Όρθρος της 3ης Νοεμβρίου 2013

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή της 3ης Νοεμβρίου 2013 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Επισημαίνω πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζεται για τάμπλετ μόνον.
Τα ανεβάζω επειδή ζητήθηκαν, και ελπίζοντας στην ανοχή σας για τα υπάρχοντα σφάλματα, τα οποία και λόγω υπερυποχρεώσεων δεν έχω χρόνο για διόρθωση.
Σας ευχαριστώ πολύ.
Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013, διευκρινίζοντας πως δεν ανοίγει σε προηγούμενες εκδόσεις του Μελωδού, όπως στα γνωστά .docx και τα .doc
 

Attachments

  • 03-11-2013_Hxos-B_Ewthinon-H.pdf
    5.5 MB · Views: 638
  • 03 03-11-2013 Ηχος Β΄Εωθ. Η΄.mel
    299.3 KB · Views: 90
Last edited:

chrisler

chrisler
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή της 3ης Νοεμβρίου 2013 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Επισημαίνω πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζεται για τάμπλετ μόνον.
Τα ανεβάζω επειδή ζητήθηκαν, και ελπίζοντας στην ανοχή σας για τα υπάρχοντα σφάλματα, τα οποία και λόγω υπερυποχρεώσεων δεν έχω χρόνο για διόρθωση.
Σας ευχαριστώ πολύ.
Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013, διευκρινίζοντας πως δεν ανοίγει σε προηγούμενες εκδόσεις του Μελωδού, όπως στα γνωστά .docx και τα .doc
Καλημέρα, αγαπητέ φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ για τις αναρτήσεις σου. Τεράστια βοήθεια και κατά συνέπεια μέγα έργον. Να είσαι πάντα καλά. Με εκτίμηση - Χρήστος.
 
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή της 3ης Νοεμβρίου 2013 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Επισημαίνω πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζεται για τάμπλετ μόνον.
Τα ανεβάζω επειδή ζητήθηκαν, και ελπίζοντας στην ανοχή σας για τα υπάρχοντα σφάλματα, τα οποία και λόγω υπερυποχρεώσεων δεν έχω χρόνο για διόρθωση.
Σας ευχαριστώ πολύ.
Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013, διευκρινίζοντας πως δεν ανοίγει σε προηγούμενες εκδόσεις του Μελωδού, όπως στα γνωστά .docx και τα .doc
Κ Κιαμηλίδη δεν σας γνωριζω εκ του σύνεγγυς δυστυχώς αλλα τα συγχαρητήρια μου για τις δημοσιεύσεις σας!!!! Ουδεμία δεν ειναι ουτε καν δυσχρηστη!! Ευχρηστες, χρησιμότατες και σωστότατες!!!
Συγχαρητηρια και ευχαριστούμε!!!
 

Theodoros-ks

Παλαιό Μέλος
Κύριε Βασίλη να σας συγχαρώ κι εγώ για όσα με ευχαρίστηση μας προσφέρετε.Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω, επειδή θέλω να καταχωρήσω μουσικά κείμενα στο δικό μου tablet,πως γίνεται το σκαναρισμα σε σελίδα Β5.Είναι θέμα ρύθμισης στο scan ή κάτι άλλο που πρέπει να κάνω και θα ήθελα να με πληροφορίσετε.
Ευχαριστώ
Θεόδ. Κοκκορίκος
Ιεροψάλτης
 

ΜΑΡΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Παλαιό Μέλος
Κύριε Κιαμηλίδη η προσφορά σας είναι ανεκτίμητη και σας ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σας. Με πολλή χαρά περιμένουμε κάθε εβδομάδα τις αναρτήσεις σας. Ο Θεός να σας δίνει χρόνια και υγεία να συνεχίσετε αυτό το θεάρεστο έργο που επιτελείτε.
 
