«Εγώ είμαι η παράδοση»

Status
Not open for further replies.
S

Sotres

Guest
Σωτήρη, σε παρακαλώ, ας μην το συνεχίσουμε...
Αγαπητέ κ. Νίκο, ένα χορατό ήταν και ο κ. Καρασταμάτης πιστεύω ότι το κατάλαβε. Δυστυχώς αν και έχω πολλούς φίλους στην ενορία που διακονεί δεν αξιώθηκα να τους επισκεφθώ και να γνωρίσω με την ευκαιρία τον κ. Καρασταμάτη από κοντά. Να ναι καλά και να δοξάζει τον Θεό μας. Τον εκτιμώ πολύ και ας βρίζει το δάσκαλό μου. Δεν πειράζει:D
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Μάζεψε το στόμα σου κ ειρωνείες στους δικούς
σου δασκάλους. Απορώ πως σου επιτρέπουν οι
Συντονιστές αλλά ξέρεις κ τα γράφεις διότι δια ζώσης
θα λάμβανες "άλλη" απάντηση.:mad:

Έχουν "ασυλία" κάποια μέλη;
Να ξέρουμε έτσι πληροφοριακά για να μπούμε
κ εμείς στο club...

Παύλε τώρα το κατάλαβες; αλλά θα ήθελες να μπεις σε τέτοιο club; άσε καλύτερα! Λυκούργος και σε όποιον αρέσει! Εξάλλου περί ορέξεως; ο καθένας διαλέγει τη μερίδα του φαγητού που του αρέσει!Κάποτε ο κ. Καρασταμάτης έγραψε ότι τον τέταρο ήχο τώρα τον μαθαίνει!(θέμα σχετικό με τον Αρβανίτη). Εγώ θα θελα να τον ρωτήσω: θα πληρωθεί αύριο από το αναλόγιό του;;;

Περὶ ἀσυλίας ἰσχύει ὅτι στὸ σπίτι τοῦ κρεμασμένου δὲν μιλᾶνε γιὰ σχοινί.

Ἔχουμε «ἀπολαύσει» τελευταίως ἀρκετὰ τὸ «φανταράκι» σας τὸν κ. Νάσση ποὺ σὲ συγκεκριμένο θέμα ἔπρεπε νὰ περάσουν καμιὰ κατοσταριὰ μηνύματα γιὰ νὰ παρατηρηθεῖ τὸ παραλήρημά του.

Γιἀ αὐτὸ μὴν μιλᾶτε περὶ ἀσυλίας γιατὶ στο θέμα τῆς ΕΛΒΥΧ εἴδαμε ὅλοι τὶ ἔγινε καὶ πῶς ...
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
αυτό είναι παράδοση;;
ρωτάω εξ αφορμής δικής σου ειρωνικής παρατήρησης...

Το να ψαλλει καποιος χερουβικο σε λεγετο αν ειναι παραδοση? Δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω...εχω πει και αλλη φορα δεν ειμαι ειδικος...γνωριζω ομως οτι για να το ψαλλει καποιος θα πρεπει να εχει ασχοληθει αρκετα σοβαρα με τη μουσικη. Τωρα για την παρατηρηση μου δεν ειναι καθολου ειρωνικη. Επειδη οντως με ξενισε η αναφορα του ονοματος του κ. Αγγελοπουλου αναμεσα σε παραδοσιακους ψαλτες , εκανα αυτη την ερωτηση, και μεχρι τωρα κανεις δεν επεισε περι του αντιθετου...αναμενουμε λοιπον.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Αγαπητέ κ. Νίκο, ένα χορατό ήταν και ο κ. Καρασταμάτης πιστεύω ότι το κατάλαβε. Δυστυχώς αν και έχω πολλούς φίλους στην ενορία που διακονεί δεν αξιώθηκα να τους επισκεφθώ και να γνωρίσω με την ευκαιρία τον κ. Καρασταμάτη από κοντά. Να ναι καλά και να δοξάζει τον Θεό μας. Τον εκτιμώ πολύ και ας βρίζει το δάσκαλό μου. Δεν πειράζει:D

Δεν γνωριζω ποιος ειναι ο δασκαλος σου. Δεν εχω βρισει κανεναν δασκαλο εδω μεσα ποτε! Στην ενορια μου εισαι ευπροσδεκτος μετα χαρας οποτε θελεις και θα ψαλλεις εσυ ολη την ακολουθια.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
τον Τέταρτο εκ του Πα τον ξέρεις;;
εμείς δεν καιγόμαστε να ακούσουμε, αλλά αν εσύ θέλεις...μπορείς να το ανεβάσεις και να μας αναλύσεις και τις θέσεις.
καλή δύναμη.

Να σας αναλυσω τις θεσεις? Αυτο δεν ξερω πως να το κανω...ζητω συγνωμη.
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος

Περὶ ἀσυλίας ἰσχύει ὅτι στὸ σπίτι τοῦ κρεμασμένου δὲν μιλᾶνε γιὰ σχοινί.

Ἔχουμε «ἀπολαύσει» τελευταίως ἀρκετὰ τὸ «φανταράκι» σας τὸν κ. Νάσση ποὺ σὲ συγκεκριμένο θέμα ἔπρεπε νὰ περάσουν καμιὰ κατοσταριὰ μηνύματα γιὰ νὰ παρατηρηθεῖ τὸ παραλήρημά του.

