[Ψάχνω] «Οι ουρανοί διηγούνται δόξαν Θεού» από τον Χ. Ταλιαδώρο

paganus

Παλαιόν μέλι
Ψάχνω "Οι ουρανοί διηγούνται δόξαν Θεού"

Απ' ό,τι θυμάμαι ότι μου μου είπαν είναι από τον Χ. Ταλιαδώρο. Έπαιζε στην αρχη κάποιας εκπομπής (;) Μήπως κανένας συνάδελφος το ξέρει, το έχει ή μπορεί να με παραπέμψει κάπου, όπου υπάρχει;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἄν καί δέν διευκρίνισες τότε, ἐγώ κατάλαβα. Βρῆκα ἀναφορά, ἀλλ᾿ ὄχι τό ἠχητικό. Ὅποιος τό ἔχει (ἤ τό βρεῖ) ἄς τό ἀνεβάσει (ἤ δώσει λίνκ).

 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης

Ἄν καί δέν διευκρίνισες τότε, ἐγώ κατάλαβα. Βρῆκα ἀναφορά, ἀλλ᾿ ὄχι τό ἠχητικό. Ὅποιος τό ἔχει (ἤ τό βρεῖ) ἄς τό ἀνεβάσει (ἤ δώσει λίνκ).

Επισυνάπτεται.
 

Attachments

  • 01 Οι ουρανοί διηγούνται την δόξαν Θεού.mp3
    2.8 MB · Views: 390

paganus

Παλαιόν μέλι
Σας ευχαριστώ! Μήπως υπάρχει και το μουσικό κείμενο;
 

atlas

New member
Σε μια αναζήτησή μου διάβασα το διάλογο όπου κάποιος άλλος αναζητούσε το ίδιο θέμα με εμένα. Πρόκειται για το "Οι ουρανοί διηγούνται δόξαν Θεού". Με αυτό ξεκινούσε παλιά μια εκπομπή του Παναγιώτη Μυλωνά. Το αναζητώ εδώ και χρόνια αλλά δεν καταφέρνω κάτι. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε εάν διαθέτετε αυτό το ηχητικό ντοκουμέντο! Στη συζήτηση (από το 2015) φαίνεται πως μάλλον το είχατε βρει! Ο κ. Δημητριάδης είχε παραθέσει ένα link στο youtube αλλά είναι ανενεργό. Άκουσα αυτό που ανέβασε ο κ. Νεοκλής, αλλά δεν είναι αυτό που αναζητώ.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Χαίρετε!
Το πιο πιθανό είναι να εννοείτε αυτά: εκτέλεση 1, εκτέλεση 2. (Είναι η ίδια μ. γραμμή με αυτή της "εκτέλεση 1", αλλά δεν ψάλλει ο μακαριστός Άρχ. Χ. Ταλιαδώρος)
Μουσικά κείμενα, εδώ.
Βέβαια, πιο πάνω στο μήνυμα 04, υπάρχει ήδη!
Διαλέγεις... (y)
 
Last edited:

Alex_Louk

Νέο μέλος
Σε μια αναζήτησή μου διάβασα το διάλογο όπου κάποιος άλλος αναζητούσε το ίδιο θέμα με εμένα. Πρόκειται για το "Οι ουρανοί διηγούνται δόξαν Θεού". Με αυτό ξεκινούσε παλιά μια εκπομπή του Παναγιώτη Μυλωνά. Το αναζητώ εδώ και χρόνια αλλά δεν καταφέρνω κάτι. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε εάν διαθέτετε αυτό το ηχητικό ντοκουμέντο! Στη συζήτηση (από το 2015) φαίνεται πως μάλλον το είχατε βρει! Ο κ. Δημητριάδης είχε παραθέσει ένα link στο youtube αλλά είναι ανενεργό. Άκουσα αυτό που ανέβασε ο κ. Νεοκλής, αλλά δεν είναι αυτό που αναζητώ.
Η εκπομπή που ακουγόταν δεν θυμάμαι να είναι του Παναγιώτη Μυλωνά. Ήταν η εκπομπή "Αύριο είναι Κυριακή", θρησκευτικού περιεχομένου, που παιζόταν Σάββατο απόγευμα, γύρω στις έξι, με παρουσιαστή έναν αξιολογότατο κύριο, φαλακρό με μαύρα γυαλιά που δεν θυμάμαι το όνομά του. Η εκπομπή αργότερα μεταφέρθηκε την Κυριακή το πρωί κατά τις 11, με τίτλο" Σήμερα είναι Κυριακή" και βασικούς παρουσιαστές τον Χρήστο Γιανναρά και τον Δημήτρη Μαυρόπουλο.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Η εκπομπή που ακουγόταν δεν θυμάμαι να είναι του Παναγιώτη Μυλωνά. Ήταν η εκπομπή "Αύριο είναι Κυριακή", θρησκευτικού περιεχομένου, που παιζόταν Σάββατο απόγευμα, γύρω στις έξι, με παρουσιαστή έναν αξιολογότατο κύριο, φαλακρό με μαύρα γυαλιά που δεν θυμάμαι το όνομά του. Η εκπομπή αργότερα μεταφέρθηκε την Κυριακή το πρωί κατά τις 11, με τίτλο" Σήμερα είναι Κυριακή" και βασικούς παρουσιαστές τον Χρήστο Γιανναρά και τον Δημήτρη Μαυρόπουλο.
"Ένα φεγγάρι", μεταδίδονταν, από τηλεοπτική εκπομπή και η χαρακτηριστική ηχογράφηση του Αλληλουάριου του Ευαγγελίου σε ήχο α΄ τετράφωνο, από το συνθέτη της.
Μήπως, ψάχνετε αυτήν;
 

Alex_Louk

Νέο μέλος
"Ένα φεγγάρι", μεταδίδονταν, από τηλεοπτική εκπομπή και η χαρακτηριστική ηχογράφηση του Αλληλουάριου του Ευαγγελίου σε ήχο α΄ τετράφωνο, από το συνθέτη της.
Μήπως, ψάχνετε αυτήν;
Το μέλος που άκουγα υπάρχει στην ανάρτηση του κυρίου Κιαμηλίδη που επισυνάπτει αρχείο mp3, λίγο πιό πάνω.. Τώρα το πρόσεξα , πως ήταν ηχητική η επισύναψη. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση και για τα δύο πολύ ενδιαφέροντα βίντεο τοα αείμνηστου Καρά.
 
Top