Άρχων Κυριαζής Δασκαλούδης

billapo

Μέλος
Σιγά παιδιά, με το μαλακό, δεν σας προλαβαίνουμε.Μου φαίνονται πολύ παλιές ηχογραφήσεις. Από πότε είναι αυτές αδελφέ; Πόσων ετών είναι ο Κυριαζής σ'αυτές;

Καλημερα σε ολους...Αυτες που ανεβασε ο κ.Κερμελιδης ειναι αναμεσα απο 2003-2005...
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Καλημερα σε ολους...Αυτες που ανεβασε ο κ.Κερμελιδης ειναι αναμεσα απο 2003-2005...[/QUOTE]

Αδελφέ είναι ολίγον μπερδεμένα τα έτη ηχογραφήσεων.Είμαι λιγάκι τσαπατσουλάκος σε αυτά διότι με ενδιαφέρει περισσότερο η ουσία των ηχογραφήσεων και οι θέσεις των ιεροψαλτών παρά τα έτη των ηχογραφήσεων.Μην με παρεξηγείς.Γι' αυτόν τον λόγο δεν σημείωνα τις χρονολογίες.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Καλημερα σε ολους...Αυτες που ανεβασε ο κ.Κερμελιδης ειναι αναμεσα απο 2003-2005...

Αδελφέ είναι ολίγον μπερδεμένα τα έτη ηχογραφήσεων.Είμαι λιγάκι τσαπατσουλάκος σε αυτά διότι με ενδιαφέρει περισσότερο η ουσία των ηχογραφήσεων και οι θέσεις των ιεροψαλτών παρά τα έτη των ηχογραφήσεων.Μην με παρεξηγείς.Γι' αυτόν τον λόγο δεν σημείωνα τις χρονολογίες.[/QUOTE]

Θα το ελεγα και εγω...
Σε καποιες ηχογραφησεις,φαινεται πως,η φωνη του Κυριαζη,ειναι αρκετα πιο νεανικη και ''γκαζιαρικη'',οποτε,αποκλειεται,ολες να ειναι σ'αυτο το χρονικο διαστημα!....:cool:
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αδέλφια συγνώμη για την τριήμερη απουσία αλλά.......συνεχίζουμε συν Θεώ.....:)
 

Attachments

  • 01 doksa moshs.mp3
    6.3 MB · Views: 130
  • 02 trisagio pathitiko.mp3
    5.3 MB · Views: 140
  • 03 dynamis pathitiko.mp3
    5.7 MB · Views: 129
  • 04 xeroybiko.mp3
    12 MB · Views: 164
  • 05 epi soi xairei.mp3
    5.4 MB · Views: 151
ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ;91493 said:
Άσπιλε ........:)
Υπερένδοξε.....Την πάσαν ελπίδα μου......:)

Αυτά είναι!! Η κάθε λέξη αποδίδεται με τον ήχο και την κίνηση της φωνής ώστε να φανεί η έννοια της!

Υ.Γ αυτά Φώτη είναι πρόσφατα, των τελευταίων τριών χρόνων, εσύ ψάλλεις σε δικό σου Αναλόγιο, που τα βρήκες;
 
Last edited:

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αυτά είναι!! Η κάθε λέξη αποδίδεται με τον ήχο και την κίνηση της φωνής ώστε να φανεί η έννοια της!

Υ.Γ αυτά Φώτη είναι πρόσφατα, των τελευταίων τριών χρόνων, εσύ ψάλλεις σε δικό σου Αναλόγιο, που τα βρήκες;

Αδελφέ Αλέξανδρε με την Χάριν του Κυρίου βρίσκομαι νοερώς μαζί σας..........:):D
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Εξαποστειλάριον 'Τον λίθον θεωρήσασαι'.......
Δοξαστικόν Αγ.Ανδρέα................
 

Attachments

  • 04 eksaposteilario.mp3
    1.9 MB · Views: 65
  • 05 doksa.mp3
    5.8 MB · Views: 130

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Τρισάγιον και Δύναμις Βαρέως ........
Δόξα σοι Κύριε......
......:)
 

Attachments

  • 07 trisagio.mp3
    3.5 MB · Views: 94
  • 08 dynamis.mp3
    4.6 MB · Views: 112
  • 09 doksa soi.mp3
    972 KB · Views: 57

jhonny

Παλαιό Μέλος
Λόγω της υπόσχεσής μου προς τα μέλη του forum ότι θα ανεβάσουμε όλα τα αρχεία του Άρχοντος τα οποία έχουμε στην κατοχή μας,θα αρχίσουμε από σήμερα πρώτα ο Θεός.....
Με συγχωρείς,αλλά νομίζω ότι αυτός δεν είναι ο Δασκαλούδης...Είναι ο Νικόλαος Μηλιώνης.Δεν νομίζω ο Κυριαζής να ξεκίναγε Αίνους σε πλ.β' με βάση τον Βου για Πα.Ο Μηλιώνης,επειδή είναι υψίφωνος,ξεκινάει τις βάσεις μισή και μία φωνή πάνω από το φυσικό(ενίοτε και δύο:wink:)Μοιάζουν πολύ οι φωνές τους,όμως ο Μηλιώνης έχει ένα χαρακτηριστικό τσάκισμα που τον διαφοροποιεί από τον Δασκαλούδη και μια τάση να τον μιμείται.Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος,όμως επειδή τους έχω ακούσει αρκετά και τους δύο,θεωρώ ότι ο εκτελεστής είναι ο Μηλιώνης...Δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπα tracks,αλλά αν είναι από την ίδια ηχογράφηση και έχω δίκιο,τότε πρέπει να μετακινηθεί το θέμα από τους διαχειριστές!:D

Φιλικά.
 

billapo

Μέλος
Αγαπητε φιλε jhonny κανεις λαθος:( Ειναι ο Δασκαλουδης σιγουρα!!!Οντως μοιαζει ο Μηλιωνης στη μιμηση αλλα και η διαφορας τους ειναι εμφανης:)
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
.......:)

Υ.Γ. Άξιον αναφοράς πιστεύω ότι είναι η προσωπική απόδοση του Άρχοντος όσον αφορά τα λειτουργικά παθητικού Α' ήχου.....:)
 

Attachments

  • 01 doksa samaritidos.mp3
    7.2 MB · Views: 81
  • 03 xeroybiko.mp3
    13.1 MB · Views: 84
  • 04 plirotika.mp3
    4.9 MB · Views: 45
  • 05 leitoyrgika.mp3
    9.6 MB · Views: 60
Top