Αγρυπνία Υπαπαντής 2008

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Επειδή πιστεύω ότι είναι καλό σιγά σιγά να γνωριστούμε και φωνητικά, ανεβάζω εδώ την αγρυπνία που τελέστηκε στον Ι.Ν. Αγάπης, Πίστεως, Σοφίας και Ελπίδας του Θεραπευτηρίου Σωτηρία Αθηνών, όπου διακονώ το ιερό αναλόγιο.
Στην αγρυπνία εκτός από εμένα, ψάλλει ο Κωνσταντίνος Τρύφωνος, έτερος διακονητής του ίδιου ιερού αναλογίου και ο φίλος Igor από τη Σερβία, μουσικοδιδάσκαλος της Ιεράς Μονής Χιλανδαρίου του Αγίου Όρους, καθώς επίσης ορισμένοι άλλοι φίλοι, σπουδαστές της βυζαντινής μουσικής.
http://www.mediafire.com/?gmf4s1g2dsy
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Πολύ ωραία ακούγονται.
Ωραίο ύφος.
Τα "Εκ νεότητός μου" από πού είναι?
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Τα εκ νεότητος μου είναι μέλη από την αγιορείτικη παράδοση. Τα άκουσα πρώτη φορά το 1992 από τον Επίσκοπο Ροδοστόλου σε αγρυπνία στην σκήτη της Αγίας Άννης. Έκτοτε έχουν ειπωθεί πολλές φορές από διάφορους αγιορείτες σε αγρυπνίες. Αυτά που λέμε είναι προσωπική μου καταγραφή. Μπορώ να τα ανεβάσω αν θες. Επίσης υπάρχει και μία παρόμοια καταγραφή στον "Όρθρο" που έχει βγάλει ο π. Ιερόθεος της Φιλοθέου
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Είναι δυνατό να ξανανέβει το αρχείο γιατί όταν πάτησα το σύνδεσμο για να το ακούσω έλαβα αυτό:

Invalid File. This error has been forwarded to MediaFire's development team.

Ευχαριστώ
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Το mediafire σβήνει τα αρχεία σε τρεις περιπτώσεις:

-Αν δεν είσαι μέλος, τα αφήνει για περιορισμένο διάστημα που πρέπει να είναι ανάλογο του πόσο είναι ενεργά τα αρχεία. Δηλαδή πρέπει να είναι κάποιος στάνταρ χρόνος από το τελευταίο κατέβασμα αν το αρχείο είναι ανενεργό.
-Αν είσαι δωρεάν μέλος και έχεις να επισκεφθείς το λογαριασμό σου πάνω από μήνα, οπότε τον καταργεί.
-Αν γίνει διαμαρτυρία πως ανεβάζεις υλικό προστατευμένο με πνευματικά δικαιώματα, οπότε σβήνει όλα σου τα αρχεία.
 
Top