Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου (εργασία Νικολάου Χανουμίδη)

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΑΝΟΥΜΙΔΗΣ

Νικόλαος Χανουμίδης
Παραθέτω προσωπική εργασία με Συλλογή Μαθημάτων της Ακολουθίας του Ακαθίστου Ύμνου με πλήρη τυπική διάταξη που έχω φτιάξει για καθαρά προσωπική χρήση.
 

Attachments

  • Ἀκολουθία τοῦ Ἀκαθίστου Ὕμνου (ἐργασία Νικ. Χανουμίδη μὲ σελιδοδείκτες).pdf
    62.5 MB · Views: 73

panayiotis constantinou

Παλαιό Μέλος
Παραθέτω προσωπική εργασία με Συλλογή Μαθημάτων της Ακολουθίας του Ακαθίστου Ύμνου με πλήρη τυπική διάταξη που έχω φτιάξει για καθαρά προσωπική χρήση.




Εξαιρετική εργασία!!!!!!!!!!
Να αναμένουμε και σε μεταγενέστερο στάδιο σε μουσικά το Ἀσπιλε κλπ?
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ὁ ἀγαπητός Νῖκος Χανουμίδης μοῦ ἔστειλε νέο ἀρχεῖο πρός ἀντικατάσταση τοῦ προηγουμένου:
Θα σας παρακαλούσα, αν γίνεται, να αντικαταστήσουμε τις παλιές μου εργασίες με αυτές μιας και ετοίμασα νέες (βελτιωμένες, διορθωμένες & συμπληρωμένες). Πρόσθεσα και εφύμνια του κ. Αποστ. Καλπακίδη (τιμής ένεκεν). Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Ἐγώ κρίνω ὅτι πρέπει νά ἀναρτήσω σέ νέο μήνυμα, πρός γνωστοποίηση αὐτοῦ τοῦ θέματος καί τῆς ἄκρως ἐπιμελημένης καί ἐμπλουτισμένης ἐργασίας.
Οἱ εὐχαριστίες στόν Νῖκο!

[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Νέο αρχείο στο 1ο μήνυμα.

 
Last edited:
Ευχαριστίες και εύγε στον Νικόλα !
Λίαν τιμητικό για μενα να συμπεριλάβεις τα εφυμνια !
Εύχομαι ο Θεος να σε έχει γερό να διακονεις το αναλόγιο του μητροπολιτικού ναού Βέροιας μέχρι τα βαθιά γεράματα .
Και εις αλλα με υγεια !
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Αντικαταστάθηκε το αρχείο στο 1ο μήνυμα.
Θα σας παρακαλούσα, μιας και το ''Ψαλτολόγιον'' επανήλθε, να αντικαταστήσετε τα παλαιά αρχεία με αυτά (διόρθωσα-πρόσθεσα σε όλα τα μαθήματα τους τρίσημους ρυθμούς βάση τονικού ρυθμού), επιμελήθηκα ξανά τις εργασίες και πρόσθεσα σελιδοδείκτες για κάποιους οι οποίοι χρησιμοποιούν τάμλπετ. Σας ευχαριστώ!!!
 
Παραθέτω προσωπική εργασία με Συλλογή Μαθημάτων της Ακολουθίας του Ακαθίστου Ύμνου με πλήρη τυπική διάταξη που έχω φτιάξει για καθαρά προσωπική χρήση.
Πάρα πολύ καλή δουλειά, συγχαρητήρια !!!
 
Top