Ύμνοι της Μεγάλης Εβδομάδος

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Σέ παλαιά ραδιοφωνική ἐκπομπή εἴχαν μεταδοθεῖ οἱ ἐπισυναπτόμενοι ὕμνοι τῆς Μεγάλης Ἑβδομάδος.

Ψάλλει ὁ Ἄρχων Λαμπαδάριος Ἐλευθέριος Γεωργιάδης.
 

Attachments

  • Το πολυτίμητον μύρον...Κύριε αναβαινοντός Σου.mp3
    5.1 MB · Views: 205

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Λεωνίδας;107737 said:
Σέ παλαιά ραδιοφωνική ἐκπομπή εἴχαν μεταδοθεῖ οἱ ἐπισυναπτόμενοι ὕμνοι τῆς Μεγάλης Ἑβδομάδος.

Ψάλλει ὁ Ἄρχων Λαμπαδάριος Ἐλευθέριος Γεωργιάδης.
Οι πολύτιμες αυτές ηχογραφήσεις του δασκάλου μου Ελευθερίου Γεωργιάδη έχουν αναρτηθεί από χρόνια στη σελίδα http://www.ieropsaltis.com/byz_MegEbd.htm. Αν τις αναρτούσες και χωρίς την αποθορυβοποίηση, Λεωνίδα, θα σου ήμουν ευγνώμων! Όσο να 'ναι, χάνει πολλά με το φίλτρο... Πες μας, αν θέλεις, και από ποια εκπομπή είναι, να ξέρουμε ποιον να ευχαριστήσουμε για την μετάδοσή τους!
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Αν τις αναρτούσες και χωρίς την αποθορυβοποίηση, Λεωνίδα, θα σου ήμουν ευγνώμων! Όσο να 'ναι, χάνει πολλά με το φίλτρο... Πες μας, αν θέλεις, και από ποια εκπομπή είναι, να ξέρουμε ποιον να ευχαριστήσουμε για την μετάδοσή τους!

Αγαπητέ Γιάννη, αυτά τα κομμάτια τα ηχογραφούσα την περίοδο 2001-2004 από εκπομπές. Συνέδεα το ραδιόφωνο με τον υπολογιστή κι έγραφα εκπομπές του Αγγελόπουλου και του Κίσσα. Μετά τους έκανα ψηφιακούς δίσκους κατά ενότητα. Για επεξεργασία δεν θυμάμαι κάτι.
 
Top