«Ταμείον Ανθολογίας», Κωνσταντίνου Πρωτοψάλτου, Στεφάνου Αˊ Δομεστίκου, Κωνσταντινούπολη, τ. Α΄ (1845) και τ. Β΄ (1846)

George

Ιεροψάλτης
Ο κ. Καζίλας μου έστειλε τους 2 τόμους αυτούς να τους καθαρίσω και να τους ανεβάσω, από ότι μου είπε είναι από τον κ. Δημητριάδη.
Θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθείσει με 2 σελίδες που έχουν πρόβλημα από τον τόμο Β', η σελίδα με τον τίτλο και η σελίδα 177, αν μπορεί κάποιος να τις ανεβάσει για να τους κάνω και τους 2 τόμους.
 
Last edited by a moderator:

haris1963

παλαιότατο μέλος
Θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθείσει με 2 σελίδες που έχουν πρόβλημα από τον τόμο Β', η σελίδα με τον τίτλο και η σελίδα 177, αν μπορεί κάποιος να τις ανεβάσει για να τους κάνω και τους 2 τόμους.

Ιδού :wink:
 

Attachments

  • Sel_Titlou.jpg
    373.2 KB · Views: 273
  • Sel_177.jpg
    344.5 KB · Views: 213

George

Ιεροψάλτης
Συγνώμη για την αργοπορία μου αλλά είχα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου, ήδη έχω αρχίσει με το βιβλίο και ελπίζω να το τελειώσω σύντομα, και τους 2 τόμους.
 
Ο 1ος τόμος ανέβηκε σε δοκιμαστκό hoster, αν υπάρχει πρόβλημα να το αναφέρετε.
Το link είναι στην 1η σελίδα αυτού του topic.

Ευχαριστούμε πολύ!
Περιμένουμε και τον 2ο τόμο...:wink:
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Ο κ. Καζίλας μου έστειλε τους 2 τόμους αυτούς να τους καθαρίσω και να τους ανεβάσω, από ότι μου είπε είναι από τον κ. Δημητριάδη.
Θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθείσει με 2 σελίδες που έχουν πρόβλημα από τον τόμο Β', η σελίδα με τον τίτλο και η σελίδα 177, αν μπορεί κάποιος να τις ανεβάσει για να τους κάνω και τους 2 τόμους.


Χάρη, τον Β' Τόμο τον ανέβασες πουθενά;

Απόστολος
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Χάρη, τον Β' Τόμο τον ανέβασες πουθενά;

Απόστολος

Απόστολε, με συγχωρεις που δεν απάντησα, τώρα είδα το μηνυμά σου. Τον Α΄ τόμο έχει ανεβάσει στο 1ο μην. του θέματος ο Γιώργος Σέπκας (χάθηκε κι αυτός...) και μετά η ιστορία σταμάτησε γιατί ήταν από την επανέκδοση του Ρηγόπουλου και τέθηκε θέμα πνευματικών δικαιωμάτων. Από όσο είδα, μάλλον δεν έχει ανεβεί κάπου ο Β΄ τόμος...

Χαραλάμπης
 

ixadin

Ηχάδιν
Προτίθεμαι να ανεβάσω και τον Β΄τόμο.

Δώστε μου χρόνο για crop
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Δούλεψα λιγάκι το αρχείο pdf, για να έχει λιγώτερες μαυρίλες, διόρθωσα τα κόκκινα, αντικατέστησα τη σελίδα 177 και την αρχική που είχαν πρόβλημα και το ανέβασα στο FTP του analogion.com. Ωστόσο η δουλειά που έκανα, είναι ίσως το 10% της δουλειάς (σκανάρισμα) που έκανε ο Χρήστος Καζήλας, γι αυτό να βάλετε τα thanks σε αυτόν.

Ταμείον Ανθολογίας Κωνσταντίνου Πρωτοψάλτου Τόμος Β'

Χάρης
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ο α΄τόμος αποσύρθηκε λόγω πνευματικών δικαιωμάτων, επειδή ήταν από την ανατύπωση του Ρηγόπουλου. Περιμένουμε μήπως αναφανεί κάπου αλλού.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημ. συντ.] Μια υποσυζήτηση «Περί επανεκδόσεων μουσικών βιβλίων & πνευματικών δικαιωμάτων» μεταφέρθηκε.

Υπενθυμίζεται ότι

Ο α΄τόμος αποσύρθηκε λόγω πνευματικών δικαιωμάτων, επειδή ήταν από την ανατύπωση του Ρηγόπουλου. Περιμένουμε μήπως αναφανεί κάπου αλλού.

Επίσης ότι

Ο πρώτος τόμος του ταμείου ανθολογίας (1845) εντοπίσθηκε και στην Ψηφιοθήκη του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
 
Αμφότεροι οι τόμοι του πρωτότυπου Ταμείου Ανθολογίας Κωνσταντίνου Πρωτοψάλτου - Στεφάνου Α΄ Δομεστίκου έχουν ανέβει στον Σύλλογο Ιεροψαλτών Χαλκιδικής, ενοποιημένοι σε ένα αρχείο χωρίς την σελίδα τίτλου του β΄ τόμου. Βλ. εδώ.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Αμφότεροι οι τόμοι του πρωτότυπου Ταμείου Ανθολογίας Κωνσταντίνου Πρωτοψάλτου - Στεφάνου Α΄ Δομεστίκου έχουν ανέβει στον Σύλλογο Ιεροψαλτών Χαλκιδικής, ενοποιημένοι σε ένα αρχείο χωρίς την σελίδα τίτλου του β΄ τόμου. Βλ. εδώ.

Έχουν ανεβεί και ξεχωριστά.
Τόμος Πρώτος.ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ
Τόμος Πρώτος. ΟΡΘΡΟΣ
Τόμος Β΄ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ο α' τόμος υπάρχει και στις "Δημόσιες Βιβλιοθήκες" (308 σελίδες).
 

Είναι τα παλιά θέματα, προτού ξαναδώσουν το ορθό σύνδεσμο για λήψη. Ο εσπερινός εξακολουθεί να παραπέμπει στον όρθρο. Προφανώς λησμόνησαν να διαγράψουν τα παλαιά θέματα.
 
Top