«Ουκ εστίν η Βασιλεία του Θεού...» δοξαστικό αίνων Ε΄ Κυριακής Νηστειών

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Αγαπητοί φίλοι,

Από την σημερινή ηχογράφηση το δοξαστικό
της Οσίας Μαρίας της Αιγυπτίας
σε ήχο Α', (μελοποίηση Χρύσανθου Θεοδοσόπουλου)
με όποιες ατέλειες :eek: έχει μια ζωντανή
ηχογράφηση.

Καλή ακρόαση και καλή δύναμη σε όλους
για την ερχόμενη Μεγάλη Εβδομάδα!

Μανώλης
 

Attachments

  • Ουκ έστιν η βασιλεία του Θεού.mp3
    5.1 MB · Views: 241

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Από την σημερινή ακολουθία. Απλώς να αναφέρω ό,τι χθες έβγαλα και μια ολονυχτία σε παρεκκλήσιο της Οσίας Μαρίας οπότε κρίνετε σας παρακαλώ επιεικώς..
 

Attachments

  • Δοξαστικό Ε Νηστειών.mp3
    5.1 MB · Views: 70

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Να ευχαριστήσω τον αγαπημένο μου πατέρα για το ισοκράτημα και την παραχώρηση του μέλους και τον καλό μου φίλο και λαμπαδάριο του ΙΝ Ευαγγελισμού Θεοτόκου Σητείας κ.Παντελή Μαυροματάκη για το κανονάρχημα που έκανε.
 
Π

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ.ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Guest
Να ευχαριστήσω τον αγαπημένο μου πατέρα για το ισοκράτημα και την παραχώρηση του μέλους και τον καλό μου φίλο και λαμπαδάριο του ΙΝ Ευαγγελισμού Θεοτόκου Σητείας κ.Παντελή Μαυροματάκη για το κανονάρχημα που έκανε.

Πολύ καλή η ερμηνεία που κάνατε με τη μελωδική φωνή σας.Το Δοξαστικό αυτό του Κωνσταντίνου Πριγγου,όπως και τα περισσοτερα Δοξαστικά του ιδίου,που περιλαμβάνονται μέσα στο Τριώδιο του Χρυσάνθου Θεοδοσοπουλου, είναι ένα απο τα ωραιώτερα που υπάρχουν κατά την άποψή μου.Ανεβάστε και άλλες ηχογραφήσεις σας.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Πολύ καλή η ερμηνεία που κάνατε με τη μελωδική φωνή σας.Το Δοξαστικό αυτό του Κωνσταντίνου Πριγγου,όπως και τα περισσοτερα Δοξαστικά του ιδίου,που περιλαμβάνονται μέσα στο Τριώδιο του Χρυσάνθου Θεοδοσοπουλου, είναι ένα απο τα ωραιώτερα που υπάρχουν κατά την άποψή μου.Ανεβάστε και άλλες ηχογραφήσεις σας.

Κ. Παπαγεωργίου με τιμάνε τα λόγια σας και γι'αυτό σας ευχαριστώ εκ βάθους καρδίας. Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να ερμηνεύσω όσο γίνεται καλύτερα το μέλος, ακούγοντας πολλές ώρες τους μεγάλους Πρωτοψάλτες. Γνωρίζω ότι υπάρχει αρκετός δρόμος μπροστά αλλά με τα καλά σας λόγια παίρνω δύναμη να συνεχίσω. Σας εύχομαι καλή δύναμη στο έργο σας. Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα να έχετε!
 
Top