Χότζας - Βου'' - κόντρα mi

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Θεέ μου:eek::eek:
Και η πλάκα είναι ότι στιγμιαία πετάγεται και στο Γα''...
Και τι κάνει εκεί... σαμπαχάρα
 

Attachments

  • Xotzas2.mp3
    4.9 MB · Views: 324
Άσχετος είναι του έφυγε μία έλξη πα-->βου....:D:D
Άσε που δεν έχει και καλή άρθρωση, το ύφος του θα φταίει, απο το 02:00 και μετά λέξη δεν έβγαλα, άντε μετά να προσευχηθείς...:D:D



(γείααα σου ρε Παναγιώτη)
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Ezan, το συνηθισμένον, εις μέλος παλατινόν :)D:D:D)




υγ. κάπου εκεί μέσα πέφτει και Δι''. Δεν πάμε καλά...
υγ2. Αλέξανδρε, πρόσεξε ιδιαίτερα, την εκτέλεση του τρομικού που κάνει, έχει ενδιαφέρον:D:p
 

Attachments

  • Xotzas1.mp3
    3.5 MB · Views: 103

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
Η αλήθεια είναι πως κάτι κομμένο υπάρχει εδώ...
Στο βυζάντιο τους λέγανε κανστρίντσιους!

δεν θα το έλεγα.... αν και με πολύ υψηλές τονικότητες, το ηχόχρωμα ακούγεται ευκρινώς ανδρικό...
 
Last edited by a moderator:
Θεέ μου:eek::eek:
Και η πλάκα είναι ότι στιγμιαία πετάγεται και στο Γα''...
Και τι κάνει εκεί... σαμπαχάρα

Το άκουγα παίζοντας στον ισοκράτη μόνιμα τον Γα (τον φυσικό και όχι τον κάτω). Πράγματι πιάνει στιγμιαία τον δις άνω Γα, χωρίς ψεύτικες φωνές!!!
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Θεέ μου:eek::eek:
Και η πλάκα είναι ότι στιγμιαία πετάγεται και στο Γα''...
Και τι κάνει εκεί... σαμπαχάρα

Οχι δεν ειναι ''κομμενος''...φαινεται στο ακουσμα οτι εχει πανω του ολα τα ''εξαρτηματα''. Αυτο που αξιζει επισης να προσεξουμε...ειναι οτι τα διαστηματα του ειναι διαμαντι! Βεβαια αυτος ξερει και δεχεται οτι η μουσικη τους ειναι ΜΙΑ και την κατεχει! Σε αντιθεση με εμας...!
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Έχω ακούσει ότι και στη Τουρκία υπάρχουν σοβαρές φαγωμάρες για τη θεωρία. Είναι αλήθεια;
 
Έχω ακούσει ότι και στη Τουρκία υπάρχουν σοβαρές φαγωμάρες για τη θεωρία. Είναι αλήθεια;

και ετοιμάζουν φιρμάνι οι δερβίσιδες που θα λέει : " τσαλντουρουμ κουλντουρούμ σε ι τάν Καρά γιόκ " :D:D:D:D:D
 

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
Ναι.... πράγματι!!! το υπέγραψε ήδη ο Σεϊχ ουλ Ισλαμ....
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Έχω ακούσει ότι και στη Τουρκία υπάρχουν σοβαρές φαγωμάρες για τη θεωρία. Είναι αλήθεια;
Πάντως σε συναυλίες στο TRT που βλέπω, μιας λογής μουσική ακούω. Δεν ξέρω στη σφαίρα της έρευνας τι γίνεται στη γείτονα, αλλά το μπάχαλο της πράξεως που παρατηρείται στη χώρα μας δεν υπάρχει εκεί. Εάν δε ακούσετε χορωδίες, εκεί ούτε με τεχνικά μέσα δεν μπορεί κάποιος να διακρίνει μία φωνή μέσα στο σύνολο, όχι εμείς που σολάρουμε ομαδικώς...
 
Να θυμίσω στην καλωσύνη σας ότι στη γείτονα έχει προηγηθεί "μεταρρύθμιση" ισοπέδωσης, έχουν ενιαίο "κράτος" και το πολιτικό τους σύστημα τόσο δούλι:D διαφορετικό από το ημέτερον !
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Πάντως σε συναυλίες στο TRT που βλέπω, μιας λογής μουσική ακούω. Δεν ξέρω στη σφαίρα της έρευνας τι γίνεται στη γείτονα, αλλά το μπάχαλο της πράξεως που παρατηρείται στη χώρα μας δεν υπάρχει εκεί. Εάν δε ακούσετε χορωδίες, εκεί ούτε με τεχνικά μέσα δεν μπορεί κάποιος να διακρίνει μία φωνή μέσα στο σύνολο, όχι εμείς που σολάρουμε ομαδικώς...

Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης στη μουσικη! Συμφωνω απολυτα μαζι σας!
 
Καλά ε!!!
τα κάνουμε τα θέματα φύλλο και φτερό!!!

Από τον χότζα, πήγαμε στον Τσάκ...
από τον Τσάκ πήγαμε στον Καρά,
από τον Καρά πήγαμε στην θεωρία και στο ύφος...

Είμαστε άπαιχτοι βρε παιδί μου!!!
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Με μια φραση, 'αν εχεις φωνη διαβαινε'.:D Σου' ρχεται ενας τετοιος τυπος, σου σφυραει κοντρα Βου με λαρυγγισμους και σε αφηνει με τα... θεωρητικα στο χερι...:wink:
 

PanagiotisK

ως άνωθεν^
Καλά ε!!!
τα κάνουμε τα θέματα φύλλο και φτερό!!!

Από τον χότζα, πήγαμε στον Τσάκ...
από τον Τσάκ πήγαμε στον Καρά,
από τον Καρά πήγαμε στην θεωρία και στο ύφος...

Είμαστε άπαιχτοι βρε παιδί μου!!!

:D:D:D:D

Δεν είναι κορυφή τα παιδιά στο ψαλτολόγιο;:D:D:D
 
Top