«Η Αγία και Μεγάλη Εβδομάδα», Κωνσταντίνου Πρίγγου, Α΄ έκδ. 1953, Β΄ έκδ. 1969.

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδίαν εκτελών...

Attachments

  • Μεγάλη Εβδομάς-Πατριαρχική Φόρμιγξ Κων. Πρίγγου (επεξεργασμένο).rar
    17.1 MB · Views: 1,755

JohnBouks

Νέο μέλος
Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τη μεγάλη εβδομάδα του Πρίγγου εκδ 1969 σε έντυπη μορφή ;; Εννοώ το βιβλίο όπως εκδόθηκε διακινείται ακόμη ;;
 

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδίαν εκτελών...
Διόρθωσα κάποιες ατέλειες στο pdf (όπως επανάληψη σελίδων, μουτζούρες κτλ.), ίσιωσα όσες σελίδες είχαν μεγάλη κλίση και πρόσθεσα συνοπτικά περιεχόμενα.

Ορίστε.

Πέρυσι την Μεγάλη Εβδομάδα διαβάζοντας την έκδοση του Πρίγγου σκέφτηκα οτι θα μπορούσα να βάλω την Μεγάλη Πέμπτη-Όρθρο στη θέση της, να διορθώσω την αρίθμηση των σελίδων, να διορθώσω ατέλειες (κλίσεις-μουτζούρες-σβησίματα, υπήρξε κάποιο θέμα με τα περιθώρια αλλά σε γενικές γραμμές είναι εντάξει) με το scantailor, και να προσθέσω σελιδοδείκτες και περιεχόμενα ώστε το pdf να είναι κατάλληλο και χρηστικό τόσο για υπολογιστή όσο και για εκτύπωση.

Επιτέλους ολοκληρώθηκε και με αγάπη σας το παραδίδω εδώ.

Για διορθώσεις στείλτε μου p.m..
 

Attachments

  • Μεγάλη Εβδομάς-Πατριαρχική Φόρμιγξ Κων. Πρίγγου (επεξεργασμένο).pdf
    4 MB · Views: 2,946

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Πέρυσι την Μεγάλη Εβδομάδα διαβάζοντας την έκδοση του Πρίγγου σκέφτηκα οτι θα μπορούσα να βάλω την Μεγάλη Πέμπτη-Όρθρο στη θέση της, να διορθώσω την αρίθμηση των σελίδων, να διορθώσω ατέλειες (κλίσεις-μουτζούρες-σβησίματα, υπήρξε κάποιο θέμα με τα περιθώρια αλλά σε γενικές γραμμές είναι εντάξει) με το scantailor, και να προσθέσω σελιδοδείκτες και περιεχόμενα ώστε το pdf να είναι κατάλληλο και χρηστικό τόσο για υπολογιστή όσο και για εκτύπωση.

Επιτέλους ολοκληρώθηκε και με αγάπη σας το παραδίδω εδώ.

Για διορθώσεις στείλτε μου p.m..

Καλὴ δουλειά μὲ μπόλικο χαμαλίκι καὶ ὑπομονή. Πολὺ χρήσιμη.

Εὖγε γιὰ τὸν κόπο καὶ τὸ χρόνο καὶ τὴν προσφορά!
 
Σ

Στέφανος.

Guest
Ε
Πέρυσι την Μεγάλη Εβδομάδα διαβάζοντας την έκδοση του Πρίγγου σκέφτηκα οτι θα μπορούσα να βάλω την Μεγάλη Πέμπτη-Όρθρο στη θέση της, να διορθώσω την αρίθμηση των σελίδων, να διορθώσω ατέλειες (κλίσεις-μουτζούρες-σβησίματα, υπήρξε κάποιο θέμα με τα περιθώρια αλλά σε γενικές γραμμές είναι εντάξει) με το scantailor, και να προσθέσω σελιδοδείκτες και περιεχόμενα ώστε το pdf να είναι κατάλληλο και χρηστικό τόσο για υπολογιστή όσο και για εκτύπωση.

Επιτέλους ολοκληρώθηκε και με αγάπη σας το παραδίδω εδώ.

Για διορθώσεις στείλτε μου p.m..
Ευχαριστούμε αδερφέ ! Καλό Πάσχα !
 
Καλησπέρα σας. Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τη μεγάλη εβδομάδα του Κων. Πρίγγου (την Πατριαρχική Φόρμιγξ). Έχω ρωτήσει σε βιβλιοπωλεία αλλά έχει εξαντληθεί.... Ευχαριστώ πολύ
 
Top