Ύμνοι Yπαπαντής

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Βρήκα κάπου παρατημένη μέσα στο αρχείο μου την ηχογράφηση αυτή, σε κασέτα. Πρέπει να είναι κάπου αρχές του 1970, χωρίς να παίρνω όρκο. Έχει καιρό να ασχοληθώ με μη αγιορείτες ψάλτες. Νομίζω είναι μία από τις καλύτερες ερμηνείες στα μεγαλυνάρια της εορτής.

[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Αφαιρέθηκε ανενεργός σύνδεσμος mediafire. Το περιεχόμενό του αναρτήθηκε σε επόμενο μήνυμα από nektarios.
 
Last edited by a moderator:

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!
Να ρωτήσω κάτι όμως??? το Δοξαστικό των Κεκραγαρίων "Ανοιγέσθω η πύλη" υπάρχει ή ελλείπει?????? Αν υπάρχει παρακαλώ ανεβάστε το για να συμπληρωθεί αυτή η ανεπανάληπτη μουσική ανθοδέσμη...!!!:):wink:
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Βασικά, βρήκα και στο δικό μου αρχείο σχετικά mp3, 10 tracks με τίτλο album Υπαπαντή 1973. Αν πρόκειται για τα ίδια, να τα ανεβάσω στο ftp. Ας μας πει, όμως, κάποιος που ξέρει.
 

nektarios

Παλαιό Μέλος
Βασικά ήταν από τις πρώτες ηχογραφήσεις που είχα κατεβάσει!!!!!!!!!!!!
Την είχα στο Αρχείο μου κάπου καταχονιασμένη......
Καλή Ακρόαση φίλοι!!!!!!!!
 

Attachments

  • 01 - Track 1.wma
    1.7 MB · Views: 127
  • 02 - Track 2.wma
    1.7 MB · Views: 96
  • 03 - Track 3.wma
    1.6 MB · Views: 88
  • 04 - Track 4.wma
    3.4 MB · Views: 110
  • 05 - Track 5.wma
    6.1 MB · Views: 111
  • 06 - Track 6.wma
    1,014.5 KB · Views: 89
  • 07 - Track 7.wma
    891.9 KB · Views: 87
  • 08 - Track 8.wma
    991.1 KB · Views: 85
  • 09 - Track 9.wma
    2.9 MB · Views: 105
  • 10 - Track 10.wma
    956.1 KB · Views: 85

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Τα 4πρώτα είναι από το παρακάτω αναφερόμενο μήνυμά μου με τίτλο "Ένας εσπερινός μια ιστορία." Όποιος δεν έχει ακούσει όλον τον εσπερινό του Σαββάτου 1-2-1969 Ήχος πρώτος, Τελώνου και Φαρισαίου και Υπαπαντής μπορεί ν' ακούσει και τα υπόλοιπα του εσπερινού που εγκαινιάσαμε το "Μουσικόν Τριώδιον του άρχοντος. Το δοξαστικό της Υπαπαντής ήταν Καί νύν των εσπερίων και τό 'πε ο αριστερός. Όρθρο δυστυχώς δεν έχω.
http://www.psaltologion.com/showpost.php?p=32128&postcount=1
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημ. συντ.] Αφαιρέθηκε ο ανενεργός σύνδεσμος mediafire στο #1. Το περιεχόμενό του όμως αναρτήθηκε σε επόμενο μήνυμα από nektarios. Οπότε δεν υπάρχει έλλειψη. Διαγράφηκαν μηνύματα σχετικά με τον ανενεργό σύνδεσμο.
 
Top