«Δι᾿ ευχών των αγίων πατέρων ημών» Ήχος Α' τετράφωνος

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Ψάλλει ο Ανδρέας Γ. Αγγελής.

Ηχητική επιμέλεια Γεώργιος Φανάρας.

(StoudioFan)

Καλή ακρόαση!
 

Attachments

  • ''Δι ευχών των Αγίων Πατέρων ημών''.jpg
    16.2 KB · Views: 321
  • ΔΙ ΕΥΧΩΝ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ ΗΜΩΝ... ΗΧΟΣ Α' τετράφωνος - Ευχή-μέθοδος του παλαιού στιχηραρικού μέ.mp3
    8.3 MB · Views: 154

haris1963

παλαιότατο μέλος
Στο ηχητικό, το ψαλλόμενον, είναι το "Δι' ευχών..." έτερον, το οποίο "...εμελοποιήθη παρά Ιωάσαφ Διονυσιάτου, κατ' αίτησιν του κυρ Ακακίου." Βρίσκεται στην "Διονυσιάτικη Μουσική Ανθολογία", και το παραθέτω.

ΥΓ. Στην παραπομπή του προηγούμενου μηνύματος (που ανέβηκε σχεδόν ταυτόχρονα και δεν πρόλαβα να το δω), είναι από την "Αθωνική Μουσική Ανθοδέσμη" του Ιεροθέου.
 

Attachments

  • DiEfxwn_Iwasaf_A_4fwnos.pdf
    1.6 MB · Views: 111
Last edited by a moderator:

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Φίλε Ανδρέα μου άρεσε πολύ η ερμηνεία σου στο ψαλλόμενο μέλος όπως επίσης η αρκετά όμορφη επιμέλεια του φίλου μου του (Γιώργου του Φανάρα) αν με άκουγε θα μου έλεγε μόνο αρκετά όμορφη!!!!:D
Αν δεν κάνω λάθος διακρίνω καινούργια ισοκρατήματα σε συνεργασία του συμπατριώτη μου (Ιωάννη Μπακόπουλου) :) γνωστός σε όλους για την κατασκευή του φορητού Ισοκράτη.
Επίσης είχα μια κουβέντα πολύ εποικοδομητική από κοντά με τον Γιάννη το βαζουρα τον συμπατριώτη σου είπαμε πολλά για τον τόπο σας και γενικά για την ψαλτική θα έχουμε και κάποια συνεργασία σε διάφορα θέματα ,του έδωσα ένα DVD που του έφτιαξα δες εδώ αν δεν το έχεις δει.

ευχαριστούμε για την ανάρτηση εύχομαι πάντα τέτοια!!!!!

 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Φίλε Ανδρέα μου άρεσε πολύ η ερμηνεία σου στο ψαλλόμενο μέλος όπως επίσης η αρκετά όμορφη επιμέλεια του φίλου μου του (Γιώργου του Φανάρα) αν με άκουγε θα μου έλεγε μόνο αρκετά όμορφη!!!!:D
Αν δεν κάνω λάθος διακρίνω καινούργια ισοκρατήματα σε συνεργασία του συμπατριώτη μου (Ιωάννη Μπακόπουλου) :) γνωστός σε όλους για την κατασκευή του φορητού Ισοκράτη.
Επίσης είχα μια κουβέντα πολύ εποικοδομητική από κοντά με τον Γιάννη το βαζουρα τον συμπατριώτη σου είπαμε πολλά για τον τόπο σας και γενικά για την ψαλτική θα έχουμε και κάποια συνεργασία σε διάφορα θέματα ,του έδωσα ένα DVD που του έφτιαξα δες εδώ αν δεν το έχεις δει.

ευχαριστούμε για την ανάρτηση εύχομαι πάντα τέτοια!!!!!


Χριστός Ανέστη Αλέξιε!

Σε ευχαριστώ για τον καλό σου λόγο!

Την εποχή που ηχογραφήθηκε το εν λόγω μάθημα μαζί με πολλά άλλα(για το cd ''Ύμνοι Τριωδίου'', δεν υπήρχε συνεργασία των φίλων μας Φανάρα -Μπακόπουλου στα ισοκρατήματα.Τα ισοκρατήματα Μπάσα & B.F στη δική μου δουλειά, είναι του Γιώργου Φανάρα.

Συνεργασία των δυο φίλων απ'ότι είδα στο διαδίκτυο, είναι φέτος το
2013 με το ipad.

Θα είναι ευχής έργον να προχωρήσει και η γ' έκδοση version και για κινητά με android, ώστε να έχουμε και εκεί Β.F (για όσους δεν χρησιμοποιούν ipad).


Ωραία η δουλειά του dvd!
 
Last edited:
Top