[Ερώτηση] «Χαίρε Νύμφη» και «Αλληλούια» Ήχος Πλ. Α' Φρύγιος

Γιώργος Λαμπρόπουλος

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Τιμίου Προδρόμου Κάτω Αχαίας
Καλησπέρα

Μήπως θα ήταν εύκολο σε κάποιο συνάδελφο να αναρτήσει μουσικό κείμενο σε Ήχο Πλάγιο του Πρώτου (φρύγιο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, καλή δύναμη σε όλους.-
 
Καλησπέρα

Μήπως θα ήταν εύκολο σε κάποιο συνάδελφο να αναρτήσει μουσικό κείμενο σε Ήχο Πλάγιο του Πρώτου (φρύγιο).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, καλή δύναμη σε όλους.-


Επειδή είσαι μερακλής και φτιάχτηκες απο αυτά που άκουσες στην Αθήνα :) κοίτα στα χειρόγραφα του Θρ. Στανίτσα
Ακάθιστος Ύμνος και μερικά "χαίρε Νύμφη" ( Νο 31 - 32 JPEG ) όπως επίσης και στον εσπερινό του Αθ. Καραμάνη προς το τέλος στην ακολουθία του Ακαθίστου.
καλή δύναμη
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
... ( Νο 31 - 32 JPEG ) ...

Το 31 είναι όντως, φαίνεται και από το ισοκράτημα. Το 32 θα μπορούσε να ειπωθεί και έτσι.

Όλα τα "Χαίρε Νύμφη..." και "Αλληλούια..." του Θρ. Στανίτσα ανέβηκαν από τον κ. Γιάννου εδώ.
 

Attachments

  • Χαίρε...Αλληλούια... πλ.α΄(Θρ.Στανίτσα).jpg
    320.2 KB · Views: 322

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Και του Αθ. Καραμάνη, ο οποίος βέβαια δεν αποκαλεί τον ήχο έτσι.
 

Attachments

  • Χαίρε...Αλληλούια... πλ.α΄(Αθ.Καραμάνης).jpg
    128.8 KB · Views: 238
Καλησπέρα στο φιλόμουσο φόρουμ!

Κάπου έχει πάρει το μάτι/αυτί μου αντίστοιχο Χαίρε νύμφη και Αλληλούια του Μ. Χατζηαθανασίου. Υπάρχει άραγε σε κάποια συλλογή ή χειρόγραφο?
 
Καλησπέρα στο φιλόμουσο φόρουμ!

Κάπου έχει πάρει το μάτι/αυτί μου αντίστοιχο Χαίρε νύμφη και Αλληλούια του Μ. Χατζηαθανασίου. Υπάρχει άραγε σε κάποια συλλογή ή χειρόγραφο?

Καλησπέρα,

Βρήκα τα εν λόγω Χαίρε Νύμφη και Αλληλούια στη δουλειά του κ. Χανουμίδη εδώ.

Τα επισυνάπτω γραμμένα με το Μουσικά Κείμενα του κ. Παπαδοπούλου. Πρόσθεσα ισοκρατήματα σύμφωνα με τις δικές μου προτιμήσεις και όπως άκουσα τα αντίστοιχα λειτουργικά από τον Άρχοντα Στανίτσα εδώ.

Καλό υπόλοιπο Σαρακοστής.

Υ.Γ.: Αν επιδέχονται αλλαγές, παρακαλώ να μου το πείτε. Είμαι νέος στη γραφή αλλά και χρήστης του προγράμματος.
 

Attachments

  • Χαίρε Νύμφη Φρύγιος Χ'αθανασίου.docx
    15.7 KB · Views: 54
  • Χαίρε Νύμφη Φρύγιος Χ'αθανασίου.pdf
    94.6 KB · Views: 113
Top