Ακάθιστος Ύμνος

Ανεβάζω την ακολουθία του Ακαθίστου όπου ψάλλει ο άρχων Θρ. Στανίτσας, στον Αγ.Δημήτριο Αμπελοκήπων.
Απολαύστε τον μεγάλο άρχοντα σε μοναδικές εκτελέσεις.
 

Attachments

  • Στανίτσας-Ακάθιστος Β.zip
    28.2 MB · Views: 480

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Αγαπητέ arhon σε ευχαριστούμε πάρα πολυ για τις ωραίες ηχογραφήσεις του Άρχοντα. Μήπως μπορείς να ανεβάσεις πάλι το Β΄μέρος (δεν ανοίγει γιατί;) Ευχαριστώ!
 
Ουτε σε μενα ανοιγει .
Θα προσπαθήσω μέχρι την Παρασκευή να το ανεβάσω γιατί έχω ένα πρόβλημα με την σύνδεση.Μια και το έφερε η κουβέντα τελικά τους χαιρετισμούς σε σύνθεση του Στανίτσα τους έχει κανείς-από χειρόγραφο-;Το είχα ζητήσει σε διάφορες ενότητες κειμένων αλλά δεν έχει απαντήσει κάποιος φίλος και με ενδιαφέρει πολύ.
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Χειρόγραφα σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά υπάρχουν στο Τριώδιό του που συνήθως είναι πολύ κοντά στα διάφορα χειρόγραφά του...
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Τα εχω αλλα βρισκονται στο Λονδινο. Εχει γραψει μονο τα του δεξιου. Επισης πολλα Χαιρε Νυμφη και Αλληλουια.

Αν δεν βρεθουν απο αλλο φιλο, θα τα ανεβασω καποια στιγμη στο μελλον οταν συγκεντρωσω τα πραγματα μου σε ενα μερος.
 
Καλημέρα. Με αρκετή καθυστέρηση γα την οποία ζητώ συγγνώμη ανεβάζω και το Β μέρος τμηματικά αυτή την φορά μετά και την ορθή υπόδειξη των μελών. Ελπίζω να παίζει. Καλή ακρόαση!!!!

Υ.Γ: Φίλοι επείγον:όποιος τελικά έχει τα χειρόγραφα του κανόνα των Χαιρετισμών του άρχοντα ας τα ανεβάσει αν έχει την καλή διάθεση γιατί θα τα χρειαστώ σε λίγες ημέρες.
 

Attachments

  • Track06.mp3
    2.5 MB · Views: 281
  • Track07.mp3
    10.4 MB · Views: 249
  • Track 8.mp3
    4.7 MB · Views: 247
  • Track09.mp3
    5.8 MB · Views: 242
  • Track10.mp3
    5.2 MB · Views: 252
  • Track11.mp3
    8.6 MB · Views: 244

merenda21

Θοδωρής Παπαμιχαήλ
το βρήκα αλλά δεν ανοίγει σωστά.........
 
Last edited:
Top