«Μακάριοι ους εξελέξω» κοινωνικό Σαββάτου. Πέτρου Λαμ. εξηγηθέν παρά Ι. Αρβανίτη.

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Εις μνήμην του μακαριστού άρχοντος Αθανασίου Καραμάνη ο φίλος Laosynaktis εξήγησε το ανέκδοτο εν θέματι κοινωνικό εδώ...
Επισυνάπτεται σημερινή (ζωντανή) ηχογράφηση του μέλους αυτού από την ταπεινότητά μου στη μνήμη του άρχοντος.
Καλή ακρόαση,
Ν
Υ.Γ. Έκανα ... έκπτωση!:D Το ... κρατηματάκι:wink:, λόγω εξόδου του ιερέως.
 

Attachments

  • KOINWNIKON MAKARIOI OYS EXELEXW PETROU L.P.(.i.a.mp3
    6.4 MB · Views: 92

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Εις μνήμην του μακαριστού άρχοντος Αθανασίου Καραμάνη ο φίλος Laosynaktis εξήγησε το ανέκδοτο εν θέματι κοινωνικό εδώ...
Επισυνάπτεται σημερινή (ζωντανή) ηχογράφηση του μέλους αυτού από την ταπεινότητά μου στη μνήμη του άρχοντος.
Καλή ακρόαση,
Ν
Υ.Γ. Έκανα ... έκπτωση!:D Το ... κρατηματάκι:wink:, λόγω εξόδου του ιερέως.

Στη μνήμη και των δύο ΑΡΧΟΝΤΩΝ, Θρασυβούλου και Αθανασίου, του πρώτου που σήμερα έχουμε επέτειο εκδημίας, θα πρόσθετα για την πανέμορφη εκτέλεση που οφείλει πολλά στη μοναδική μαθητεία παρά τους πόδας του πρώτου...

δ.
 
Last edited:

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Στη μνήμη και των δύο ΑΡΧΟΝΤΩΝ, Θρασυβούλου και Αθανασίου, του πρώτου που σήμερα έχουμε επέτειο εκδημίας, θα πρόσθετα για την πανέμορφη εκτέλεση που οφείλει πολλά στη μοναδική μαθητεία παρά τους πόδας του πρώτου...
δ.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Μου διέφυγε η χρονολογία, ίσως γιατί ευρισκόμενος στη Σάμο ταξίδεψα για την εξόδιο ακολουθία μετά την ημερομηνία αυτή..
ν.
 
Top