Όρθρος Κυριακής 13-10-2013 των Αγίων Πατέρων

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή της 13ης Οκτωβρίου 2013 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Επισημαίνω πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζεται για τάμπλετ μόνον, το οποίο και χρησιμοποιώ πλέον από τον Απρίλιο.
Φίλος με ενημέρωσε πως εκτυπώνει 4 σελίδες αυτού σε μία σελίδα Α4, και έτσι έχει μικρό κόστος διότι ο αριθμός των σελίδων μειώνεται δια 4, ( π.χ. 100 σελ. σε 13 φυλλα) και έτσι εξυπηρετείται.
Δοκίμασα και εγώ και με ικανοποίησε αρκετά.
Σχετικά με τον ήχο του Υπερευλογημένη και της Δοξολογίας, αυτήν την ταξη τηρούμε συνήθως, ενώ όταν έχουμε Αρχιερατική κ.α. τότε και εμείς τα ψάλλουμε σε ήχο Β΄ και στον ήχο της Κυριακής, επιλογή που είναι αυτονόητη βεβαίως και εκ περισσού επαναλαμβάνεται η διαφοροποίηση αυτή.
Σας ευχαριστώ πολύ για την αγάπη σας καθώς και για την ανοχή σας.

Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας τον αναβαθμισμένο Μελωδό.
 

Attachments

  • 13-10-2013 Αγ. Πατέρων ήχος Βαρύς εωθ. ε΄.pdf
    6.4 MB · Views: 681
  • 13 13-10-2013 Αγ. Πατέρων ήχος Βαρύς εωθ. ε΄.mel
    311.2 KB · Views: 104

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Κυρ Βασίλη,

Χίλια ευχαριστώ και να σου πω νομίζω πως τ'αξίζεις,
αγάπη με τσι πράξεις σου απ'όλους μας κερδίζεις!!!


Να σε έχει καλά ο Θεός!
 

chrisler

chrisler
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή της 13ης Οκτωβρίου 2013 τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Επισημαίνω πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζεται για τάμπλετ μόνον, το οποίο και χρησιμοποιώ πλέον από τον Απρίλιο.
Φίλος με ενημέρωσε πως εκτυπώνει 4 σελίδες αυτού σε μία σελίδα Α4, και έτσι έχει μικρό κόστος διότι ο αριθμός των σελίδων μειώνεται δια 4, ( π.χ. 100 σελ. σε 13 φυλλα) και έτσι εξυπηρετείται.
Δοκίμασα και εγώ και με ικανοποίησε αρκετά.
Σχετικά με τον ήχο του Υπερευλογημένη και της Δοξολογίας, αυτήν την ταξη τηρούμε συνήθως, ενώ όταν έχουμε Αρχιερατική κ.α. τότε και εμείς τα ψάλλουμε σε ήχο Β΄ και στον ήχο της Κυριακής, επιλογή που είναι αυτονόητη βεβαίως και εκ περισσού επαναλαμβάνεται η διαφοροποίηση αυτή.
Σας ευχαριστώ πολύ για την αγάπη σας καθώς και για την ανοχή σας.

Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας τον αναβαθμισμένο Μελωδό.
Σας ευχαριστούμε για ό,τι μας προσφέρετε!!!!!!!!!!
 
Αγαπητέ κύριε Βασίλη!
πολυ καλή η δουλεια που κανατε για την ερχομενη κυριακη!νομιζω ομως οτι η δοξολογια την κυριακη ακολουθει τον ηχο της ημερας και οχι του δοξαστικου.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αγαπητέ κύριε Βασίλη!
πολυ καλή η δουλεια που κανατε για την ερχομενη κυριακη!νομιζω ομως οτι η δοξολογια την κυριακη ακολουθει τον ηχο της ημερας και οχι του δοξαστικου.
Αγαπητέ κ. PETROS PELLOPONISIOS!!!
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, ενώ για τον ήχο της δοξολογίας σημειώνω σχετικά με τονισμένα γράμματα στο μήνυμα 1, και σκέφτομαι πρώτα ο Θεός από το 2014 να βάζω δοξολογία στην ήχο της Κυριακής, και με το Υπερευλογημένη σε ήχο β΄, διότι ήδη για το 2013 τα έχω σχεδόν έτοιμα.
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Αγαπητέ μας Κύριε Κιαμηλίδη, έχετε προσφέρει τόσα πολλά σ' αυτό το φόρουμ και όσα ευχαριστούμε να σου πούμε είναι λίγα. Ευχόμαστε στο Θεό να σ' έχει γερό και δυνατό, ώστε να συνεχίσεις να μας προσφέρεις από το περίσσευμα της καρδιάς σου !!!
Χαίρε πάντοτε
Γιώργος Δαρλάσης
 
Last edited:

silverknight

Σπυρίδωνας Μέριανος
Ευχαριστούμε για την ανεκτίμητο προσφορά σας! Καλή δύναμη!
 
Top