Last edited by a moderator:

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Κύριε Βασίλη να σας συγχαρώ κι εγώ για όσα με ευχαρίστηση μας προσφέρετε.Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω, επειδή θέλω να καταχωρήσω μουσικά κείμενα στο δικό μου tablet,πως γίνεται το σκαναρισμα σε σελίδα Β5.Είναι θέμα ρύθμισης στο scan ή κάτι άλλο που πρέπει να κάνω και θα ήθελα να με πληροφορίσετε.
Ευχαριστώ
Θεόδ. Κοκκορίκος
Ιεροψάλτης
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια να είστε καλά.
Μάλλον θα θέλετε να κάνετε επιλογές από το αρχείο που ανεβάζω???
Το μέγεθος της σελίδας που ανεβάζω είναι Β5 μέγεθος βιβλίου, και δεν απαιτείται σκανάρισμα αλλά ηλεκτρονική εκτύπωση των σελίδων που σας ενδιαφέρουν, αν βέβαια παρέχεται η δυνατότητα από το πρόγραμμα pdf που έχετε.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Κύριε Κιαμηλίδη η προσφορά σας είναι ανεκτίμητη και σας ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σας. Με πολλή χαρά περιμένουμε κάθε εβδομάδα τις αναρτήσεις σας. Ο Θεός να σας δίνει χρόνια και υγεία να συνεχίσετε αυτό το θεάρεστο έργο που επιτελείτε.
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια Κύριε Σπυρίδωνος, να είστε καλά.
 
Last edited by a moderator:

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Αγαπητέ μας Κύριε Κιαμηλίδη, θέλω να σας εκφράσω απλά: "ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ"
Σας ευχαριστούμε πολύ για ότι μας έχετε προσφέρει στον ιστοχώρο αυτό !!!
Σου εύχομαι υγεία και κάθε καλό να έχεις..
Γ.Δαρλάσης
 

KOSTASDIM

Νέο μέλος
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή της 3ης Νοεμβρίου 2013 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Επισημαίνω πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζεται για τάμπλετ μόνον.
Τα ανεβάζω επειδή ζητήθηκαν, και ελπίζοντας στην ανοχή σας για τα υπάρχοντα σφάλματα, τα οποία και λόγω υπερυποχρεώσεων δεν έχω χρόνο για διόρθωση.
Σας ευχαριστώ πολύ.
Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013, διευκρινίζοντας πως δεν ανοίγει σε προηγούμενες εκδόσεις του Μελωδού, όπως στα γνωστά .docx και τα .doc

Κύριε Κιαμηλίδη

Συγχαρητήρια για την αξιέπαινη προσπάθεια που κάνετε να μας δίνεται κάθε Κυριακή τα τόσο καλά μουσικά κείμενα, τα οποία πιστεύω όχι μόνο μας βοηθούν αλλά μας κάνουν και καλύτερους .

Ακόμη σας εκφράζω τις θερμές μου ευχαριστίες για την μεγάλη βοήθεια που μας παρέχεται (και πιστεύω να την συνεχίσετε) ,για την γραφή μουσικά των κανόνων των εκάστοτε Αγίων.

Θα ήθελα να σας υποβάλω μία προσωπική επιθυμία, αν και πιστεύω ότι θα βοηθήσει πάρα πολλούς ψάλτες και φυσικά αν διάθετε τον χρόνο και το απαραίτητο υλικό να μας παρουσιάσετε τις στιχολογίες των περισσοτέρων προσομίων σε ένα ή σε περισσότερα αρχεία .

Ευχαριστώ

Κώστας Δημητριάδης
Ψάλτης στο Ι.Ν.Γενέσιου της Θεοτόκου
Άβατο Ν.Ξάνθης
 

KTsepas

Κωνσταντίνος Ε. Τσέππας
Ενα ακόμη " ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ κ. Κιαμηλίδη" και από εμένα!!!

Να σας έχει ο Θεός καλά!!!
 

silverknight

Σπυρίδωνας Μέριανος
Για μια ακόμη φορά ευχαριστώ για την εργασία, όσα βιβλία και να εχουμε μια ολοκληρωμένη ακολουθία ειναι αναμφιβολα ευπρόσδεκτη. Σπυρίδωνας, Στουτγκάρδη
 
Top