[Ανακοίνωση] Έκδοση Έργων Άγγελου Βουδούρη

tb---

τσοπάνης
Αρκετό καιρό τώρα διαβουλεύεται η έκδοση των έργων του Άγγελου Βουδούρη , σύμφωνα με τις προδιαγραφές και τις απαιτήσεις των κυρίων του έργου του.

Σκοπός είναι η ολοκληρωμένη και καλαίσθητη έκδοση τους που θα είναι κόσμιμα για το αναλόγιο ή για πάση άλλη χρήση .

Μέχρι στιγμής υπάρχουν κάποιες προσφορές – δωρεές σε αυτήν την πρόταση, όμως απαραίτητη είναι και η αυτοχρηματοδότηση μέσα από τους φίλους αυτού του φόρουμ.

Παρακαλούνται όσοι έχουν προτάσεις να τις καταθέσουν , για τον καλύτερο συντονισμό του όλου θέματος.

Ευχαριστώ πολύ.

Μετά τιμής
Σαλάτας Νεκτάριος ( προ - ισοκράτης Β, δυτικών διαστημάτων ) ~
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Αρκετό καιρό τώρα διαβουλεύεται η έκδοση των έργων του Άγγελου Βουδούρη , σύμφωνα με τις προδιαγραφές και τις απαιτήσεις των κυρίων του έργου του....
Σαλάτας Νεκτάριος ( προ - ισοκράτης Β, δυτικών διαστημάτων ) ~

Πολύ καλή η ιδέα, Νεκτάριε. Αξίζει να προχωρήσει.
Μας εξηγείς λίγο αυτά που γράφεις μέσα στην παρένθεση; (Ρωτάω καλοπροαίρετα).
 

tb---

τσοπάνης
Πολύ καλή η ιδέα, Νεκτάριε. Αξίζει να προχωρήσει.
Μας εξηγείς λίγο αυτά που γράφεις μέσα στην παρένθεση; (Ρωτάω καλοπροαίρετα).

2 στάδια πριν τον ορισμό του ισοκράτη, με δυτικά διαστήματα, για αυτό και έχουν μελανιάσει τα πλευρά μου από αγγωνιές :D ~
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
2 στάδια πριν τον ορισμό του ισοκράτη, με δυτικά διαστήματα, για αυτό και έχουν μελανιάσει τα πλευρά μου από αγγωνιές :D ~

Καλά να πάθεις αφού δεν έρχεσαι στο ναό που ψάλλω εγώ! :mad::rolleyes::D
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Γενικέ, ας σταματήσει αυτή η ιστορία της Ευρωπαϊκής "ψαλτικής" με εσένα. Ας είσαι ο προτελευταίος των Μοϊκανών (ο τελευταίος τιμητικά ο Βαγενάς Κων/νος).

Στο θέμα μας, τι θύρες να κρούσουμε για να βρούμε χορηγό; Αναλαμβάνει κάποιος να γράψει την "αίτηση" χρηματοδότησης; Αν όχι θα το κάνω εγώ και ας το διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος.
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
Γενικέ, ας σταματήσει αυτή η ιστορία της Ευρωπαϊκής "ψαλτικής" με εσένα. Ας είσαι ο προτελευταίος των Μοϊκανών (ο τελευταίος τιμητικά ο Βαγενάς Κων/νος).

Στο θέμα μας, τι θύρες να κρούσουμε για να βρούμε χορηγό; Αναλαμβάνει κάποιος να γράψει την "αίτηση" χρηματοδότησης; Αν όχι θα το κάνω εγώ και ας το διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος.


....καλα ....πότε πρόλαβες ...και γράφεις και μηνύματα......

τσ.τσ,τσ,......τι σαι συ.....εεε;;;
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Έτρεχα με 200 στην Εθνική. Και που να δεις που θα ανεβάσω τις ηχογραφήσεις...

Επ' ευκαιρία, το είπε και ο Γ. Μιχαλάκης και έχει δίκιο, προτρέχουμε λιγάκι. Προέχει να δακτυλογραφηθεί το έργο του Βουδούρη και να ελεγχθεί σοβαρά. Πρέπει να βρεθούν χρήματα για να γίνει αυτή η δουλειά.

Ας με πληρώσει κάποιος και θα γράφω/διορθώνω 8ώρες/μέρα.
 

tb---

τσοπάνης
Προέχει να δακτυλογραφηθεί το έργο του Βουδούρη και να ελεγχθεί σοβαρά. Πρέπει να βρεθούν χρήματα για να γίνει αυτή η δουλειά.

.

ο όρος έκδοση, προυποθέτει τα ως άνω.

Ευχαριστώ ~
 

tb---

τσοπάνης
Επαναφέρω το θέμα.

Τα νέα δεδομένα του προγράμματος Μελωδός ή και άλλων αντιστοίχων, με το πρόγραμμα οπτικής αναγνώρισης που διαθέτει, απλοποιεί αρκετά την κοπιώδη εργασία της δακτυλογράφησης.

Νομίζω ότι είναι ευκαιρία να προχωρήσει το σκανάρισμα αυτό, να γίνουν όλοι οι τυπικοί έλεγχοι για σφάλματα από σωστά καταρτισμένα άτομα, (ίσως να μπούν και σαν υποσημίωση η ορθογραφιμένη επιλογή σε σημεία που ο Βουδούρης ξεφεύγει ), και να προχωρήσει η έκδοση του έργου σε νέα σύγχρονη μορφή.

Εαν οι παραπάνω διαδικασίες έχουν ξεκινήσει, παρακαλώ να υπάρξει μια ενημέρωση, έστω και με προσωπικό μύνημα ή e-mail, ώστε να αποφύγουμε περιττές ενέργειες .

Ευχαριστώ~
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Ακόμη δεν γνωρίζουμε το πόσο "δυνατό" είναι το OCR του μελωδού ώστε να μπορέσει να ανταποκριθεί σε ένα τόσο δύσκολο ομολογουμένως έργο όπως αυτό του Βουδούρη. Ελπίζουμε να τα καταφέρει. Θα δείξει...
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ακόμη δεν γνωρίζουμε το πόσο "δυνατό" είναι το OCR του μελωδού ώστε να μπορέσει να ανταποκριθεί σε ένα τόσο δύσκολο ομολογουμένως έργο όπως αυτό του Βουδούρη. Ελπίζουμε να τα καταφέρει. Θα δείξει...

Αναμένουμε την δοκιμή και την κριτική από τους επαϊοντες επί του θέματος αυτού, μόλις καταστεί δυνατόν.
 
Top