έχετε κάποια θέση να του προτείνετε απλά στείλτε του ένα προσωπικό μήνυμα.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Ο καθένας είναι ελεύθερος να διεκδικεί τη θέση που του ταιριάζει, όποια κι αν είναι αυτή, χωρίς να μας πέφτει λόγος.
Αν έχετε κάποια θέση να του προτείνετε απλά στείλτε του ένα προσωπικό μήνυμα.
Σωστά. Κάποιος ψάχνει για Αναλόγιο και οι υπόλοιποι του υποβάλλουμε "ερωτήσεις κρίσεως ή ανίχνευσης προθέσεων....":mad:
Θα πρέπει "να μην δέχονται άλλες απαντήσεις", οι αγγελίες για εργασία, τόσο από Ι. Ναούς, όσο και από ιεροψάλτες.
 
Εάν πιο κοντά υπάρχει θέση αριστερού με ίδια αμοιβή θα πηγαίνατε;
Δεν υπάρχουν ίδιες αμοιβές πρωτοψάλτου - Λαμπαδάριου , ποτέ δεν υπήρχαν , σε ποια ενορία αναφέρεστε
 

ψαλτάκι

Μέλος
YΠΑΡΧΟΥΝ! και μπορεί ο αριστερός να βγάζει διπλάσια από τον δεξή αν είναι αυτόχθων κόλακας και συκοφάντης -ακόμη κι αν έμαθε να λέει προσόμοια στα 70 και ήλθε στην εκκλησία 10 χρόνια μετά τον δεξή. ;)
 

Υάκινθος B

Well-known member
Ολες οι περιοχές αυτές είναι κλειδωμένες από πιτσιρικάδες που στα 20 χρόνια τους είναι Πρωτοψάλτες φυσικά με ΜΕΣΟ !!!! Αν έχετε γνωστό Επίσκοπο ή Μητροπολίτη τότε θα βρείτε ότι θελήσετε!!!!
Το γνωρίζω από προσωπική πείρα !
Επειδή ψάχνω και εγώ τουλάχιστον από πενταετίας να αλλάξω ναό ,διότι δυστυχώς έχω πολλά προβλήματα με τον παπά στην εκκλησία όπου ψάλλω, είναι αδύνατον να βρεις καλό ναό εάν δεν έχεις " δόντι" .
Εγώ δυστυχώς επειδή ως χαρακτήρας ούτε "λιβανίζω" ( μόνο στο σπίτι μου), ούτε "προσκυνώ" (μόνο τις άγιες εικόνες) , ούτε και κολακεύω γι αυτό παραμένω υπομονετικά στη θέση μου.
 
YΠΑΡΧΟΥΝ! και μπορεί ο αριστερός να βγάζει διπλάσια από τον δεξή αν είναι αυτόχθων κόλακας και συκοφάντης -ακόμη κι αν έμαθε να λέει προσόμοια στα 70 και ήλθε στην εκκλησία 10 χρόνια μετά τον δεξή. ;)
Γίνετε πιο συγκεκριμένος
 
Το γνωρίζω από προσωπική πείρα !
Επειδή ψάχνω και εγώ τουλάχιστον από πενταετίας να αλλάξω ναό ,διότι δυστυχώς έχω πολλά προβλήματα με τον παπά στην εκκλησία όπου ψάλλω, είναι αδύνατον να βρεις καλό ναό εάν δεν έχεις " δόντι" .
Εγώ δυστυχώς επειδή ως χαρακτήρας ούτε "λιβανίζω" ( μόνο στο σπίτι μου), ούτε "προσκυνώ" (μόνο τις άγιες εικόνες) , ούτε και κολακεύω γι αυτό παραμένω υπομονετικά στη θέση μου.
Δεν έχω πρόβλημα με τον προϊστάμενο , ίσα , ίσα, απλά ψάχνω πιο κοντά στον τόπο κατοικίας μου για να μειώσω το κόστος μετακίνησης μου με τις βενζίνες
 

giorgosgoudi

Νέο μέλος
Δεν υπάρχουν ίδιες αμοιβές πρωτοψάλτου - Λαμπαδάριου , ποτέ δεν υπήρχαν , σε ποια ενορία αναφέρεστε

Ο αριστερός ψάλτης ενός κεντρικού ναού σίγουρα παίρνει περισσότερα από τον δεξιό ενός λιγότερου κεντρικού, έχοντας συχνά και λιγότερες ακολουθίες. Δηλαδή και συνολική αμοιβή καλύτερη και ανά ακολουθία.

Και είναι πολύ λογικό, καμία σχέση με δόντια, κολακείες κλπ. Απλά οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες και το ρίσκο να δοκιμάσουν και κάποιον άλλο.
 

Υάκινθος B

Well-known member
Δεν έχω πρόβλημα με τον προϊστάμενο , ίσα , ίσα, απλά ψάχνω πιο κοντά στον τόπο κατοικίας μου για να μειώσω το κόστος μετακίνησης μου με τις βενζίνες
Σίγουρα το κόστος μετακίνησης είναι σημαντικό ζήτημα ,αλλά δεν είναι και το παν ,γιατί αν εκεί που θα πας εξοικονομήσεις μεν χρήματα αλλά ο προϊστάμενος σου κάνει τη ζωή πατίνι τότε τι θα κάνεις θα γυρίσεις πίσω ; Ξέρεις η ψυχολογική φθορά , κυρίως στην εκκλησία είναι πολύ άσχημο πράγμα σε αρρωσταίνει. Και αν είσαι εκκλησιαζόμενος αλλάζεις εκκλησία ή δεν πας καθόλου, αν είσαι επίτροπος δηλώνεις παραίτηση και πας στο σπίτι σου ,αν είσαι ψάλτης και κάνεις και κάποιο έργο (έχεις μαθητές η κάποια χορωδία) τι κάνεις τα τινάζεις όλα στον αέρα και φεύγεις ; Δύσκολο
Οι Κρητικοί έχουν μια ωραία παροιμία σχετικά " Ο απού κάθεται καλά και πλιό καλά γυρεύει, ο διάβολος του κώλου του κουκιά του μαγειρεύει."
 
Top