Όρθρος Τρίτου ήχου

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Λόγω του ότι κατάφερα να εξασφαλίσω την υποδομή ηχογράφησης στο Ναό που ψάλλω τις Κυριακές, θα παραθέτω εδώ ύμνους από Όρθρους και Λειτουργίες όποτε μπορώ. Ζητώ εξ αρχής την κατανόηση των φίλων για τις όποιες αβλεψίες. Στις ηχογραφήσεις αυτές δεν θα μπορούσα να μην συμπεριλάβω τον Λαμπαδάριο του Ναού κ. Κωνσταντίνο Βουκικλάκη με την εξαίρετη και ακούραστη φωνή του. Την εκφώνηση "την Θεοτόκον και Μητέρα του φωτός" κάνει ο π. Γεώργιος Λιδάκης. Λόγω του ότι κάναμε την Λειτουργία του Ιακώβου του Αδελφοθέου, δεν ηχογράφησα ύμνους της Θ. Λειτουργίας.

Νάστε όλοι καλά.

Αυτό είναι το πρώτο μέρος...
 

Attachments

  • Θεός Κύριος απολυτίκια Γ.mp3
    5 MB · Views: 129
  • Καθίσματα.mp3
    6.8 MB · Views: 93
  • Ευλογητάρια.mp3
    5.9 MB · Views: 111
  • Αναβαθμοί - Α ωδή του Κανόνος.mp3
    9.4 MB · Views: 93
  • Ανοίξω το στόμα μου.mp3
    7.1 MB · Views: 95
  • Ν΄ Ψαλμός.mp3
    8.6 MB · Views: 106

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Και το Β΄μέρος.

Υ.Γ. Δεν έχω βάλει τους συνθέτες από τους οποίους ψάλλουμε, διότι θεωρώ ότι εφόσον κάποιες έστω στιγμές φεύγω ή εγώ ή ο Λαμπαδάριος εκτός κειμένου (από σφάλμα ή όχι) δεν υπάρχει λόγος αναφοράς, αφού δεν εκτελούμε κατά γράμμα την ιδέα του εμπνευστή :eek:.
 

Attachments

  • Τιμιωτέρα - Άπας γηγενής.mp3
    7.9 MB · Views: 87
  • Εξαποστειλάριο - Αίνοι.mp3
    17.9 MB · Views: 67
  • Ως επ' εσχάτων.mp3
    8.1 MB · Views: 85
  • Δοξολογία σύντομη.mp3
    11.6 MB · Views: 74

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Λόγω του ότι κατάφερα να εξασφαλίσω την υποδομή ηχογράφησης στο Ναό που ψάλλω τις Κυριακές, θα παραθέτω εδώ ύμνους από Όρθρους και Λειτουργίες όποτε μπορώ. Ζητώ εξ αρχής την κατανόηση των φίλων για τις όποιες αβλεψίες. Στις ηχογραφήσεις αυτές δεν θα μπορούσα να μην συμπεριλάβω τον Λαμπαδάριο του Ναού κ. Κωνσταντίνο Βουκικλάκη με την εξαίρετη και ακούραστη φωνή του. Την εκφώνηση "την Θεοτόκον και Μητέρα του φωτός" κάνει ο π. Γεώργιος Λιδάκης. Λόγω του ότι κάναμε την Λειτουργία του Ιακώβου του Αδελφοθέου, δεν ηχογράφησα ύμνους της Θ. Λειτουργίας.

Νάστε όλοι καλά.

Αυτό είναι το πρώτο μέρος...

Πολύ ωραία ακούγεστε χαλαρά και σταθερά ο αριστερός σας ακολουθεί πιστά απλά είναι λίγο βαρύτονος έτσι μου φαίνεται
Στο θεός κύριος αν δεν κάνω λάθος σας συνοδεύει και Ισοκράτης εκτός εάν κάνει κάποιος άνθρωπος τόσο πιστά
Και η εγγραφή είναι πολύ καθαρή και πιστή με τη εργαλείο κάνατε την ηχογράφηση είμαι περίεργος ε
Μήπως τα μικρόφωνα είναι AKG
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Κατ' αρχήν, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Η εγγραφή είναι εσωτερική από την κονσόλα, με παλιάς τεχνολογίας mini disk της Sony, δεν υπάρχει τίποτε ιδιαίτερο στα μικρόφωνα, αν και θα το ήθελα :). Το ισοκράτημα είναι δική μου προσθήκη που έγινε αργότερα και εάν το ακούσετε δυνατά, θα δείτε ότι υπάρχει σε όλα τα αποσπάσματα. Απλώς είμαι λίγο της φιλοσοφίας του χαμηλόφωνου ισοκρατήματος γιαυτό...

Και πάλι ευχαριστώ.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Πολλές εὐχαριστίες καί θερμά συγχαρητήρια κ. Τσακίρογλου!!!
Πολύ μοῦ ἄρεσε ἡ φωνή σας καί ἡ ἀπόδοσή σας!!!

 
Top