«Τη Υπερμάχω»

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
Μια που έρχονται οι χαιρετισμοί 'εφτιαξα μια μικρή εργασία αφιερωμένη στο μαθητή μου και καλό παιδί κ. Νικόλαο Τουρούντζη.
 

Attachments

  • ΤΗ ΥΠΕΡΜΑΧΩ.zip
    15.8 MB · Views: 690
Last edited:

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Άρχοντας ο παππούς. Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα του.

Υ.Γ.
1 Σχετικά με τις απόψεις περί μηχανικού ισοκράτη επειδή τάχα είναι φτωχό το μέλος χωρίς ισοκράτημα, ο παππούς σφραγίζει στόματα.
2 Κλασσικά εγώ εκτός θέματος πάλι:cool:
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Last edited:

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Δημήτρη σ' ευχαριστώ.
το εκανα pdf. λειπει το τέλος, που όμως ειναι γνωστό. Αν όμως το θέλει κάποιος, μπορεί να το δει στη σελ 23 του πονηματος του Ε Κουδουνέλη.
 

Attachments

  • ΤΗ ΥΠΕΡΜΑΧΩ Κ ΨΑΧΟΥ.pdf
    969.3 KB · Views: 416

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ανεβάζω και το αργοσύντομο μέλος του «Τη υπερμάχω» από τον Γ.Ραιδεστηνό.
Εδώ το ψάλλει (τα του δεξιού) ο Δημ. Φακίνος, σε πρόσφατη ηχογράφηση.
 

Attachments

  • Τη Υπερμάχω - Γεωργίου Ραιδεστινού - Ήχος πλ. δ'.pdf
    557.2 KB · Views: 676
κ. Λευκόπουλε χαίρετε,
καλή Μ. Σαρακοστή σε όλους!

Σας παρακαλώ, θα είχατε την καλοσύνη να μας αναφέρετε την 'πηγή' του μέλους αυτού (Τη Υπερμάχω) του Γεωργίου Ραιδεστηνού Β που στο μήνυμα #9 κάνατε 'upload';

Ευχαριστώ πολύ..
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
κ. Λευκόπουλε χαίρετε,
καλή Μ. Σαρακοστή σε όλους!

Σας παρακαλώ, θα είχατε την καλοσύνη να μας αναφέρετε την 'πηγή' του μέλους αυτού (Τη Υπερμάχω) του Γεωργίου Ραιδεστηνού Β που στο μήνυμα #9 κάνατε 'upload';

Ευχαριστώ πολύ..


Αν δεν κάνω λάθος, είναι από το "Ταμείον Ανθολογίας" του Θ. Φωκαέως στην έκδοση του Β. Ρηγόπουλου (Β´ τόμος, παράρτημα).
 
Μια που έρχονται οι χαιρετισμοί 'εφτιαξα μια μικρή εργασία αφιερωμένη στο μαθητή μου και καλό παιδί κ. Νικόλαο Τουρούντζη.
κ. Κουδουνέλλη χαίρετε!

Σας παρακαλώ, θα είχατε την καλοσύνη να μας αναφέρετε την πηγή του μέλους "Τη υπερμάχω" που βρίσκεται στις σελίδες 15-18, της εργασίας που αναρτήσατε; (Για την ευκολία το μέλος επισυνάπτεται παρακάτω)

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Attachments

  • ΤΗ ΥΠΕΡΜΑΧΩ_συλλογή_15-18.pdf
    938 KB · Views: 48
Last edited:
Top