Γιἀ αὐτὸ μὴν μιλᾶτε περὶ ἀσυλίας γιατὶ στο θέμα τῆς ΕΛΒΥΧ εἴδαμε ὅλοι τὶ ἔγινε καὶ πῶς ...

Αγαπητέ Δομέστιχε, μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια...
οι επιθέσεις ξέρεις από ποια μεριά ξεκινούν...
μην προσπαθείς να δημιουργήσεις κλιμα...
καληνύχτα...
ΥΓ: αλήθεια, ο άλλος στρατός από ποιούς αποτελείται;;;
μην απαντήσεις...
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Αγαπητέ Δομέστιχε, μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια...
οι επιθέσεις ξέρεις από ποια μεριά ξεκινούν...
μην προσπαθείς να δημιουργήσεις κλιμα...
καληνύχτα...
ΥΓ: αλήθεια, ο άλλος στρατός από ποιούς αποτελείται;;;
μην απαντήσεις...

Ὅτι ἡ συγκεκριμένη πλευρὰ τῶν Ἀγγελοπουλικῶν πάσχει ἀπὸ βαριᾶς μορφῆς ὑποκριτικὴ θυματοποίηση εἶναι γνωστό.

Τὸ καλὸ! εἶναι πὼς μὲ τὸν καυγᾶ καταφέρνουμε τὴν πτώση τῆς «εὐσεβοῦς» προσωπίδος (=μάσκα) καὶ τὴν ἀποκάλυψη, Ὧ τοῦ παραδόξου θαύματος:rolleyes:, τοῦ σκληροῦ πυρήνα τῆς στράτευσης καὶ τοῦ Ἀφιὸν Καραχισάρ.

Ὅσο περὶ ἀλλοτρίων καὶ ... ιδίων:p:wink:...
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Ὅτι ἡ συγκεκριμένη πλευρὰ τῶν Ἀγγελοπουλικῶν πάσχει ἀπὸ βαριᾶς μορφῆς ὑποκριτικὴ θυματοποίηση εἶναι γνωστό.

Τὸ καλὸ! εἶναι πὼς μὲ τὸν καυγᾶ καταφέρνουμε τὴν πτώση τῆς «εὐσεβοῦς» προσωπίδος (=μάσκα) καὶ τὴν ἀποκάλυψη, Ὧ τοῦ παραδόξου θαύματος:rolleyes:, τοῦ σκληροῦ πυρήνα τῆς στράτευσης καὶ τοῦ Ἀφιὸν Καραχισάρ.

Ὅσο περὶ ἀλλοτρίων καὶ ... ιδίων:p:wink:...

Σκέφτηκα πολύ αν έπρεπε να σου απαντήσω σ' αυτό που είπες, διότι ειλικρινα δε μπορώ να σε παρακολουθήσω... πότε έτσι, πότε γιουβέτσι... εκεί πού λέω: ο Δομέστιχος κρατάει μια αντικειμενική στάση γενικότερα στο Ψαλτολόγιο, πετάς κάτι και ό,τι εχτισες το πετάς στο Θερμαϊκό.

δε θα απαντήσω περί της υποκριτικής θυματοποίησης, διότι άλλοι διατείνονται ότι είναι "θύματα" .... ξέρεις τί εννοω...
αυτό που ξέρω είναι πώς ό,τι και να γραφεί ή να ανέβει από την ΕΛΒΥΧ, υπάρχουν κάποιοι που έχουν κόμπλεξ να απαντήσουν κ μάλιστα με τον πιο απαξιωτικό τρόπο. το κόμπλεξ αυτό Δομέστιχε δεν αποβάλλεται ούτε μα εγχείρηση εγκεφάλου. Μάλιστα, είναι τόσο μεγάλο το κόμπλεξ, που ακόμη κι αν είναι κάτι καλό, προσπαθούν να βρούν ψεγάδια... να μειώσουν...
βέβαια, υπάρχει η παροιμία με την αλεπού και τον τράγο, φαντάζομαι την ξέρεις, γιατί δείχνεις ατομο απόφοιτο ανθρωπιστικων σπουδών...
όσον αφορά την παράδοση, υπάρχει κ άλλη φράση γνωστού άρχοντα: "πές το όπως στο λέω. Μη ρωτάς περισσότερα".
στο κάτω κάτω, για να καταλάβω, η παράδοση κληρονομήθηκε απο κάποιους επειδή διατέλεσαν κάποιο φεγγάρι υποβοηθοί του ταδε ή δείνα αρχοντα;; δηλ αυτοί δεν είναι δυνατόν αργότερα να έγραψαν ή να έψαλλαν εξωπαραδοσιακά;;
 

xelwnas

Παλαιό Μέλος
Παντως υπαρχει και ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος και ο Παοκ και αλλες ομαδες. Εγω παντως ειμαι Αστερας εξαρχειων...Ε;;;
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Και το παρόν θέμα προβλέπω να εκτροχιάζεται και να ανήκει σε εκείνα τα οποία δημιουργούν θόρυβο και όχι ωφέλεια.
Για άλλη μια φορά συνιστώ ψυχραιμία και όχι προκλήσεις.

Το κλειδώνω!

Ευχαριστώ.
 
Status
Not open for further replies.
Top