Ακολουθία Δ΄ Χαιρετισμών από τον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών Κορυδαλλού - 08Απρ2016

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

http://webtv.ert.gr/katigories/ekkl...n-iero-nao-pammegiston-taxiarchon-koridallou/

Ὡραῖα ἦταν. Ποιοί ψάλλουν; Στό ἀριστερό ἀναλόγιο καί στά ἀριστερά τοῦ λαμπαδαρίου βλέπω τόν Γ. Ρομιλιώτη, λαμπαδάριο Ι. Ν. Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης Νέου Φαλήρου. Μᾶλλον γνωρίζω τό λαμπαδάριο κι ἄς μέ συγχωρέσει ἄν δέν θυμᾶμαι. Ἐπίσης καί στά δεξιά τοῦ δεξιοῦ ὁ νεαρός νομίζω εἶναι μέλος τοῦ Ψ.


 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος

http://webtv.ert.gr/katigories/ekkl...n-iero-nao-pammegiston-taxiarchon-koridallou/

Ὡραῖα ἦταν. Ποιοί ψάλλουν; Στό ἀριστερό ἀναλόγιο καί στά ἀριστερά τοῦ λαμπαδαρίου βλέπω τόν Γ. Ρομιλιώτη, λαμπαδάριο Ι. Ν. Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης Νέου Φαλήρου. Μᾶλλον γνωρίζω τό λαμπαδάριο κι ἄς μέ συγχωρέσει ἄν δέν θυμᾶμαι. Ἐπίσης καί στά δεξιά τοῦ δεξιοῦ ὁ νεαρός νομίζω εἶναι μέλος τοῦ Ψ.


Δεξια ο φιλος Ευαγγελος Βασιλειου !!!!! και αριστερα ο Γιωργος ο Μπογρης!!! Μαζι με τον Ρομελ και Σκαγκο !!απο δεξια ειναι και ο Νεγρης ο Κανιωρης .ο Ζακαρης κα...Ωραιος περικαλης ο ναος τον Ταξιαρχων που μεχρι προσφατα διακονουσε ο αειμνηστος πλεον Γιαννης Παπαδοπουλος .!!!
 

nicos

Νικόλαος Κουμαραδιός
Μπράβο στα παιδιά... αλλά ένα μεγάλο ΟΧΙ στον χοροστατούντα Αρχιερέα, διότι Τη Υπερμάχω και Την Ωραιότητα την σφετερίστηκε αντικανονικά από τους Χορούς...
 

vivaldian

Νέο μέλος

http://webtv.ert.gr/katigories/ekkl...n-iero-nao-pammegiston-taxiarchon-koridallou/

Ὡραῖα ἦταν. Ποιοί ψάλλουν; Στό ἀριστερό ἀναλόγιο καί στά ἀριστερά τοῦ λαμπαδαρίου βλέπω τόν Γ. Ρομιλιώτη, λαμπαδάριο Ι. Ν. Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης Νέου Φαλήρου. Μᾶλλον γνωρίζω τό λαμπαδάριο κι ἄς μέ συγχωρέσει ἄν δέν θυμᾶμαι. Ἐπίσης καί στά δεξιά τοῦ δεξιοῦ ὁ νεαρός νομίζω εἶναι μέλος τοῦ Ψ.


Π.Μάξιμε την ευχή σας!! είμαι ο Λαμπαδάριος του Ναού Το όνομα μου είναι Γεώργιος Μπόγρης νομίζω πως δεν γνωριζόμαστε προσωπικά.... ο πρωτοψάλτης είναι ο Ευάγγελος Βασιλείου οι συνάδελφοι που συννέψαλλαν ειναι στον μέν Δεξιό χορό ο κ Θεόδωρος Κανιώρης Ο κ Δημήτρης Ζάχαρης ο κ Ιωάννης Νέγρης και ο Ηλίας ο Γεωργίου στον δε Αριστερο χορό ο κ Γεώργιος Ρωμμυλιώτης ο κ Κώστας Σκάγκος και.... ας με συγχωρέσει ο συνάδελφος δεν συγκράτησα το ονομα του......θέλω να ευχαριστησω εκφράζοντας και τα αισθηματα του προτοψάλτου όλους τους συναδέλφους Ιεροψάλτες που συνέψαλλαν και βοήθησαν στα αναλόγια των Ταξιαρχών κορυδαλλού!!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Συγχαρητήρια! Συγχαρητήρια!
Ἡ μάνα μου πού κάθεται μέσα, μοῦ εἶπε ὅτι ἦταν οἱ ὡραιότεροι Χαιρετισμοί ἀπό τίς 4 φορές πού εἶδε μέχρι χθές!

Ἀγαπητέ Γεώργιε, ἴσως σέ μπέρδεψα μέ κάποιον ἄλλον ἀπό τόν Πειραιά. Ἔχουμε γνωρίσει πολλούς κατά καιρούς καί ὁπωσδήποτε τόν Ρωμυλιώτη. Ἄλλωστε καί ὁ Διαχειριστής καί Συνδιαχειριστής στίς ἀρχές Βασίλης Ζάχαρης, Πειραιωτάκια ἦταν. Ἐξ αὐτοῦ καί ὁ νεαρός στά δεξιά τοῦ δεξιοῦ πού ἔγραψα, Δημήτρης Ζάχαρης, ἀδελφός τοῦ Βασίλη (ὅπως πληροφορήθηκα).

Ἀγαπητέ Γεώργιε, συγχαρητήρια γιά τήν ἄνεση, τή ζωντάνια καί τόν ρυθμό! Τό ἔχεις καί τό ζεῖς, ὅπως καί οἱ δεξιοί.

ΥΓ. Καί σαφῶς περίμενα τόν Δανιήλ νά δώσει πρῶτος πληροφορίες! Ἤμουν σίγουρος. Ὁ Θεός νά ἀναπαύσει καί τόν πολυτάλαντο καί πολύκλαυστο Ἰωάννη Παπαδόπουλο (μέλος τοῦ φόρουμ).


 
Last edited:
Top