«Έχουσι γνώσιν οι φύλακες» Μ. Πρωτοπρεσβυτέρου Γεωργίου Τσέτση

Status
Not open for further replies.

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Ανεξάρτητα με το γεγονός πως ένα θέμα δεν συντηρείται μόνο από μια πλευρά, θα συμφωνήσω μαζί σας.
Όντως αν αλλάξει η τωρινή κατάσταση και δεν ευδοκιμήσει η προκρινόμενη λύση, υπάρχει ελπίδα να βρεθεί λύση και να μην απωλεστεί ο θησαυρός της ζώσας πατριαρχικής παράδοσης.

Σεβαστή η άποψή σας.

Όμως, γιατί θα πρέπει κατ' ανάγκη να ασπαστώ τις απόψεις κάποιων στο φόρουμ;;; Δεν απευθύνομαι σε εσάς προσωπικά, το ξεκαθαρίζω.

το θέμα δε συντηρείται από μένα, διότι, μ' αρέσει ή όχι, ψάλλει διατονικά ή χρωματικά, κάνει τη μια θέση έτσι ή αλλιώς, δε θα με δείτε πουθενά στο φόρουμ να κρίνω αρνητικά την όποια ηχογράφηση ανέβασε κάποιο μέλος...

βέβαια, το φόρουμ είναι ανοιχτός χώρος συζήτησης σε λογικά πλαίσια κ με όρους ευπρέπειας, όπου ο καθένας μπορεί να διατυπώσει τις απόψεις του, να προσπαθήσει να πείσει (όχι πάντα), αλλά και να καταγράψει απλά τη θέση του...

ελπίζω να έγινα κατανοητός κ να μην μου προσάψουν κάποια υστεροβουλία στην όλη συζήτηση...
 

spiros aeroporos

Νέο μέλος
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΕΣ-ΨΑΛΤΟΚΡΙΤΕΣ ΚΤΛ. ΑΚΟΥΩ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΞΙΟ ΚΑΤ ΕΜΕ ΑΡΧΩΝΤΑ ΟΣΟΝΟΥΠΩ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΝΕΟΧΩΡΙΤΗ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΤΛ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΡΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΕΚ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΗΤΕΥΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΚΟ ΑΝΑΛΟΓΙΟ Κ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΡΑ.ΑΔΕΡΦΟΙ ΜΟΥ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΕΟΧΩΡΙΤΗ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ Κ Ο ΧΡΟΝΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
και συντηρούμε το θέμα, μήπως και...........
εεεεεε;;;;;;;;;;;;;;:wink:

Σεβαστή η άποψή σας.

Όμως, γιατί θα πρέπει κατ' ανάγκη να ασπαστώ τις απόψεις κάποιων στο φόρουμ;;; Δεν απευθύνομαι σε εσάς προσωπικά, το ξεκαθαρίζω.
Και η δική σας νηφάλια και ευγενής άποψη είναι απόλυτα σεβαστή.
Και φυσικά δεν υποχρεούστε να ασπαστείτε τις απόψεις τις δικές μου ή οποιουδήποτε άλλου. Σε ´αυτό παλεύουμε δίπλα δίπλα να είστε σίγουρος.

το θέμα δε συντηρείται από μένα, διότι, μ' αρέσει ή όχι, ψάλλει διατονικά ή χρωματικά, κάνει τη μια θέση έτσι ή αλλιώς, δε θα με δείτε πουθενά στο φόρουμ να κρίνω αρνητικά την όποια ηχογράφηση ανέβασε κάποιο μέλος...
Ούτε από μένα συντηρείται. Αλλά όταν εκφράζω μουσικές απόψεις και θέσεις και γίνομαι στόχος προσωπικών επιθέσεων, φυσικά και δε θα αφήσω τίποτε αναπάντητο.
Ακόμα, να σημειώσω ότι εγώ (αλλά και άλλοι που διαβάζω) ουδέποτε έκρινα αρνητικά το ψάλσιμο συναδέλφου στο παρόν ή σε άλλο θέμα. Στο παρόν θέμα νομίζω κανείς δεν έκρινε αρνητικά. Δηλαδή, κρίνουμε αρνητικά γίγαντες όπως ο Τσαμκιράνης ή ο Μαϊντανόγλου;; Όχι βέβαια. Απλά επισημαίνουμε ότι άλλη είναι η παράδοση του Πατριαρχείου!
βέβαια, το φόρουμ είναι ανοιχτός χώρος συζήτησης σε λογικά πλαίσια κ με όρους ευπρέπειας, όπου ο καθένας μπορεί να διατυπώσει τις απόψεις του..

ελπίζω να έγινα κατανοητός κ να μην μου προσάψουν κάποια υστεροβουλία στην όλη συζήτηση...
Συμφωνούμε απόλυτα και είστε απόλυτα κατανοητός.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημείωμα συντονιστή] Μετά και από την προηγούμενη παρατήρηση του Διαχειριστή το θέμα εξαντλήθηκε και κλείνει.
 
Status
Not open for further replies.
Top