Αγία Σοφία 17/1/2010

pransot

Πράντζος Σωτήρης
Χίλια συγγνώμη προς τους συντονιστές, δεν κατάλαβα πού έπερεπ να μπει.

Την Κυριακή η ΕΤ3 αναμετέδιδε τη Θ. Λειτορυργία από τον Ι. Ν. της του Θεού Σοφίας. Έχω να ρωτήσω:

α) Ο λαμπαδάριος του Ταλιαδώρου φορούσε καλπάκι. Πήρε και αυτός κανένα οφφίκιο;
β) Στο αναλόγιο του Ταλιαδώρου βρισκόταν στο χόρό και μία κυρία. Ποια είναι; Είναι σύνηθες φαινόμενο αυτό και από πότε συμβαίνει;

γ) Μήπως ξέρει κανείς και ποιος χειροτονήθηκε;

Ευχαριστώ
 

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Χίλια συγγνώμη προς τους συντονιστές, δεν κατάλαβα πού έπερεπ να μπει.

Την Κυριακή η ΕΤ3 αναμετέδιδε τη Θ. Λειτορυργία από τον Ι. Ν. της του Θεού Σοφίας. Έχω να ρωτήσω:

α) Ο λαμπαδάριος του Ταλιαδώρου φορούσε καλπάκι. Πήρε και αυτός κανένα οφφίκιο;
β) Στο αναλόγιο του Ταλιαδώρου βρισκόταν στο χόρό και μία κυρία. Ποια είναι; Είναι σύνηθες φαινόμενο αυτό και από πότε συμβαίνει;

γ) Μήπως ξέρει κανείς και ποιος χειροτονήθηκε;

Ευχαριστώ

γ) Οδοντίατρος Αντώνιος Πατρικίου
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Χίλια συγγνώμη προς τους συντονιστές, δεν κατάλαβα πού έπερεπ να μπει.

Την Κυριακή η ΕΤ3 αναμετέδιδε τη Θ. Λειτορυργία από τον Ι. Ν. της του Θεού Σοφίας. Έχω να ρωτήσω:

α) Ο λαμπαδάριος του Ταλιαδώρου φορούσε καλπάκι. Πήρε και αυτός κανένα οφφίκιο;
β) Στο αναλόγιο του Ταλιαδώρου βρισκόταν στο χόρό και μία κυρία. Ποια είναι; Είναι σύνηθες φαινόμενο αυτό και από πότε συμβαίνει;

γ) Μήπως ξέρει κανείς και ποιος χειροτονήθηκε;

Ευχαριστώ

α) Ναι, πρόσφατα απενεμήθη οφφίκιο στον Κων/νο Λιολιόπουλο
β) Είναι γνωστή μαθήτρια του Άρχοντος. Συμβαίνει όσες φορές επισκέπτεται τον Άρχοντα.

Δ.
 

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Μήπως έχει γράψει κανένας την Ακολουθία για να την ανεβάσει; Ευχαριστώ πολύ.
 

pransot

Πράντζος Σωτήρης
α) Ναι, πρόσφατα απενεμήθη οφφίκιο στον Κων/νο Λιολιόπουλο
Τον κ. Λιολιόπουλο τον γνωρίζω από παλιά γιατί μένουμε στην ίδια περιοχή και έψελνε κάπου κάπου και στα πανηγύρια μας. Έχω ψάλει και μαζί του σε καθημερινή ακολουθία. Απλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα έπαιρνε οφφίκιο. Τι να πει κανείς...


β) Είναι γνωστή μαθήτρια του Άρχοντος. Συμβαίνει όσες φορές επισκέπτεται τον Άρχοντα.
Δ.

Η ερώτηση είναι αν ο κ. Ταλιαδώρος έχει γυναίκες (τη συγκεκριμένη ή άλλες) στο αναλόγιό του από παλιά ή είναι τελευταία μόδα
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Τον κ. Λιολιόπουλο τον γνωρίζω από παλιά γιατί μένουμε στην ίδια περιοχή και έψελνε κάπου κάπου και στα πανηγύρια μας. Έχω ψάλει και μαζί του σε καθημερινή ακολουθία. Απλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα έπαιρνε οφφίκιο. Τι να πει κανείς...




Η ερώτηση είναι αν ο κ. Ταλιαδώρος έχει γυναίκες (τη συγκεκριμένη ή άλλες) στο αναλόγιό του από παλιά ή είναι τελευταία μόδα

Προσωπικά θα έλεγα ότι είναι κρίμα που τιμήθηκε σήμερα κι όχι στην εποχή αίγλης του ο κ. Κώστας.

Από όσο γνωρίζω, έχει καμιά δεκαετία περίπου που η κ. Ιωάννα συμμετέχει στο αναλόγιο της Αγ. Σοφίας.


Δ.
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Τον κ. Λιολιόπουλο τον γνωρίζω από παλιά γιατί μένουμε στην ίδια περιοχή και έψελνε κάπου κάπου και στα πανηγύρια μας. Έχω ψάλει και μαζί του σε καθημερινή ακολουθία.
Απλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα έπαιρνε οφφίκιο. Τι να πει κανείς...



Η ερώτηση είναι αν ο κ. Ταλιαδώρος έχει γυναίκες (τη συγκεκριμένη ή άλλες) στο αναλόγιό του από παλιά ή είναι τελευταία μόδα

:cool:αρησε μεγαλε ! Εδω πηρε οφφικιο ο αλλος .....οπουλος .:wink:
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
:cool:αρησε μεγαλε ! Εδω πηρε οφφικιο ο αλλος .....οπουλος .:wink:

Επειδη τα thanks με προβληματισαν :confused:, να ξεκαθαρισω οτι δεν αναφερομαι στον κατα παντα αξιο Αρχοντα Πρωτοψαλτη του Αγιου Δημητριου Θεσσαλονικης !!! :cool:
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Προσωπικά θα έλεγα ότι είναι κρίμα που τιμήθηκε σήμερα κι όχι στην εποχή αίγλης του ο κ. Κώστας.



Δ.

Συμφωνώ απολύτως. Και να σκεφθεί κανείς ότι πριν μερικά χρόνια ήθελαν να τον διώξουν από την Αγία Σοφία.

Όσο για τα οφφίκια που μοιράζονται αφειδώς μη στενοχωρείστε. Σε λίγο καιρό εμείς οι μή έχοντες θα είμαστε δακτυλοδεικτούμενοι.
 

Johnsteff

Στεφούλης Ιωάννης
Συμφωνώ απολύτως. Και να σκεφθεί κανείς ότι πριν μερικά χρόνια ήθελαν να τον διώξουν από την Αγία Σοφία.


Ευτυχώς δεν τον διώξανε...
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Χίλια συγγνώμη προς τους συντονιστές, δεν κατάλαβα πού έπερεπ να μπει.

Την Κυριακή η ΕΤ3 αναμετέδιδε τη Θ. Λειτορυργία από τον Ι. Ν. της του Θεού Σοφίας. Έχω να ρωτήσω:

α) Ο λαμπαδάριος του Ταλιαδώρου φορούσε καλπάκι. Πήρε και αυτός κανένα οφφίκιο;
β) Στο αναλόγιο του Ταλιαδώρου βρισκόταν στο χόρό και μία κυρία. Ποια είναι; Είναι σύνηθες φαινόμενο αυτό και από πότε συμβαίνει;

γ) Μήπως ξέρει κανείς και ποιος χειροτονήθηκε;

Ευχαριστώ

Το θέμα είναι να ανεβάζατε τίποτα να ακούσουμε τον αρχοντα στα γεράματα....
 
Top